• 15 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מושיק מה(אינסט)בלוק

מושיק גלאמין, בא לחדש לכם עם סניף חדש של רשת "אינסטבלוק", בביג באר שבע

גלאמין משיק סניף חדש בביג באר שבע (צילום: רון מילר)

רגע לפני שיחגוג את גיל ארבעים, למושיק גלאמין, יש את כל מה שהוא אי פעם חלם עליו, אבל הוא אף פעם לא מסופק ותמיד חולם לכבוש עוד פסגות. גלאמין, שמגיל צעיר התחבר לעולם האסתטיקה, נע על קו התפר שבין טאלנט לבין יועץ ומעצב פנים, למרות שהוא מעולם לא למד את התחום. אחרי שפתח סניף בגראנד קניון, הוא "בא לחדש לכם" עם סניף נוסף בביג באר שבע.

את מושיק פגשתי בבית קפה במרכז השדרה שנמצאת בתוך "הביג" בבאר שבע, שממוקם בדיוק מול הסניף החדש של רשת "אינסטבלוק" שבבעלותו. מושיק הגיע מלא בגאלם וסטייל שאופייני לו, ומיד הסיט את מבטם של כל יושבי הבית קפה שהתקשו להתעלם מהעובדה שהאישיות הנערצת עליהם ממסך הטלוויזיה, פתאום יושבת ממש לידם.

"אני קם כל יום תחת המחשבה, שהיום אני בולע את העולם כאילו זה היום האחרון"

גלאמין, גדל בהרצליה לצד שתי אחיות, והוא בן יחיד להורים מדהימים ומשפחה חמה. "כל החיים נמשכתי ליופי, לאסתטיקה, למשחק, ושירה, מספר מושיק, שהיום כבר חובק 13 דוכנים וחנויות של רשת "אינסטבלוק" בארץ ובעולם.

"מגיל קטן הייתי במסגרות, זה התחיל בלהקות כמו "השכנים של ציץ'", ולמדתי תיאטרון בבית ספר. בזכות הכישרון והכישורים החברתיים שלי הצלחתי לעבור את היסודי והתיכון בשלום, כי הייתי תלמיד בעייתי וגרוע, אבל המורים אהבו אותי".

כבר בגיל 15 מושיק עיצב לעצמו את החדר בפעם ראשונה, "אבא שלי עבד בשוק הפשפשים, ולקחתי מדודים שלי כל מיני דברים שהם הביאו מחנות בחו"ל שלא הכרתי, כמה שנים אח"כ גיליתי שקוראים לזה "איקאה", ויצרתי לעצמי את החדר הראשון".

כבר בגיל 15 מושיק עיצב לעצמו את החדר הראשון צילום: רון מילר

"תמיד הייתי דואג לעצב לחברים את הבתים, ידעתי שזה מעניין אותי אבל מצד שני גם ידעתי שזה לא רלוונטי, כי לא למדתי את התחום"

לאן כיוונת מגיל צעיר?

"כיונתי מאוד לעולם המשחק, והסטיילינג שאותו גילתי אחרי שנה בארצות הברית".

אחרי תקופה ארוכה שהתעסק בסטיילינג, מושיק נסע עם אחותו לתאילנד, ויחד הם פתחו שם "ריזורט", באי קו טאו ובמשך שנים עשינו רוטציה של מי מנהל אותו. "עיצבתי את כל הריזורט, את החדרים, הבריכה, המסעדה, ולא היה לי מושג שבזה אני הולך לעסוק".

"תוך כדי התחלתי לעבוד באקזיט, וכמישהו שהיה רגיל להיות מאחורי הקלעים פתאום עברתי להיות בפרונט, ואחרי כמה סיבובים שאני נע על קו תאילנד אקזיט, הודיעו לי שאין לי מה לחזור ושוויתרו עליי, זה שבר אותי אבל החלטתי שאני מתחיל ליצור לעצמי. פניתי לחברות הפקה, והתחלתי להשתתף בתוכניות כמו המגזין לחיים הטובים, רמזור, טלנובלה בע"מ, הכל דבש, המדריך להתאהבות, המצעד 0.7, ערוץ הילדים, תוכניות רדיו ועוד.

 "כל היום הייתי מסתובב, ואנשים היו מזהים אותי אבל לא מזהים אותי, הייתי בתודעה שלהם אבל לא באמת בתודעה".

היית מסופק באותה תקופה?

"אני אף פעם לא מסופק, יש רגעים שאני טופח לעצמי על השכם, עוצר לשנייה ואז ממשיך ליעד הבא".

אז מה בעצם הוביל אותך לתוכנית "בא לחדש לכם"?

"יום אחד חזרתי הביתה אחרי יום צילומים, והבנתי שאני לא עושה את מה שאני אוהב ושלא טוב לי, אז בניתי את הפורמט "בא לחדש לכם", וניגשתי איתו לרשת לפני שמונה שנים. הם אמרו לי שזה פורמט מדהים וגאוני, אבל שאלו  מי יעשה את זה? אמרתי להם אני. כל הרעיון הוא שאפשר להיות מעצב גם בלי להיות מעצב, צריך לשים תשומת לב, אנרגיה, זמן, וקצת כסף ואתה יכול להפוך כל מקום מחדש".

מה היה הדבר הראשון שחידשת?

