• 03 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אנשי השנה בברנז'ה: ציפורה חלפון בתחום התנדבות קהילתית

צוות ברנז'ה news, ומגזין ברנז'ה בוחר את אנשי השנה לשנת 2016 בתחומים השונים ביניהם ספורט, חינוך, תרבות, התנדבות, נוער ועוד...

תכירו את ציפורה חלפון, לשעבר ובין היתר, דוברת הפועל באר- שבע, והיום מנהלת הסברת השטח של חברת דן התחבורה הציבורית בבאר שבע ונבחרה לאשת השנה בתחום ההתנדבות למען הקהילה.

נימוקי הבחירה:

♦ יו"ר מתנדבי האגודה למען החייל

♦ התנדבות מלאה בקמפיינים מצילי חיים

♦ עזרה לכל מי שזקוק לכך בעזרת הרשתות החברתיות

​​​​​​​


לדברי חלפון, החלק המרכזי והגדול בחייה זאת התרומה לקהילה וההתנדבות למענה. "זה הצד שאני הכי אוהבת בחיים שלי אחרי המשפחה. אני יו"ר מתנדבי האגודה למען החייל בבאר שבע. יש אצלנו קרוב ל 250 מתנדבים שבכל רגע נתון עומדים דום. הפעילות שלנו מרוכזת מהרגע שהחייל מגיע לבקו"ם ועד לרגע שחרורו. זה אומר להגיע לקבל אותו ביום הגיוס ולהמשיך להיות איתם בקשר במהלך כל השנים, נוסעים לבסיסים. חוגגים איתם את החגים. במצבי חירום אנחנו שם ראשונים. מעבר לאגודה יש את הקהילה הרחבה.  ולמרות שאין לי משרד רשמי והכל נעשה מהבית ותוך כדי תנועה, אני מקבלת כמעט בכל יום 2-3 פניות של בקשת עזרה למזון, ביגוד, ריהוט, עזרה  למילוי טפסים, או הגשת קורות חיים ואפילו, עזרה לאישה שבנה הידרדר להימורים והיא זקוקה לעזרה ותמיכה. בנוסף פונים אליי מבוגרים שאין ביכולתם לקנות תנור חימום. אימהות ששולחות את הילדים לצבא ללא גופיות- כי אין להם. ילדים שמגיעים לביה"ס בלי כריך. זה משהו שנותן לי הרבה סיפוק. וזה אינטרס משותף גם למקבל וגם לנותן. אני יכולה לנסוע ובדרך לראות אישה מבוגרת בתחנה לעצור ולקחת אותה הביתה, או לראות ילד בוכה לעצור ולהבין מה קרה לו לנסות לעזור".


"ההתנדבות זה הצד שאני הכי אוהבת בחיים שלי אחרי המשפחה. בין היתר, אני יו"ר מתנדבי האגודה למען החייל בבאר שבע. יש אצלנו קרוב ל 250 מתנדבים שבכל רגע נתון עומדים דום"


גם הרמת כמה קמפיינים לא מבוטלים?

"בשנים האחרונות הרמתי כמה קמפיינים מצילי חיים, וזה הזמן להדגיש, בפני מי שחושבים שאני מרוויחה על הדרך כסף ממה שאני עושה,  שהכול בהתנדבות מלאה. שלחנו את דניאל חיים ביטון להשתלת איברים בחו"ל. הייתי שותפה לשלוח את הילד אביאל בקמן להשתלת מח עצם בבוסטון., גייסנו מאות ואלפי דולרים לטיפול בפילדלפיה שיציל את הראל דבוש ממחלת הסרטן, והוא, אכן,  עשה את הטיפול, אך למרבה הצער נפטר בסופו של דבר. עזרתי לעמוס סמדג'ה שהוטס לטיפול במחלת השרירים בבייג'ין ולעוד כמה ילדים שהיו זקוקים לעזרה. אני פריקית של תרומות דם, אוהבת  את מצוות ביקור חולים וממש נהנית לקפוץ בלי סיבה לבית אבות ולפנק את המבוגרים הבודדים. במסגרת תפקידי בהפועל באר שבע כמנהלת קשרי קהילה הייתי מקבלת עשרות פניות ביום, לבר מצוות. ימי הולדת. עזרה לקשישים שאוהדים את הקבוצה".

צריך הרבה אורך רוח. סבלנות ולב ענק שיכול להכיל את כל מה שאת עושה

תודה לאל, יש לי. תארי לך שאני מקפידה כל לילה לפני השינה, אחרי קריאת שמע, לשאול את עצמי שאלה אחת והיא : האם עשיתי היום משהו עבור מישהו, אני משתדלת שהתשובה תהא תמיד חיובית כי   זה ממלא אותי באנרגיות ליום שאחרי".

ציפורה עם עמוס סמדג'ה

"המוטו שלי  בחיים הוא: תנו תמיד מבלי לצפות לקבל בחזרה ושאל לנו לחכות שהחלומות יתגשמו מאליהם – עלינו לפעול בעצמנו כדי להגשימם"


איך יש לך זמן לכל זה?

 "זה ענין של סדרי עדיפויות וחלוקת זמן. כמו שאנחנו יודעים שישי לנו אחריות בעבודה  צריך להיות לכולנו גם אחריות אישית לתרום לקהילה. המוטו שלי  בחיים הוא תנו תמיד מבלי לצפות לקבל ושאל לנו לחכות שהחלומות יתגשמו מאליהם – עלינו לפעול בעצמנו כדי להגשימם".

ציפורה חלפון מתגוררת בבאר שבע, נשואה ואם לשני בנים שאחד מהם אוטוטו ומד להתגייס. היא  נולדה באשקלון בבית חרדי ועני כשאת רוב השנים העבירה בבית סבתה. בגיל 16 החליטה לעזוב את העולם החרדי ושילמה על כך בנתק רב שנים ממשפחתה. ברזומה שלה רשומים  תפקידים שהעידו על היותה פעילה חברתית ממש מלידה. היא אף נהגה  להתכתב עם יונתן פולארד על מנת לחזקו . כמו כן, עבדה כמורה חיילת, ככתבת בעיתון שבע, ברדיו דרום, וגם  הייתה דוברת הפועל באר שבע ומנהלת קשרי הקהילה והשיווק שלהם.


"למרות שאין לי משרד רשמי והכל נעשה מהבית ותוך כדי תנועה, אני מקבלת כמעט בכל יום 2-3 פניות של בקשת עזרה למזון, ביגוד, ריהוט, עזרה  למילוי טפסים, או הגשת קורות חיים,  או אפילו, עזרה לאישה שבנה הידרדר להימורים והיא זקוקה לעזרה ותמיכה"תגובות

End of content

No more pages to load