• 27 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

2,000 משרות פנויות בנגב לעולים מאוקראינה ורוסיה

שרת העלייה והקליטה בכנס ''עולים לנגב'' של מרכז לאודר, בקריאה למעסיקים: ״עשרת אלפים עולים חדשים יגיעו מדי חודש לישראל וזו גאווה לראות את מאות החברות הפרטיות והציבוריות שמגוייסות לקליטת העולים בתעסוקה''

צילום: מרכז לאודר לתעסוקה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו-שטה בשותפות עם מרכז לאודר לקידום תעסוקה ו-JNF ארה״ב, השיקו השבוע את יוזמת ״עולים לנגב״. במסגרת היוזמה ריכזו במרכז לאודר כ-2,000 משרות פנויות בנגב עבור עולים מאוקראינה ורוסיה. צוות חירום מיוחד לקליטת העולים לעבודה בנגב הוקם בהנחיית נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונלד לאודר. השרה  תמנו שטה התייחסה גם לפיגוע בבאר שבע ואמרה: ״אלו ימים קשים, הפיגוע הרצחני שהתרחש בשבוע שחלף גבה את חייהם של ארבעה חפים מפשע, התשובה שלנו לטרור הוא להיות חזקים ביחד, הוא להמשיך וליישב את הנגב והתשובה שלנו זו קליטת עלייה״.
 
ברקע הערכות משרד העלייה והקליטה כי בתקופה הקרובה יגיעו לישראל עשרת אלפים עולים מדי חודש, השיקו במשרד בשותפות עם מרכז לאודר לקידום תעסוקה בנגב את יוזמת ״עולים לנגב״. היוזמה הושקה בכנס שנערך הבוקר במרכז לאודר לקידום תעסוקה בבאר שבע במעמד שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו-שטה.
 
שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו-שטה, קראה בכנס ״עולים לנגב״, של מרכז לאודר לקידום תעסוקה, למעסיקים להתגייס לקליטת העולים: ״אני רואה פה נציגים של עשרות חברות ואני אומרת לכם אל תשאירו את זה רק לממשלה. לא מרכז לאודר, לא הקהילה היהודית ולא המגזר השלישי, אל תשאירו את זה רק לנו. אנחנו צריכים אתכם וזה לא בושה להגיד את זה, רק ביחד נצליח לקלוט את העולים, אנחנו מדברים על קצב של עשרת אלפים עולים מדי חודש. התשובה לפגוע הנורא שקרה כאן בשבוע שעבר ובו נרצחו 4 אנשים - היא חיזוק הנגב בין היתר בקליטת עולים ״.

אבי בלשניקוב, יו״ר מרכז לאודר לקידום תעסוקה ונציגו של רונלד לאודר בישראל, אמר בכנס ״עולים לנגב״: ״אם יש לך מקום עבודה אתה תשאר בנגב. אם יש לך מקום עבודה אתה תתחתן פה ותביא ילדים. אתה תבחר קהילה ואת העיר ואנשים יגורו כאן. מקום עבודה זה המפתח. זו הסיבה שרון לאודר שהקים את המרכז הזה בנגב לפני שש שנים הנחה אותנו לא לחסוך מאמצים ולסייע ככל שניתן לקליטת העולים בדרום. ״.

טלי צור, ראש מטה JNF: ״לאורך כל הדרך, לא רק בעתות חירום, שמנו לעצמו למטרה לפתח את אזורי הפריפריה בנגב, בערבה ובגליל. לפתחפירושו של דבר קודם כל לנהל דיאלוג פתוח עם האנשים, לשמוע מה צריך, לבנות תוכניות אסטרטגיות וטקטיות וליישם אותן הלכה למעשה. בעצם אנחנו בונים רילוקיישן, העולים צריכים שיהיה להם איפה לגור, חינוך טוב, איכות חיים ותעסוקה״..

כעת משלבים כוחות במרכז לאודר עם JNF ,משרד העלייה והקליטה, מרחב דרום בהתאחדות התעשיינים, שירות התעסוקה, עיריית באר שבע וגורמים נוספים ומובילים יוזמה רחבת היקף. בכנס נכחו גם נציגיהם של עשרות מעסיקים מהנגב, ביניהם חברת ההיי-טק מורפיסק וחברות הייטק נוספות, בית החולים סורוקה והתאחדות בתי המלון.
 
מאז ההודעה החלו במרכז לאודר בהכנת חומרים רלוונטיים לשיווק, מאמצי גיוס כספים משותפים ופנייה קולקטיבית לכל המעסיקים באזור. בעקבות מאמצים אלו נמצאו כ-2,000 מקומות עבודה בנגב, המוכנים לקליטת העולים


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

תגובות

End of content

No more pages to load