• 14 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

"הלוחשת לזוגות"

במסגרת יום האישה הבינלאומי בחרנו להציג את שירלי נגר כהן, במקצועה היא עורכת דין המתמחה בדיני משפחה וירושה, והיא זכתה לכינוי "הלוחשת לזוגות" לאור היכולת שלה לגשר ולהאיר לזוגות את הדרך

שירלי נגר כהן, למדה עם השנים להישאר נאמנה לעצמה צילום: מישל אמזלג

שירלי נגר כהן, בת 40 נשואה לאלי, ואימא לארבעה ייצגה נשים שחוו אלימות ומתנדבת במסל"ן, ואף הכירה את הפוליטיקה מקרוב כאשר נכללה כמס' 8 ברשימתו של רוביק דנילוביץ', בבחירות האחרונות, וכעת משמשת כחברת מועצת העיר.

היא דוגלת בלהישאר נאמנה לעצמה, ללמוד מטעויות ושואפת תמיד להצליח

מהו תחום העיסוק שלך?

"אני עורכת דין משנת 2006, בסקטור הפרטי עורכת דין כ- 13 שנים, בסקטור הציבורי שנה ראשונה. אני עוסקת בתחום דיני המשפחה והירושה (ירושות וצוואות), ובנוסף הנני נוטריונית, מגשרת בתיקי משפחה ובתיקים עסקיים, מובילה פרויקט של גירושין בשיתוף פעולה ומלמדת גישור.

במשך 12 שנים ייצגתי נשים נפגעות אלימות ששהו במקלט חירום לנשים נפגעות אלימות, ואני מתנדבת במסל"ן בעיקר בכל מה שקשור לייעוץ משפטי בתחום ההתמחות שלי. מתנדבת במרכז הגישור הקהילתי, מנהלת גישורי משפחה ומרצה בתחומים הנוגעים להתמחותי. בנוסף חברת מועצת העיר (מס' 8 ברשימה של ראש העיר רוביק דנילוביץ') ומחזיקת תיק רישוי עסקים בעריית באר שבע. חברה בוועדת מכרזים, בוועדה המקומית לתכנון ובנייה ובוועדת תרבות. בעלת תואר ראשון במשפטים LL.B ותואר שני M.A  בניהול ויישוב סכסוכים מאוניברסיטת בן גוריון".

מה הדבר הכי משמעותי שעשית בתפקיד בשנה האחרונה?

"בתחום עיסוקי הפרטי, בשנה האחרונה החלטתי לצאת לדרך עצמאית, פתחתי משרד עורכי דין ונוטריון, ריכזתי את כל הידע והניסיון שצברתי ב13 שנים האחרונות לרבות לימודי תואר שני M.A בניהול ויישוב סכסוכים, ויצרתי שיטת עבודה מעין  "ארגז כלים" ייחודי  המאפשר לי להתוות לכל לקוח את האסטרטגיה הנכונה עבורו והכל ברגישות גבוהה מאוד, תוך שאני מציבה לעצמי רף גבוהה מאוד של מוסריות.

מבחינת העשייה הציבורית, הדבר המשמעותי שעשיתי הוא להיענות בחיוב לבקשתו של ראש העיר להיכלל במקום 8 ברשימה שלו "דרך חדשה", המדובר בחוויה שאין שנייה לה, הכרת הדמוקרטיה במלוא הדרה. ולאחר שמוניתי להיות חברת מועצת העיר, האתגר המשמעותי היה והינו קבלת תפקיד מחזיקת תיק רישוי עסקים בעיריית באר שבע, תפקיד משמעותי ומאתגר".

שירלי חולמת להתפתח מבחינה אישית, מקצועית וציבורית (צילום: מישל אמזלג)

מה האני מאמין שלך?

"מבחינה אישית, גדלתי וחונכתי בבית שבו למדתי להישאר נאמנה לעצמי ולערכים שלי, החיים לימדו אותי שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם הכל היא דרך האמת והיושר הפנימי. לאורך השנים התמודדתי עם לא מעט אתגרים ומכשולים, והיכולת שלי להישאר נאמנה לעצמי ולשמור על הערכים היוותה קרקע יציבה לכל התמודדות.

