• 26 יוני 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שתי תערוכות חדשות של עמותת ''הומא''

''ללא צל | ניקולס סמירנוב'', תוצג בגלריית בית ''הומא'' בשכונה ג'. "מחברות חתולים" מאת האמן אבירן מויאל, תוצג במתחם דיזיין +

מחברות חתולים - תעורוכת עבודות של אבירן מויאל (מתוך הזמנה לתערוכה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

עמותת הומא מפעילה את גלריית "דיזיין+" בשדרה השביעית ועורכת מזה שלוש שנים תערוכות המציגות אמנים ואמניות מקומיים בהתנדבות מלאה. בנוסף העמותה מפעילה בתמיכת עיריית באר שבע, את בית "הומא" - מרכז לאמנות חדשנית, על קו התפר שבין שכונה ג', בית החולים סורוקה ומעונות הסטודנטים.

בבית "הומא" מתקיימות תערוכות מתחלפות ומפגשי אמן, סיורים מודרכים, ערבי רישום ושירה, סדנאות, הקרנות סרטים עצמאיים ווידאו-ארט, הרצאות ושיחות עם יוצרים.ות ואמנים.ות. "הומא" יוצרת חיבור בין עולמות תוכן שונים ומשתמשת באמנות פלסטית והשיח האמנותי סביבה ליצירת קשר בין קהילות שונות עשיה חברתית ופלייסמייקינג - כך מספר יוגב וענונו, יו''ר העמותה. בימים אלו מתכוננים האמנים לשתי תערוכות. האחת בבית ״הומא״  והשניה בגלריה שלנו השוכנת במתחם דיזיין+.

גלריית בית ״הומא״ ומרכז מנדל למנהיגות בנגב שתופים  לתערוכת הצילום ''ללא צל | ניקולס סמירנוב''.

העבודות בסדרה צולמו בירושלים ובאר שבע, תוך כדי תנועה בין מקומות מגוריו של האמן. סמירנוב משוטט בסביבות עירוניות ומלקט הדים דקים של חיים אנושיים המתרחשים בתוך המרחבים הללו.

התערוכה היא פרי של שיתוף פעולה בין יוגב וענונו מנהל עמותת ובית ״הומא״ בוגר תוכנית מנדל למנהיגות בתרבות מחזור ב' יחד עם העמית ניקולס סמירנוב מתכנית התרבות מחזור ד׳. התערוכה פותחת את גלריית בית ״הומא״ המשמש כמרכז תרבות ובית לאמנים וליוצרים מהנגב  וממוקם בבמתחם הפאבים צמוד לקוקה (לשעבר), בשכונה ג'.
‏‏
הפתיחה החגיגית היא יום חמישי, 2 ביוני 2022‏‏ ‏בשעה ‏‏18:30,  בארלוזורוב 50, באר שבע.

ללא צל / עבודה של ניקולס סמירנוב (מתוך הזמנה לתערוכה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

"מחברות חתולים" מאת האמן אבירן מויאל. התערוכה מתקיימת כחלק מזכיית אבירן במלגת ההצטיינות ע''ש סטלה ז'ק מטעם מכללת קיי.

שתי תפיסות נמצאו בבסיס התצלומים של מויאל; האחת מציגה את מויאל המוקסם מכל הסובב אותו ולכן כל אובייקט, כל מיקום, כל סצנה ראויים לצילום. התפיסה האחרת מבקשת לברור וכמעט לביים את הסצנה. המילה "כמעט" חשובה שכן במקרים אלו הוא פשוט נוכח שם עם הדמויות המצולמות מבלי להנחות ומבלי להתערב בבחירות שלהן ובפעולתן. 

מויאל מאפשר לדמויות אותן הוא מצלם לבחור את מידת החשיפה, את מידת המודעות לנוכחות המצלמה, את מידת הפעולה, הוא מוכן לקבל כל קפריזה. בתמורה לפתיחות ולנכונות שלו "להקשיב" להן, מתאפשרים רגעים אינטימיים שכמו שוברים את יסוד הבדידות. אך כל זה נמשך לטווח זמן קצר שלאחריו חוזר מויאל לאותה נקודת התחלה.

ב-29 במאי,  בגלריית "הומא" מתחם דיזיין+ אליהו נאווי 12.
אוצרות: שחר קנפו ויוגב וענונו. הכניסה לשתי התערוכות - חופשית.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים: https://bit.ly/3iQmqmo

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬
 ​​​​​​​


תגובות

End of content

No more pages to load