• 17 מאי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:
ניב אלבז

"כל כך רציתי..." - טור אישי לסיכום עונת הכדורסל

ניב אלבז, הכרוז של הפועל באר שבע בכדורסל המשחקת בליגה הלאומית, בטור אישי- כמה כואב שהקבוצה שעבדה כל כך קשה לא עולה לליגת העל?

יום רביעי, 07:50 בבוקר, הטלפון הנייד מצלצל. "מה קורה תומר?" אני שואל, "אתה לא מאמין, הקדימו את סדרת הגמר". "מה??? עוד לא הספקתי להתעורר מהניצחון בסדרת רבע הגמר, הגיעה סדרת חצי הגמר שבה נצחנו את כפר סבא... והשחקנים?? לא מגיע להם לנוח בין סדרה לסדרה???", אני שואל, "כנראה שזה לא מעניין את אף אחד. הקדימו. תפנה את מוצ"ש: הגמר מתחיל בקונכייה". ככה קיבלתי את ההודעה על תחילת סדרת גמר הליגה הלאומית.

האמנתי. באמת האמנתי שהפעם יש את כל הכלים לעשות היסטוריה.

שחקנים טובים חדורי מוטיבציה - יש,

מאמנים - יש,

קהל אדום - יש,

כרוז "משתולל" - יש,

הזדמנות - יש.

כבר עברו לי בראש מרטין לות'ר קינג (I Have A Dream), נלסון מנדלה ("לספורט יש הכוח לשנות את העולם, לתת השראה, לאחד אנשים באופן שמעט מאוד דברים אחרים מסוגלים." ברק אובמה (Yes We Can).
באנו לעשות היסטוריה בבאר שבע.

המשחק השלישי בסדרה, היה בדיוק כמו השניים שקדמו לו. צמוד, אולם הרגשתי שאנחנו יכולים לעשות את זה. קמתי בבוקר (למרות שלא ממש ישנתי...), נסעתי לעבודה (למרות שלא יכולתי להתרכז במשהו אחר חוץ מהמשחק), חזרתי הביתה ומשם לקונכייה.
משחק מס' 3, אנחנו בפיגור 2:0, הפסד ואנחנו בחוץ. מדד ההתרגשות והלחץ הגיע לשיאים חדשים. הקהל נכנס ומתמקם עם זמבורות אדומות. רעש מחריש אוזניים. כולם דרוכים. המשחק מתחיל. הקהל דחף ועודד את השחקנים האדומים. אבל...בסיום המשחק ניגשתי לחבק את אוהד כהן (הקפטן) הסתכלנו אחד על השני בעיניים דומעות ולא מאמינים שזה נגמר. כל כך רציתי לכרוז על הפועל באר שבע כאלופת הליגה העולה לליגה הראשונה. כל כך רציתי לגזור את הרשתות בקונכייה. כל כך רציתי...

ניב אלבז, כרוז ''משוגע'' (צילום: לימור מלינוף)

כבר כתבתי בעבר שכדורסל הוא משחק של סדרות. אמרתי שמשחקי הליגה הם בסך הכל תשדירי פרומו לדבר האמיתי – הפלייאוף. המתח, הלחץ, המרווחים הקצרים בין משחק למשחק (שלושה ימים תמימים), משחקי בית, נסיעות למשחקי חוץ. אבל עד כמה שסדרות הפלייאוף מהנות, ככה הן אכזריות. אכזריות מאוד! תשאלו את הפועל רעננה שצעדה בגאון בראש טבלת הליגה וכשהגיעה לרבע הגמר הודחה ע"י מכבי הוד השרון שמוקמה שמינית בטבלת הליגה הסדירה. תשאלו את עירוני נס ציונה שהגיעה לגמר הפלייאוף מהמקום הרביעי, ללא יתרון ביתיות וזכתה בצלחת האליפות.

במבט לאחור, העונה של הפועל באר שבע בכדורסל היתה עונה מדהימה. היא התחילה בדשדוש אבל לאט לאט הקבוצה צברה תאוצה. הכל נראה מתחבר בצורה אופטימאלית ומתקדם לכיוון הנפת הצלחת. כמות הקהל עלתה ממשחק למשחק (כ-2400 בשיא). ארגון אוהדים גדל ומשתפר. הקבוצה הגיעה להישגים מרשימים החל בהדחת אלופת המדינה, מכבי ראשל"צ, בשמינית גמר גביע המדינה, משחק רבע הגמר נגד הפועל חולון ולבסוף הגעה לגמר אליפות הליגה הלאומית. במבט לאחור - עוד יותר רחוק, אני רואה מסע שעושה קבוצה מליגה ב' לליגה א', מליגה א' לליגה הארצית ומהארצית ללאומית ובשנה השנייה בלאומית כבר מגיעה למעמד הגמר. אי אפשר להתעלם מהתהליך ומההתקדמות המדהימים.

מאז הבאזר שסימן את סיום המשחק ועד לכתיבת שורות אלו, קיבלתי המון הודעות ושיחות טלפון מאנשים טובים מפרגנים ותומכים (אוהדים שלנו, אוהדים של קבוצות אחרות, שחקנים, אנשי איגוד וכו'). התרגשתי לקבל ולקרוא את ההודעות של הבארשבעים והתרגשתי לקבל ולקרוא הודעות של האנשים מכל הארץ.

אוהד כהן (#5 קפטן), אנטוני פישר (#4), ג'ורדן לואיס (#6), בן אייזנהארדט (#7), דודו שמריז (#8 החלמה מהירה), אלכס צ'רנוביץ' (#9), טמיר אריאלי (#10), ג'ייסון וויליאמס (#11), מיסטר ג'ף אלן (#12), טל בקלו (#13), יגאל קופרמן (#14), יועד (יו-יו) בית יוסף (#15), רועי נציה (#21), יניב חביב (#22), ג'וש רוג'רס (#23), המאמן יניב בורגר ועוזר המאמן זאק שניידר. אני גאה בכם אדומים שלי. אני גאה בכם ואוהב אתכם.

כמה מילים על אנשים טובים

"אנחנו צריכים יותר משוגעים כי תראו לאן השפויים הביאו אותנו" אמר ברנרד שו.
ואני עומד על הפרקט ומסתכל על כ-15-20 'משוגעים' המתנדבים במועדון כדורסל. כל אחד מהם נותן את כל כולו בתחומו להצלחת הקבוצה. 15-20 מתנדבים שאני מוריד בפניהם את הכובע. מגיע להם. אני עומד על הפרקט ומסתכל על האוהדים שצמאים לראות בקונכייה את הפועל באר שבע מסתכלת לקבוצות הגדולות מליגת העל בעיניים ונלחמת בהן (השנה זה כבר קרה פעמיים). מגיע גם להם. אני יודע שזה יקרה בעיקר כי באר שבע ראויה לקבוצת כדורסל בליגת העל. בעונה שעברה הגענו לרבע הגמר. העונה הגענו לגמר ולבסוף זה יקרה.

מה צופן העתיד הקרוב? עדיין לא ידוע. מי מהשחקנים ומהסגל המקצועי ממשיך ומי לא?
אולי זה הזמן לפנות את המיקרופון "קונכייה 2" למשוגע חדש? גם זה עדיין לא ידוע.

דבר אחד ידוע בוודאות: לבאר שבע תהיה קבוצת כדורסל בליגת העל!

ליין אפ רבע גמר גביע

ניב אלבז,איש באר שבע

תגובות

End of content

No more pages to load