• 20 אפריל 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נחנכה ''ככר השחמט'' של באר שבע

העיר ב''ש היא בעלת שם עולמי בתחום השחמט והמועדון המקומי, ע''ש אליהו לבנט ז''ל הצמיח לא מעט רבי אמנים בעלי שם בינלאומי

ככר שחמט בבאר שבע (צילום: דוברות עיריית באר שבע)

בטקס מרגש נחנכה אמש, שלישי, כיכר השחמט בפינת הרחובות ביאליק - בן יהודה – איינשטיין בשכונה ב'. הכיכר המיוחדת הוקמה לכבוד מועדון השחמט בבאר-שבע ע"ש אליהו לבנט ז"ל ולאות הוקרה על ההישגים הרבים והמרשימים לאורך עשרות שנים בארץ ובעולם.

האירוע נערך במעמד אישי ציבור רבים, מנהלת, חברי ושחקני מועדון השחמט בעיר וכמובן משפחת לבנט.

כזכור, באר-שבע על המפה העולמית גם בשחמט. מועדון השחמט העירוני בבאר-שבע זוכה אליפות המדינה בשחמט לשנת 2017. מייסד המועדון אליהו לבנט ז"ל הקים ב- 1973 בבאר-שבע את המועדון שחגג לא מכבר 45 שנה להיווסדו. בתוך שנים ספורות הפך את המועדון בהנהגתו ובהשראתו לאחד המובילים בישראל. רבים מהשחמטאים בצמרת הישראלית צמחו וגדלו במועדון, כמחצית מחברי נבחרת ישראל בשחמט הם חברי המועדון או/ו בוגריו. מדובר במועדון שזכה בכשלושים תארי אליפות בליגה הלאומית וגביע המדינה מטעם האיגוד הישראלי לשחמט. במרוצת השנים נערכו בבאר-שבע אירועים בינלאומיים רבים בהם נטלו חלק רבי אמנים יידועי שם מכל רחבי תבל.

יש לציין שלא פחות מ-42 קבוצות מייצגות את המועדון במשחקי הליגה (בליגה הלאומית מיוצגת באר-שבע על ידי אמנים בינלאומיים). עוד יצוין כי בשנות ה-90 התגוררו בבאר-שבע הכי הרבה רבי אומנים בשחמט בעולם, ביחס לאוכלוסייה. 

תגובות

End of content

No more pages to load