• 30 נובמבר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:
בן בודה

[דעה] כאב ראש, כאב ראש, כאב ראש - אולי די?

בן בודה בטור אישי: התקופה האחרונה בהפועל באר שבע לא רגועה, האוהדים מבעבעים, התוצאות מדשדשות והשחקנים מפטפטים - בואו נעצור הכל, דרוש שקט במיידי

אל תפסיקו לחלום (צילום: בן בודה)

הגיע הרגע שבו צריכים לעצור ולהסתכל מהצד על התמונה המלאה, והתמונה המלאה אומרת שבבאר שבע לא שקט. זוהי קריאה לסדר עבור אוהדי הפועל באר שבע, שחקני הקבוצה וההנהלה - אל תאבדו את זה, הגיע הזמן לחזור למסלול הנכון. 

האוהדים:
אוהדי הפועל באר שבע הוכיחו את עצמם בעונה שעברה כקהל שמביא נקודות, קהל תומך, שתמיד יהיה שם, באש ובמים, בניצחונות ובהפסדים, אה.. וגם בתיקו. האויב העיקרי של האוהדים היה הצבע הצהוב והמטרה העיקרית הייתה לקחת את התואר ממכבי ת"א. 

העונה, עושה רושם שהדברים מתערערים, במיוחד בקהל. הפורומים השונים ברשת בוערים והתגובות והניתוחים של האוהדים חוצים גבולות, זה הגיע בעקבות הפוסט של מאור בוזגלו, נמשך בדיונים על תוצאות הקבוצה והיכולת, וכמובן באליניב ברדה וברק בכר. האוהדים מדברים על הכל, לא מסכימים על כלום, מפולגים בנושאים שונים ומתעסקים במה שלא צריך להתעסק, וזה מתחיל לחלחל גם לשחקנים שעוקבים ורואים הכל. במקום אחד לצד השני, נוצרו חילוקי דיעות של אחד נגד השני, וזה מוציא מפוקוס את יושבי היציע ובעיקר את מכדררי הכדור. 

כוח האוהדים הוא באחדות, אחדות בעידוד הקבוצה, אחדות למען מטרה אחת, והיא לדחוף את הפועל באר שבע לאליפות שנייה. 
ואיך עושים זאת? פשוט מאוד, מתעלמים מכל רעשי הרקע ומחזירים את השקט ואת האווירה הטובה למערכת, מה שאפיין את הפועל באר שבע עד עכשיו. 

זה לא סוד שכל ציוץ קטן מתנפח לכדי כותרת גדולה ומתסיס את האווירה, הפיתרון הטוב ביותר הוא פשוט להתעלם ולתת להנהלה לטפל בעניינים על פי דרכה, בדיוק בגלל זה האנשים הנכונים נמצאים שם. 

תפקיד האוהדים - לעודד, לקרוע את הגרון ולעטוף את הקבוצה באנרגיות שייתנו פוש במלחמה על התואר. אנחנו בעיצומו של קרב וזה בדיוק הזמן הנכון להתעשת. 

השחקנים:

הפועל באר שבע מחזיקה בסגל השחקנים העמוק והאיכותי ביותר בארץ, סגל שבו שחקני הספסל לבדם יכולם לרוץ בצמרת ליגת העל וכאב הראש של ברק בכר בעניין הרכבת השחקנים, זה משהו שאף אחד לא מקנא בו.

יחד עם זאת, ברור כשמש שהמאמן יודע מה הוא עושה, דרכו המקצועית וההישגים שלו בוודאי הוכיחו זאת.

אין זו הפתעה שיהיו שחקנים שבנקודות זמן שונות ירגישו פחות מוערכים, זה צפוי ולגיטימי.  יש דרכים מקובלות להעביר את התחושות למאמן ולצוות, בכדי לשמור על הכבוד של שאר השחקנים ושל המאמן, ולא, זה לא בפייסבוק, לא בטוויטר וגם לא בתכנית הספורט של אופירה אסייג ולבנת פורן. 

תפקיד השחקנים - לתת מעצמם 150%, לעבוד אחד בשביל השני וכולם ביחד למען הקבוצה. כל שחקן צריך לראות עצמו כחלק חשוב מהמרקם הקבוצתי, להוביל ולשמוח בהצלחה של הפועל באר שבע. 

הנהלת המועדון:

הנהלת הפועל באר שבע צריכה בראש ובראשונה להרגיע את המערכת. מה שלא צריך לצאת החוצה, צריך להישאר במועדון ולהיות מטופל בתוך כותלי הקירות המתפוררים במשרדים הישנים שברחוב יהודה הלוי. ההנהלה צריכה לשים את היד על הדופק, ולהיות שם רגע לפני שהכל מתפוצץ.  

תפקיד ההנהלה: להרגיע את הרוחות, לטפל ביד קשה בכל דבר שעלול לפגוע במועדון, ולהבהיר שטובת הפועל באר שבע נמצאת לפני כל טובה אחרת. 

הצוות המקצועי של המועדון צריך להיות פתוח לשיח בינם לבין השחקנים, לתת לכל שחקן את התחושה שהוא חלק ממשהו גדול, והוא חלק שימושי. יש להפועל באר שבע צוות מקצועי רחב שיכול בקלות להכיל את השחקנים ו"להבריא" את הדברים החולים שצצו להם בתקופה האחרונה. הסיבוב השני של הקבוצה לא נפתח כמצופה וזה בוודאי נובע ממשהו שקורה, אין עשן בלי אש וזה בדיוק הזמן לשפוך סופר-טנקר על הגפרור שהוצת. 

תפקיד הצוות המקצועי - להמשיך לנווט את הקבוצה במקצוענות ולשפר את הדברים הפחות טובים, בכדי להחזיר את הקבוצה למסלול הניצחונות. 

המסר הכללי:

 אוהדים, שחקנים, צוות מקצועי והנהלת הקבוצה, הפועל באר שבע מעל הכל! 

זה הזמן לחזור לשקט שיחריש את האוזניים ולתת לדברים החיוביים לפרוץ, להגביר מהירות ל-300 קמ"ש ולצעוק: "תחזיקו עוד כמה דקות זה לא הזמן להתעייף, אחרי שהשופט ישרוק אתם צריכים להתעלף. שלא תעזו להרפות, הגענו עד כאן בשבילכם, אז תדרסו ת'בני ** האולטראס מאחוריכם". 

תתעשתו ותבינו שאנחנו במירוץ שנמצא בעיצומו, אסור לסטות מהדרך או להרפות - חייבים לחצות את קו הסיום ראשונים, אחרי זה כמעט בטוח שתתעלפו, מאושר. ניפגש ב'טרנר'


רוצים לכתוב טור דעה בברנז'ה? לחצו כאן!

בן בודה,ספורט

תגובות

End of content

No more pages to load