מבחינה מקצועית, התחום העיקרי בו אני עוסקת – דיני משפחה וירושה -  הוא דיני נפשות של ממש, לקוחות מגיעים למפתן דלת משרדי כאשר הם בנקודות זמן מאוד קריטיות וגורליות בחייהם, במשבר של ממש, ואני בונה עבורם את האסטרטגיה המתאימה ביותר, תוך מזעור מקסימאלי של נזקים שהם תוצר טבעי של משבר".

"במקרים בהם אין אלימות ואני מתרשמת כי המשברים לא מהותיים, אני לא ממהרת להוביל זוגות לסיום הנישואין, הגם שהם מגיעים אליי כשבחוויה שלהם נישואיהם עלו על שרטון ופניהם לגירושין, אני בוחנת בזהירות וברגישות את מצב הדברים מוודאת שחלילה אין אלימות והתנהגות לא ראויה ומוסרית, מנסה בראש ובראשונה להרגיע את סופת ההוריקן שפקדה את חייהם, ובעדינות מאירה להם את הדרך חזרה הביתה, לא אחת אני זוכה לכינוי "הלוחשת לזוגות".  


בחודשים האחרונים יזמתי פגישות עם אנשי מפתח מובילים בתחום המשפט בבאר שבע במטרה לבחון את הפלטפורמה ליתן להסכמי שלום בית מעמד משפטי מחייב, תוקף משפטי שיש בו בכדי להוות את הנדבך הסופי בתהליך ארוך ומשמעותי אותו אני מובילה את לקוחותיי בדרכם חזרה הביתה".

"מבחינה ציבורית, אני מאמינה שידע הוא כוח ולכן בתפקידי כמחזיקת תיק רישוי עסקים אני לומדת את התחום לעומק הן מבחינה משפטית, הן מבחינה תיאורטית וכמובן שמבחינה פרקטית, והכל במטרה לתת מענה לבעיות, ולהיות נגישה לציבור הרחב בכל עניין בתחום עליו אני אחראית. כמו כן חשוב היה לי להכיר את הנפשות הפועלות באגף באופן אישי ולשמוע מהם על תפקידם, וכך עשיתי".

מה היית רוצה לשנות?

"המוטו שלי בחיים הוא כל הזמן להשתפר בכל מה שאני עושה הן מבחינה אישית, הן מבחינה מקצועית, ללמוד מטעויות ולשאוף להצליח".

איזה יחס את מקבלת מגברים שעובדים איתך ?

"לאורך כל השנים, ובכל תפקיד אותו מילאתי תמיד זכיתי ליחס מצוין, מקצועי ורציני מצד גברים שעובדים איתי, זכיתי לכבוד הערכה ותמיכה".

מה "האני מאמין שלך"?

"האני מאמין שלי הוא להישאר תמיד נאמנה לעצמי ולערכים שלי, לנהוג בתום לב  ליושרה ולמוסר להוות מורת דרך".

מסר לנשים שרוצות לשאוף גבוהה למעמד ותפקיד דומה?

"תאמיני בעצמך וביכולות שלך, תציבי לעצמך מטרות בכל תחומי החיים, אל תחששי לשנות את רשימת המטרות ואף למחוק ממנה שורות אם הדבר לא מתאים לדרכך ולהתפתחות האישית המקצועית והמשפחתית שלך. החיים לימדו אותי, ולא תמיד בדרך הקלה, שיש לקבוע סדרי עדיפויות ולזכור לרענן את סדרי העדיפויות בהתאם לנסיבות החיים. וברגע שאת קובעת את סדר העדיפויות בין תחומי חייך תפעלי לפיו ללא רגשות אשם!!!

אל תפחדי לחלום בגדול ולפעול להגשמת החלומות שלך, במקרה הגרוע ביותר החלומות ישתנו ובמקרה הטוב ביותר הם יתגשמו".


איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים?

"בעוד 5 שנים אני רואה את עצמי ממשיכה להתפתח מבחינה אישית, מקצועית וכמובן ציבורית. יוזמת ומובילה פרויקטים שיש בהם בכדי להוות חלק מאותן אפשרויות שהעיר באר שבע מעניקה לתושביה. אציין שיזמתי שתי יוזמות מדהימות, וכעת אני בעיצומו של תהליך תכנונן, האחת עניינה התא המשפחתי, והשנייה עניינה גישור כבסיס לחינוך, שתי יוזמות שבעוד 5 שנים בעזרת השם יתממשו ויהוו חלק מהאפשרויות ומההזדמנויות שהעיר באר שבע עושה למען התושבים שלה".


תגובות

End of content

No more pages to load