• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:
דורון בוחבוט

לעבירות הפוגעות בביטחון המדינה ראוי לחוקק חוק קוגנטי

"המחיר שאנשים טובים משלמים על אדישות לעניינים ציבוריים, הוא להישלט בידי אנשים רעים" - אפלטון 427 לפניה"ס

אפלטון (depositephoto)

החוק הוא לא המטרה, הוא הכלי להכוונת התנהגות ולכן אין אנו מבקשים בשם הגנה על הדמוקרטיה לשלול את חופש הביטוי ולקבוע מבחינה סובייקטיבית הסתה וגזענות מהי?

אך במדינת ישראל חבר כנסת הוא נבחר ציבור שנבחר על ידי אזרחים ישראלים ללא הבדל דת גזע ולאום. אין התושבים בישראל רוצים שנבחרי הציבור שלהם יהיו נגועים בפלילים, בשחיתות ויתרה מכך בעבירות שיש עמן פגיעה בביטחון המדינה.

חבר הכנסת גאטס תועד כשהבריח חומרים וחפצים אסורים לאסיר שיושב במאסר על רצח ישראלי על רקע לאומני כאשר אם ידע מה תוכן החבילה אינו רלוונטי.

הרלוונטיות היא לחומרת המעשה, הברחת חומר אסור בשימוש בחסינות הוא פסול כפליים. הוא ביזה את הכנסת, את המעמד של כולנו וראוי שנציב סטנדרט גבוהה למחוקקים בישראל.

מקרי עבר בהסרת חסינות או אי קביעת חסינות:

1. הצבעה כפולה במליאת הכנסת
2. מגע עם סוכן זר ונסיעה לארץ אויב
3. ניסיון קבלת תואר אקדמי במרמה
4. מתן שוחד 
5. תמיכה בארגון טרור וארגון טיולים למדינת אויב
6. התבטאות מעודדת טרור
77. התססה והסתה

לכן, במקרה של חבר הכנסת גאטס הראיות והעובדות אינן מבלבלות המקרה חמור מאד– ישנה עבירה מובהקת ופגיעה בביטחון המדינה ולכן, השאלה אינה האם לחוקק? השאלה שצריכה להישאל, האם החוק מגן על הדמוקרטיה וכנסת ישראל מפני המבקשים להחריב את אשר זכינו לכונן במדינת ישראל ?

אין צורך להתנצל ולהתפתל בעת הדרישה להדיח איש ציבור שסרח ובגד באמון הציבור במיוחד כאשר העבירה חמורה מהמצוין לעי"ל – חבר כנסת גאטס עבר עבירה חמורה בדרגה גבוהה ביודעין.

חוק ההדחה הוא חוק דרקוני, במידה ונחקק על עבירות שיש עימם קלון הפוגעות בביטחון המדינה ובאושיות הדמוקרטיה הוא מהווה כלי שרת לשמירה על מדינת ישראל ובית המחוקקים.

חוק שמהווה ללא קשר לעניין הספציפי הגנה מכרסום מסוכן ביסודות המשטר הדמוקרטי הוא ראוי להיחקק. כאשר חבר כנסת עושה שימוש בחסינות על מנת לפגוע בביטחון המדינה נדרש שיודח לאלתר וישלם את חובו לחברה בכלל ולציבור בוחריו בפרט.

אסור לכנסת להיות כסות לטרור וגזענות ובת ערובה בידי נבחריה בשם הדמוקרטיה. יש זכויות לחבר כנסת שחסינות היא אחת הגבוהות שבהן אך יחד עם זאת יש גם חובות, ובגידה באמון הציבור בעבירות של פגיעה בביטחון המדינה בשימוש הדמוקרטיה ככלי בידי העבריין מן הראוי שיוסדרו בחקיקה שמאפשרת הסרת חסינות והדחה מכנסת ישראל היקרה לנו מכל.

כנסת נכבדה, בשערייך אנו השומרים על מעמדך וטוהר המידות למען יראו וייראו.

דורון בוחבוט, מנכ"ל לשכת המסחר והתעשייה

תגובות

End of content

No more pages to load