• 04 מרץ 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מתעניינים ברפואה משלימה? בואו ללמוד בקמפוס ב''ש של מכללת רידמן

מכללת רידמן הינה המכללה המובילה בישראל לרפואה משלימה. מנהל סניף ב"ש, עילם מזור, מנהל המכללה הצעיר ביותר בישראל, מספר על המסלולים החדשים שנפתחו בעקבות הביקוש בתקופת הקורונה

צילום: יח''צ רידמן

באר שבע עולה לאחרונה על המפה בתחום הרפואה המשלימה. זאת, בין היתר בזכות הסניף הבאר-שבעי של מכללת רידמן, המכללה המובילה בישראל לרפואה משלימה. בראש הקמפוס עומד מנהל המכללה הצעיר בארץ, עילם מזור, יו"ר אגודת סטודנטים לשעבר ובוגר לימודי ייעוץ ארגוני, שנכנס לתפקידו בגיל 26 בלבד.

עילם עצמו מתייחס לגילו כיתרון המסמל את היחס הפתוח של המכללה לסטודנטים מכל הגילאים: ''כשמינו אותי, הרשת לקחה על עצמה סוג של סיכון – סיכון מחושב יש להוסיף – כי מדובר בתפקיד שאותו ממלאים בדרך כלל אנשים מבוגרים יותר. הם החליטו לקחת אותי כמי שמבין מה זה להיות סטודנט בישראל ומה זה לייצג סטודנטים''.

ההחלטה לקחת מנהל צעיר משקפת את תפיסת רידמן לגבי גיל. לדברי עילם "אצלנו גיל זה רק מספר. לומדים אצלנו סטודנטים שרק סיימו צבא, לומדים אצלנו בני ארבעים וחמישים שעושים הסבת מקצוע ולומדים אצלנו גם פנסיונרים שרוצים להגשים חלום. אצלנו, אף פעם לא מוקדם או מאוחר להתחיל."

עילם מזור, מנהל מכללת רידמן בב''ש (צילום: יח''צ רידמן)

ערוכים ללימודי רפואה משלימה בתקופת קורונה
 "הלימודים אצלנו נערכים בשילוב של שיעורים מתוקשבים ושיעורים פרונטליים" מסביר עילם "יש אצלנו שיעורים שנערכים בקפסולות, בכיתות קטנות ואינטימיות. בנוסף, בכל כיתות הלימוד יש אצלנו מצלמות ומיקרופונים איכותיים לשידור חי של השיעורים והקמנו מערך לימודים מקוון וספריית קורסים שזמינה אונליין. כלומר, כמעט כל התכנים זמינים עבור הסטודנטים לצפייה בכל שעה ומכל מקום כדי לשמור על למידה רציפה ואיכותית גם מרחוק". 

החזון של מכללת רידמן
''לרפא את עצמנו – לרפא את העולם'' היה החזון שהוביל את סאלי רידמן להקים את המכללה לפני למעלה מ-30 שנים. היום, מעל ל-25 אלף הבוגרים שכבר הוכשרו במכללה מגשימים את החזון יום יום והופכים אנשים לבריאים ומודעים לעצמם ולסביבה.
רידמן הקימה מערך לימודים עשיר בתוכן שמאפשר לכל סטודנט להפוך למטפל מקצועי בעל ידע תיאורטי ומעשי רחב ביותר ולהשתלב באופן טבעי בעולם הרפואה המשלימה. סגל המרצים ומנהלי בתי הספר ברידמן הם המובילים בתחומם, בעלי תפקידים באגודות מקצועיות, מובילי דעה בתחום ומנהלים של קליניקות מצליחות.
סביבת הלימודים הינה חדשנית והופכת את הלימודים לחוויה טובה ומעשירה יותר. ברידמן מותקנים בכל כיתות הלימוד מצלמות ומיקרופונים איכותיים לשידור חי של השיעורים. בנוסף, הוקם מערך לימודים מקוון וספריית קורסים שזמינה אונליין. כמעט כל התכנים זמינים עבור הסטודנטים לצפייה בכל שעה ומכל מקום כדי לשמור על למידה רציפה ואיכותית גם מרחוק.

לימודי רפלקסולוגיה (צילום: יח''צ רידמן)


מסיימים ללמוד – ומתחילים קריירה
הקריירה המקצועית מתחילה כבר במהלך הלימודים עם התנסות מעשית והתמחויות בפיקוח הדוק של המרצים. עם סיום הלימודים, הבוגרים יכולים להיעזר באתר "רידמן קריירה", בו ימצאו את  המשרות השוות ביותר מהמעסיקים הגדולים בישראל לרבות קופות ובתי החולים הנותנים עדיפות לבוגרי רידמן. ברידמן מקבלים הנרשמים למסלולי לימוד ללא עלות קורס להקמה וניהול של קליניקה פרטית (במסלולים נבחרים).

מלגות ואפשרויות מימון
במכללת רידמן מגוון רחב של אפשרויות תשלום על הלימודים, כולל שימוש בפיקדון לחיילים משוחררים (הטבה בתקופת הקורונה בלבד) ומימון הלימודים עם חלוקת תשלומים נוחה בזכות שיתוף פעולה עם קרן שכ"ל ולזכאים מימון לימודים מלא על-ידי מוסדות המדינה השונים.

למה דווקא עכשיו רפואה משלימה?
היום, יותר מתמיד, האפקטיביות של הרפואה המשלימה זוכה להכרה והערכה כדרך לטיפול וריפוי הגוף והמערכות בו, לשיפור רגשי ותודעתי וליצירת איכות חיים גבוהה.
הביקוש לרפואה משלימה עולה יחד עם אינטנסיביות החיים, הלחץ היומיומי שאנשים מצויים בו ותסמינים שהרפואה הקונבנציונלית לא מספקת להם מענה. הביקוש בא לידי ביטוי בעלייה בפניות לטיפולים בקליניקות פרטיות, בהיצע הטיפולים שקופות החולים מעניקות ובשילוב רפואה משלימה בבתי חולים כחלק בלתי נפרד מתהליכים כירורגיים ושיקומיים. את הצלחת הרפואה המשלימה בישראל אפשר לראות במספרים - במחקר שביצענו בקרב כלל האוכלוסייה, 70% מהנשאלים העידו שטופלו באחד ממקצועות הרפואה המשלימה בשנה האחרונה.

​​​​​​​למידע נוסף אודות הקמפוס ועל מסלולי הלימודים לחצו כאן>>


תגובות

End of content

No more pages to load