• 03 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אנשי השנה בברנז'ה: זיו ברבי בתחום בני הנוער

תכירו את זיו ברבי, היו''ר היוצא של מועצת הנוער העירונית, אשר נבחר על ידי מערכת ברנז'ה news כאיש השנה בתחום בני הנוער

זיו ברבי, בן 18, ששימש כיו"ר מועצת הנוער העירונית עד אחרי מחצית השנה ועובד למען בני גילו מסביב לשעון.

נימוקי הבחירה:

♦ פעילות חברתית למען כלל בני הנוער בעיר, ללא הבדל
♦ עשייה ללא לאות למען נוער עולה, למניעת אפליית הנוער הלהט"בי ולהפיכת בני נוער בעיר לחברה מכלילה
♦ סיוע לבני נוער והעלאת מודעותם לנושאים החשובים שעל סדר היום


היו"ר  היוצא של מועצת הנוער העירונית בבאר שבע, זיו ברבי, היה הילד הכי מופרע בכיתה, אשר כמעט ונפלט מבית הספר בו למד. ברבי, כיום בן 19, הינו בוגר המגמה לכימיה במקיף עומר ותושב באר שבע.
הוא עשה דרך קצרה ומהירה מתפקיד חבר במועצת הנוער העירונית, לדובר ומשם לתפקיד יושב הראש, אליו נבחר לפני כשנתיים. באולם המועצה, השוכן בקומה העליונה במתנ"ס לוין, הוא הכניס שינויים ההולמים את אישיותו ואת המורשת אותה העביר לבאים אחריו: שולחן מליאה מסודר עם מקומות מסומנים, אמנת מועצת הנוער, עליה חתומים כל חבריה, ארכיון מסודר של פרוטוקולי הישיבות ושל הוועדות השונות, עמדת קצרנית ועל הקירות, תמונות של מנהיגים היסטוריים מהם זיו לוקח, לדבריו, השראה: אברהם לינקולן וג'ורג' וושינגטון, לוי אשכול ומנחם בגין, לצד עבודות אמנות של נוער מקומי.

אמנם מועצת הנוער העירונית עוסקת גם באירועי תרבות, אבל עושה הרבה למען הקהילה, מטיפול בבני נוער שזה עתה עלו לישראל ועד להדרכה בית ספרית בענייני מיניות ומגדר, החל מיריד שעסק בחינוך המיני על היבטיו השונים ועד למפגש עם נציגי איג"י (ארגון הנוער הגאה) ומינוי של נציג הקהילה הלהט"בית במועצה.
ברבי אומר שביקש, במהלך כהונתו, להיות יו"ר המועצה של כולם, של כלל בני הנוער ולא חסך מזמנו לשם כך. הוא שכח במהלך הכהונה מה זה "זמן פרטי". כשהוא לא היה בלימודים, היה במועצה או סייר בין בתי הספר.


"אני חושב שבישראל יש הרבה מה לעשות בכל הקשור לרווחה. אנחנו צריכים להגיע למצב בו כל אדם יוכל לחיות בכבוד מי מעבודתו ומי שלא יכול לעבוד, צריך שיובטח לו קיום בכבוד, גם בתחום הדיור ובכלל, לכל צרכיו"


"אבא שלי, ציון, מוסכניק. אימא שלי, אסנת, היא עובדת סוציאלית ויש לי עוד שלושה אחים: אור, צחי ושירה. בבית גדלתי על שני דברים: מאבא שלי למדתי את נושא הניהול, גם הסבים עסקו בתחום המוסכים ואילו מאימא שלי למדתי את נושא העזרה לזולת".

"אם היית אומר לי לפני כמה שנים שאהיה במועצת התלמידים, לא הייתי מאמין בכלל. הייתי תלמיד בלגניסט. הייתי בורח משיעורים, מתחצף למורות, הגעתי למעשי בריונות. מבחינת הלימודים הייתי ממש טוב, ציונים גבוהים וחמש יחידות לימוד בכל המקצועות, אבל ההתנהגות הייתה לא משהו. כשעליתי לכיתה ז', רשמו אותי לחטיבה במקיף ו', אבל ההורים לא בדיוק רצו. אחלה בית ספר, אבל ההורים שלי לא היו שלמים עם הבחירה הזו. חברה של אימא הציעה לרשום אותי למקיף עומר, שם אוכל לפתוח דף חדש".

זיו ברבי. בכהונתו פעל לטובת כלל בני הנוער בעיר

"בכיתה ט' לימדה אותי מורה, הראשונה שחשתי שהיא מעריכה אותי ומבינה אותי, המורה ליאת רוסו. גם המורה דינה בן שיטרית ז"ל, אחראית על השינויים שחלו בי. אני זוכר את המורה ליאת אומרת לי שהיא אינה מבינה איך זה שאני מגדיר עצמי כציוני, כמבקש לתת ולתרום למדינה ואני עושה בדיוק ההיפך. כאשר עליתי לכיתה ט', נאמר לנו שעלינו לעשות משהו שנקרא 'בגרות חברתית', במסגרתה מתנדבים באיזו שהיא מסגרת. לא היה לי מושג מה אעשה. ואז, ב'מכבי צעיר', פגשתי את חניכי אקי"ם ופשוט התאהבתי בהם. אתה יודע, אלה אנשים בוגרים, חלקם בגיל שההורים שלי, שמתמודדים עם מוגבלות שכלית וזוכים למסגרת הנהדרת של אקי"ם, אשר פועלת להפוך את החברה הישראלית לחברה מכלילה. האהבה, הנתינה, התודה שהחניכים האלה יודעים לתת, פשוט גרמה לי להתאהב בהם ולהתנדב במסגרת אקי"ם מכל הלב. אני חושב שההתנדבות הזו שינתה אותי. בהתנדבות אתה יוצא מאזור הנוחות שלך, אתה פוגש את המציאות, אתה חווה את הקשיים של החיים האמיתיים. זה כאילו שמישהו מעיר אותך עם 'כאפה' לפרצוף".

זיו, אחרי שתסיים את השירות הצבאי, לאן אתה מכוון בחיים?

"אני רוצה להיות סגן ראש העיר והממונה על תיק הרווחה. זאת השאיפה. בעתיד הרחוק, אני רוצה להיות שר הרווחה. אני למדתי מההורים שלי את העבודה הקשה וגם את החמלה. למדתי את העסקים וגם את הנתינה. אני חושב שבישראל יש הרבה מה לעשות בכל הקשור לרווחה. אנחנו צריכים להגיע למצב בו כל אדם יוכל לחיות בכבוד מי מעבודתו ומי שלא יכול לעבוד, צריך שיובטח לו קיום בכבוד, גם בתחום הדיור ובכלל, לכל צרכיו".


"בהתנדבות אתה יוצא מאזור הנוחות שלך, אתה פוגש את המציאות, אתה חווה את הקשיים של החיים האמיתיים. זה כאילו שמישהו מעיר אותך עם 'כאפה' לפרצוף"

תגובות

End of content

No more pages to load