• 10 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפוך על החיים: השף חיים כהן מנסה חווית בישול חדשה

אפילו בן גוריון לא עמד על הראש כל כך הרבה זמן. השף חיים כהן נענה לאתגר של משרד המדע והטכנולוגיה ולרגל שבוע החלל הישראלי הסכים לדמות את חווית הבישול בחלל

השף חיים כהן והשר אופיר אקוניס (צילום: גלעד קוולרציק)

החוויה הלא שגרתית הזו, שהצטלמה השבוע בקרקס שאפיטו ברמת גן, הייתה אתגר אפילו למי שכבר בישל בתנאים לא קלים. כמובן שהמנה המבוקשת הייתה פלאפל, הכי ישראלי שאפשר, אבל גם כוח המשיכה עשה את שלו וכהן נאלץ לטגן עוד ועוד כדורים ולחתוך עוד ועוד סלט, כי חלק מהמרכיבים מצאו את דרכם לרצפה.

שר המדע אופיר אקוניס הגיע לסט כדי להתרשם מקרוב והצהיר מראש "אני לא יודע לבשל אבל אני יודע לאכול", תוך שהוא נהנה יחד עם אנשי הצוות מהפלאפלים של כהן. כששאל את כהן איך הוא מרגיש, השיב השף "כמו חתול דרוס על הכביש". אקוניס הסכים להיתלות הפוך בעצמו, אבל מטעמי ביטוח, החוויה לא אושרה לשר.

שש פעמים לקח לכהן להיתלות הפוך כדי להשלים את הכנת מנת הפלאפל החללית. התוצאה מיועדת לסרטון רשת שיקדם את שבוע החלל או כמו שהיטיב לסכם אקוניס: "מסע בין כדורים".

מבשל הפוך. השף חיים כהן (צילום: גלעד קוולרציק)שבוע החלל מתקיים גם בבאר שבע הפעילויות שיתקיימו:

בית יציב, באר שבע: מפגשים חווייתיים, תצפיות, פלנטריום משוכלל, וסדנת סטלריום המדמה את תנועת גרמי השמים. באירוע יחשפו המשתתפים לפיתוחים ישראלים, לחקר החלל ולטכנולוגיות חדשות בייצור לווינים ויוכלו להכין דגמי לווינים ושעוני שמש. במקביל, יוצגו פרוייקטים בתחומי הפיזיקה ומארגון הנוער הארצי "מנהיגות מדעית" .
איפה ומתי: בית יציב, פארק קרסו, קמפוס גוסטב לוואן, העצמאות 79 באר שבע, 1 בפברואר, 17:00-22:00. הכניסה חופשית. לגיל 7 ומעלה.

תגובות

End of content

No more pages to load