• 20 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מכשיר הבדיקה הנייד של סופיה נכנס למגזר העסקי

מציע בדיקות קורונה מיידיות עם תשובה במקום תוך דקות לחברות מסחריות, עסקים, חדרי כושר ומשרדים

- הדרכה לקראת פתיחת תחנת קיבוץ יטבתה (צילום: באדיבות סופיה ישראל)

עם פתיחת המשק המדורגת, מגיעה הטכנולוגיה הניידת של סופיה, למגזר העסקי ומציעה בדיקות קורונה מיידיות עם תשובה תוך דקות, באישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי ה-FDA ומשרד הבריאות. המהלך מתבצע לאחר שבימים האחרונים כבר הושלמה הגעתם של 300 מכשירים בהזמנת משרד הבריאות עבור בתי אבות, דיור מוגן, חדרי מיון, קופות חולים, הצבא, המשטרה ואיי התיירות הירוקים באילת ובים המלח. לשוק הפרטי מוצעים מכשירים נוספים שכבר הגיעו לארץ או נמצאים בדרכם במטוס תובלה, הישר ממטה תאגיד קווידל (Quidel) האמריקאי הנמצא בקליפורניה.

סופיה היא טכנולוגיה ניידת חדשה ופורצת דרך, המאפשרת לבצע כ - 40 בדיקות בשעה, לתת תשובה מיידית לעובדים או ללקוחות הנבדקים במקום תוך 15 דקות ללא תלות במעבדה. מדובר בבדיקת קורונה מהירה ומיידית אשר מאפשרת לחברות מסחריות, מוסדות תרבות ועסקים להמשיך לעבוד לצד ניהול שיגרת קורונה זהירה. עלות הטכנולוגיה של סופיה היא כשליש מעלות בדיקת מעבדה (PCR) רגילה, ללא הוצאות שינוע דגימות או השקעת משאבים להקמת מבנה.

תוצאה שלילית של בדיקת קורונה מיידית, פירושה שזה בטוח להמשיך בשגרת העבודה כל עוד נוהגים באמצעי המיגון האחרים כמו לבישת מסיכות, ריחוק חברתי ושטיפת ידיים. במידה ותתקבל תוצאה חיובית, יופנה הנבדק לבידוד בהשגחת קופת החולים שלו.

מחקר חדש ודרמטי של אוניברסיטת הרווארד קבע לאחרונה שביצוע בדיקות מהירות יכול לצמצם משמעותית את אחוז הנדבקים. החוקרים הדגישו שמדובר בקצב מספיק גבוה כדי לחסל את המגיפה בתוך 6 שבועות. "הבדיקות המהירות למעשה מזהות מי מדבק ומי לא והן יעילות במיוחד בשלבי המחלה שבהם החולה מדבק לאחרים", הדגיש ד"ר מייקל מינה, מרצה לאפידמיולוגיה באוניברסיטת הרווארד ואחד החוקרים במחקר החדש אשר עוסק בפתיחה מחודשת של המשק ושליטה על התפשטות הנגיף.

​​​​​​​בימים האחרונים כבר אימצו את הטכנולוגיה של סופיה, מספר תאגידים, מיפעלי יצור וחברות היי טק. חברות נוספות נעזרו בשירות של מדיצ'ק ובינהן רשת סטימצקי, המרכז הרפואי רמת אביב הנמצא בבעלות חברת נור-מד וכן חברת מרקט מסטר - הפקת פרסומות וסרטי תדמית. בנוסף גם התאחדות התעשיינים, החלה בפריסת הטכנולוגיה של סופיה במפעלים חיוניים וכן ביתר העסקים חברי ההתאחדות כחלק ממערך "מגן תעשייה" שמפעילה ההתאחדות.

תגובות

End of content

No more pages to load