• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

"עושה את מה שהיא הכי אוהבת"

במסגרת יום האישה הבינלאומי בחרנו להציג את מי שמצאה את האיזון הבריא שבין הקריירה לקן משפחתי, אפרת אטיאס (45) היא מומחית לתזונה טבעית ומאמנת אישית לאורח חיים בריא

אפרת אטיאס מאמנת אישית לאורח חיים בריא צילום: אייל מנקיטה

אפרת אטיאס, יצרה לאחרונה קהילת נשים המעודדת אותן לשיח חדש על גופן באמצעות שינויים פשוטים באורח חייהן. את הקליניקה הביתית שלה "הבית הבריא של אפרת אטיאס", היא מנהלת בהצלחה כבר 5 שנים. אטיאס מאמינה שלתזונה טבעית סגולות לריפוי כל מכאוב וחולי, צריך רק להאמין

כמה שנים עוסקת בתחומך?

" כבר עשר שנים אני עוסקת בתחום, ומתוכם אני מנהלת קליניקה ביתית 5 שנים שם אני מנחה את לקוחותיי לניהול בית בריא יותר, ומטפלת באמצעות תזונה טבעית בסוכרת, השמנה, מחלות לב וכלי דם ומחלות של מערכת העיכול, פיברומיאלגיה ומחלות דלקתיות. בנוסף, אני מנחה גם יחידים וקבוצות לניקוי מרעלים".

מה הוביל אותך למי שאת היום?

"בעברי סבלתי מ-"סטרפטוקוק" (חיידק שכיח), שתקף אותי תדיר וגרם להיחלשות חיסונית. זה גרר עייפות ונשירת שיער איומה והשפעות נוספות. תחילה לא ייחסתי חשיבות להשפעת התזונה על מצבי ואכלתי מכל הבא ליד, עד שקיבלתי את צלצול ההשכמה מרופא הנשים שלי. אז הבנתי שאני חייבת לעשות שינוי ושהוא חייב להתחיל מהמזון שלי. כאן התחיל מסע החקר שלי להשפעת התזונה על הבריאות, ובעקבותיו גיליתי את ההשלכות של מזון מזיק מול השפעותיה המיטיבות של תזונה טבעית על הבריאות ואריכות הימים. ברבות השנים פניתי ללימודי תזונה טבעית ואימון לאורח חיים בריא"

מה הדבר הכי משמעותי שהצלחת לעשות בתחומך בשנה האחרונה?

"יצרתי קהילת נשים נפלאה, מפרגנת ותומכת המעודדת לאורח חיים בריא ולמשקל מאוזן. זו תכנית שמעמידה נשים במרכז ומעודדת אותן לשיח חדש על גופן באמצעות שינויים פשוטים באורח חייהן. כיום התכנית מתרחבת לממדים מפתיעים, הן עוברות שינוי וכל אחת מהן מהווה השראה לזו שלצידה"   

הקימה קהילת נשים לשינוי אורח חיים (צילום: אייל מנקיטה)

מה "האני מאמין" שלך?

"אני מאמינה שבכוחה של תזונה טבעית לרפא כל מכאוב וחולי ולא משנה מהי נקודת המוצא של האדם. תמיד ניתן להעצים את יכולת הריפוי של גופו ולשפר את איכות חייו, אם רק יאמין בכך".

מה היית רוצה לשנות?

"הייתי רוצה לשנות כל כך הרבה דברים, אך אשמח להתחיל בשינוי מדיניות המיסוי לעסקים על ידי דירוג, כך שאלו המציעים מזון מהיר ומזיק יישאו במס כבד יותר, בעוד אלו המציעים מזון בריא יזכו בהטבות מס ובהכרה המקדמת את פועלם. הכי מדאיג הוא שהג'אנק פוד שואב לתוכו בעיקר את אוכלוסיית הילדים, דור המחר. העתיד והאחריות מונחים על כתפנו".

 מה תגידי לנשים שחלומן לשאוף גבוהה? 

"לשאוף גבוה זה מצוין, אך לא על חשבון הקמת משפחה וטיפוחה. כולנו, גברים ונשים, חייבים למצוא את האיזון הנכון לנו בין הגשמת השאיפות האישיות לטיפוח הקן המשפחתי. לעיתים, במרוץ אחר קידום הקריירה והגדלת ההכנסה, אנו שוכחים שישנן הזדמנויות לחוויות משפחתיות".   

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

"אני עושה את מה שאני הכי אוהבת. וכרגע נמצאת בשיא הקריירה המקצועית שלי. אני מתפללת שאוכל להמשיך ולסייע לעוד ועוד אנשים לנהל חיים בריאים יותר, ולהגדיל את מעגלי הבריאות סביבם כפי שקורה היום. עם זאת, אני שואפת להרחיב את תחומי התמחותי ולהגדיל את כלי הטיפול בקליניקה על מנת לתת מענה רחב יותר ולהיטיב עם בריאותם . זהו ייעודי ואני מגשימה את משימת חיי יום יום".


תגובות

End of content

No more pages to load