• 15 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''עד 2048 הנגב אמור לקלוט מיליון תושבים חדשים''

''על הממשלה הבאה להתעורר מהר ולפעול לקידום התחלות בנייה'', אמר יו"ר ארגון קבלני הנגב ומ"מ נשיא התאחדות הקבלנים ובוני הארץ, אלי אביסרור, בכנס מקצועי לכבוד פסח של הארגון

נשיאי ומנהלי התאחדות בוני הארץ יחד עם הנהלת ארגון הקבלנים בנגב וניסן בן חמו (צילום: דודו גרינשפן / לירז בנז'ו יחסי ציבור / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

"עד 2048 הנגב עתיד לקלוט מיליון תושבים חדשים, על הממשלה הבאה להתעורר מהר ולפעול לקידום התחלות בנייה"
את הדברים אמר יו"ר ארגון קבלני הנגב ומ"מ נשיא התאחדות הקבלנים ובוני הארץ, אלי אביסרור, בכנס מקצועי לכבוד פסח של הארגון. הכנס שנערך  בגלריה 44 בעיר העתיקה בבאר שבע, היה המפגש הראשון של הארגון מאז משבר הקורונה.

הכנס התקיים במעמד יו"ר מועצת הנגב וראש עיריית ערד, עו"ד ניסן בן חמו, נשיא התאחדות בוני הארץ, ראול סרוגו, גזבר ההתאחדות, אילן גורדו, מנכ"ל ההתאחדות, אמנון מרחב,  בכירים בענף הבנייה, נציגי התאחדות בוני הארץ, נציגי מוסדות בנגב ועוד.

את הכנס הנחה מנכ"ל הארגון, צביקה ליבנה, והוא כלל בין היתר, שדרת חדשנות גדולה, בה הציגו חברות שונות מתחום הבנייה את החידושים בענף. מדובר בהתכנסות ראשונה של ארגון הקבלנים מזה למעלה משנה, מאז פרוץ מגפת הקורונה בישראל.  

הכנס שנערך ערב לפני מערכת הבחירות הרביעיות, דן בין היתר, בעתיד הנגב לקראת שנה ה-100 למדינת ישראל וטיפול המדינה בנושא הדיור. 

אלי אביסרור, יו"ר ארגון קבלני הנגב ומ"מ נשיא התאחדות בוני הארץ התייחס לעתיד המדינה והנגב לקראת 2048, שנת 100 למדינה ואמר: "הנגב עתיד לקלוט כמיליון תושבים חדשים. על מנת לעמוד באתגר זה חייבת המדינה לעודד תושבים להעתיק את מגוריהם לנגב, על ידי מתן מענקי התאקלמות לכל משפחה שתתחייב להתגורר בנגב לפחות 10 שנים. לצורך כך, על המדינה לדאוג לשיפור התשתיות, מערכת החינוך ומקורות תעסוקה איכותיים".

ראול סרוגו, נשיא התאחדות בוני הארץ, התייחס גם הוא לתחזיות שנת ה 100 לישראל ואמר: "רבות דובר על ישראל בעוד 30 שנה. אוכלוסיית המדינה תכפיל את עצמה ל 18 מיליון תושבים. המשמעות היא שצריך לבנות את המדינה מהתחלה, צריך לבנות דירות, כבישים, רכבות, מקומות תעסוקה. איך זה יתבצע? היום, עם כל תהליכי הרישוי והבירוקרטיה, לוקח כ 10 שנים לבנות בניין. אין ספק שממשלת ישראל הבאה תצטרך לתכנן כבר היום את מדינת ישראל לעוד 30 שנה. רק ראש ממשלה, הוא הדמות שצריכה לעמוד בראש המערכת שתתכנן את מדינת ישראל בעוד 30 שנה. 

ניסן בן חמו, ראש העיר ערד ויו"ר מועצת הנגב התייחס לשינויים בנגב ואמר כי היום השלטון המקומי יציב וחזק יותר ומחובר לשטח והוא זה שיכול להביא לשינוי בנגב: "אם בעבר השלטון המקומי סבל מחוסר יציבות ותחלופה של ראשי ערים היום בנגב אנחנו עדים למגמה הפוכה. השלטון המרכזי סובל מחוסר יציבות ואילו השלטון המקומי בנגב יציב ויודע לקבל החלטות שמחוברות לשטח. אנחנו בערד בחרנו במודע לצאת מהמשחק של דיור מוזל והסכמי גג. זה נכון לגוש דן אבל לא נכון לנגב, לא כך מחזקים את הנגב. צריך לפעול בצורה מסודרת ולבנות בערכים גבוהים כדי למשוך אוכלוסייה איכותית לאזור. 

האירוע התקיים בגלריה 44, אותה ייסד האמן והקבלן דניאל טולדנו. באירוע סיפר טולדנו על תהליך הבנייה והשימור שעבר המבנה והסביר על יצירותיו המוצגות במקום. 

עוד השתתפו בכנס:  סגן יו"ר ארגון הקבלנים, יוסי דלויה, סגנית נשיא התאחדות בוני הארץ, ורד צרפתי, מנכ"ל הארגון צביקה ליבנה, הקבלן עמוס איליה, מהנדסת העיר ערד מרים אלחדד, הקבלן והאמן דניאל טולדנו, שהוא גם מייסד גלריה 44 בה התקיים האירוע ועוד חברי ארגון הקבלנים בנגב ונציגי ענף הבנייה בישראל.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.comתגובות

End of content

No more pages to load