• 27 אוקטובר 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:
בן בודה

[דעה] ככל שזה קשה יותר, כך ההישג מתוק יותר

הפועל ב''ש הגיעה למשחק העונה בסגל חסר (שוב), הפער הצטמצם ומכבי ת''א התקרבה, אבל זה לא סוף העולם. בן בודה בטור אישי מסכם את המשחק הגדול של העונה

אוהדי הפועל ב"ש צובעים את נתניה באדום

כמו בכל משחק גדול, גם הפעם, משחק העונה נפתח בתפאורה יוצאת דופן,  אמנם הקהל הביתי הרים תפאורה מרשימה אבל מי שגנבו את ההצגה הם ללא ספק אוהדי הפועל ב"ש שצבעו את האצטדיון בנתניה בעשן אדום שהתפזר לכל עבר. מלבד הצבע שהביאו עימם ליציע, האוהדים הדרומיים היו חלק מהשואו של המשחק, עם עידוד בלתי פוסק לאורך 90 דקות וקריאות התודה לשחקנים, כשרבים מהאוהדים נשארו ביציע גם לאחר שריקת הסיום. ללא ספק כבוד גדול לאדומים שהוכיחו שמיעוט לפעמים יכול לגבור על הרוב.

אז הייתה לנו תפאורה מרשימה, כיאה למשחק עונה, ומקצועית, הפועל ב"ש הגיעה למשחק העונה כשהיא לא בכושר הטוב ביותר שלה. כמעט בכל משחק מול מכבי ת"א הקבוצה הדרומית מחסירה שחקני מפתח חשובים ביותר שעושים את ההבדל. אמש היו אלה מיגל ויטור, מיחאי קורהוט, מאור מליקסון, מתן אוחיון, מוחמד גאדיר ואליניב ברדה, שהיה פצוע ונכלל בסגל רק משום שהספסל היה קצר. אי אפשר לומר שחיסרון של שישה שחקנים, גם אם חלקם לא שחקני הרכב מובהקים וקבועים, לא משפיע על הקבוצה.למרות כל החסרונות של הפועל ב"ש, ברק בכר הציב הרכב מספיק חזק, שיכול להתמודד עם ההרכב של מכבי ת"א, אבל משריקת הפתיחה ועד למחצית המשחק ראינו רק קבוצה אחת על המגרש, והיא מכבי ת"א שהגיעה להיאבק על חייה. ג'ורדי קרויף שמחזיק באחוזי הצלחה פנומנליים על הקווים, הציב חבורה של שחקנים שנלחמו על חייהם, התאבדו על כדורים ולא נתנו מרווח נשימה לשחקנים הבאר שבעיים. ב"ש המופתעת נשארה ללא מילים וללא שפנים, אבל ברק בכר ידע להרים את השחקנים שלו ולהעלות למחצית השנייה קבוצה אחרת לגמרי. מפתיחת המחצית השנייה ועד לשריקת הסיום, הייתה רק קבוצה אחת על המגרש, והפעם הייתה זאת הפועל ב"ש ששלטה אבל לא השכילה להגיע למצבים ממשיים. חסרונות של שחקנים חשובים כבר אמרנו?

​​​​​​​

בשורה התחתונה תיקו היה משקף את תוצאת המשחק, אבל לא בוכים על חלב שנשפך והפנים כבר לעבר היעד הבא – הפועל אשקלון שמגיעה להתארח באצטדיון 'טרנר'.

זה לא סוד שהפועל ב"ש נמצאת ביכולת פחות טובה בחודש האחרון, בגלל המון סיבות אבל המרכזית שבהן היא הגישה. והגישה צריכה להיות שניצחונות לא מקבלים, ניצחונות לוקחים, בכוח, עם דם בעיניים ולחימה בלתי מתפשרת. הפועל ב"ש צריכה להיות קבוצה שמחה כפי שהורגלנו אליה, אבל יש להוסיף גם דברים חדשים לצורת המשחק כי אם נאמר את האמת, רוב הקבוצות כבר למדו אותנו. ברק בכר יודע בדיוק מה צריך לעשות, ולו יש את הכלים הטובים ביותר בכדי לשים דגשים ולשנות את הדברים הפחות טובים של המשחק הקבוצתי ואני מאמין שזה גם יקרה ונחזור למסלול הניצחונות.

אז נכון, עברנו חודש לא קל, אבל קל זה לחלשים. מועדון שמכוון להצלחה צריך להתמודד גם עם מצבים קשים ולדעת לנצל את התקופות הפחות טובות לצורך למידה, ולחזור מהן חזקים ומוכנים יותר.

אל לנו לשכוח שהפועל ב"ש נמצאת במקום מצוין בליגת העל, עם הסגל הטוב ביותר (כשהוא מלא), קבוצה חזקה ושמחה, ומועדון עם מטרה אחת ברורה, לזכות באליפות.

לחזור לאנרגיות של הניצחונות הגדולים​​​​​​​

אם חשבתם שהמירוץ לאליפות ייסגר בחודש פברואר, גם אם היינו מנצחים והפער היה 11 נק', אז טעות בידכם. מירוץ הוא תמיד קשה, והתוצאה של אמש הפכה אותו לקשה יותר, אבל ככל שזה קשה יותר, ההישג מתוק יותר, והליגה מעניינת יותר. עכשיו הפועל ב"ש תהיה חייבת לחזור לעניינים בגדול ולהביא אנרגיות ויכולת שאפיינו אותה בניצחונות על אינטר, סלטיק, סאות'המפטון ובסיבוב הראשון של ליגת העל.

בן בודה,ספורט

תגובות

End of content

No more pages to load