"בית קובי, עמותה לחיילים בודדים וזה היה מרגש מאוד. כשאני מסתכל על העיצובים אחורה אני מתרגש מכמה שהתקדמתי, למדתי המון תוך כדי תנועה, רק בטלוויזיה היו 170 פרויקטים זה מטורף".

"במקביל הכנסתי את עצמי לעולם עיצוב הפנים,  אבל מהר גיליתי שאין לי סבלנות לזה, ושאני לא רוצה מערכות יחסים ארוכות עם לקוחות, אז התחלתי עם תהליך של ייעוץ "

מה עומד מאחורי הרעיון של "האינסטבלוק"?

"החלטתי שאני ואחותי חייבים לעשות משהו משותף. התחלנו לבנות ליין של רהיטים, ולמכור אותם באינטרנט. הייתה התעניינות מצד הלקוחות אבל כל הזמן חקרנו עוד, ואז הגענו לעולם ההדפסות, והתחלנו להדפיס על כל מיני מוצרים".

"באיזה תוכנית הדפסתי לרותם סלע "אינסטבלוק", לא קראתי לזה אינסטבלוק קראתי לזה מתנה, לא חשבתי שיש לי פה איזה בינגו, במקביל לקחתי כל מיני מעצבים, ציירים, צלמים והדפסתי עבודות שלהם על האינסטבלוק ושמתי בחנות לריהוט אבל זה לא נחטף, כששמתי את זה אצל רותם סלע וראיתי את התגובה שלה הבנתי, שאני רוצה לשים על הבלוק הזה את כולם".

מה שמייחד אותנו זה שאנחנו מתעסקים בלמכור אהבה, ולתת לאנשים את הפרסונליזציה צילום: רון מילר

"פתחנו אתר אינטרנט מיועד, עשיתי השקה גדולה, השתמשתי בכל החברים מהתעשייה וזאת הייתה הצלחה. היה טירוף, הרבה הזמנות וכעבור שנה וחצי פתחנו דוכן ראשון בעזריאלי שמצאנו את הטכנולוגיה לעבוד עם מכונה קטנה. ומאז עברו שנתיים וקצת אנחנו בדוכן ה13 בארץ , עוד דוכן בארצות הברית, ועוד דוכן ברומניה עם חשיבה גדולה להתפתחות באירופה, ועם הרבה אהבה וסיפוק".

מה מייחד את "אינסטבלוק" מאחרים שעושים את זה?

"מה שמייחד אותנו זה האיכות ושיטה שבאים מכל העולם ללמוד אותה. אנחנו דואגים לחומרי גלם ברמה הכי טובה, אנחנו לא משתמשים בחתיכות עץ, אנחנו גם לא מדביקים תמונה אלא מדפיסים על החומר עצמו. הבאנו את הרעיון הזה לעולם, מעתיקים אותו אבל הטכניקה היא רק שלנו, השירות הוא הכי טוב אין אצלי לקוח לא מרוצה ואין אצלי תמונה לא איכותית, אני שומר על המותג. ובעיקר מה שמייחד אותנו זה שאותנו מעתיקים, אני אף פעם לא מעתיק אחרים. זה בהתחלה עיצבן אבל למדתי שאני רוצה שתמיד יעתיקו ממני, ולא שאני אחפש למי לגנוב רעיון כדי לרכב על הגל שלו".

"פתחתי סניף בבאר שבע, יש לי חיבור מטורף לדרום יש לי כאן חברים טובים יש כאן אוכלוסיה מאוד חמה, אני לא רואה סיבה שבעיר גדולה כמו באר שבע לא יהיו כמה סניפים".

חוץ מהייעוץ, עיצוב פנים והאינסטבלוק במה אתה עוד עוסק?

 "לא מפסיק לעבוד בתקשורת, בטלוויזיה , ערוץ DIY  בהוט , בתחילת מאי אני יוצא בפרויקט שיפוצים שעוד לא היה כמותו, אני מלמד במכללת HIT, אני בונה קורס דיגיטלי שיעלה לאוויר בחודשים הקרובים, אני מייעץ לחברות , שותף באפליקציה אני בעיקר מתבאס ששואלים אותי את השאלה מחדש, אני פרזנטור של דלתות חמדיה ועוד הרבה דברים נוספים".

איך אתה מצליח לחלק את עצמך?

"אני מנהל יומן, יש לי מזכירה כבר שמונה שנים, ואני מנהלת מערכת יחסים עם כל החברים שלי, ועם ההורים שלי שיהיו בריאים. כל בנאדם שרוצה להיפגש איתי שיש לו רעיון , מיזם או רוצה להכיר אני אומר כן, ואני רושם ביומן תאריך שעה ואני עושה את זה. היום בשבע בבוקר הייתי כבר אחרי ספורט, בשמונה הייתי בשידור ברדיו, ואני מגיש בשבוע האופנה הישראלי, וכל יום נראה ככה. אני באמת מאמין שאין דבר כזה מספיק זמן, אם אתה חרוץ ובא לך אז יש עוד מלא זמן פנוי."

איזה מקום שעיצבת "בבא לחדש לכם" היה הכי משמעותי עבורך?

"אני חייב להגיד את האמת , הפרויקטים הקהילתיים הם הכי נוגעים ללב מקום כמו צוותא בתל אביב שאנשים מגיעים להצגות ורואים את העיצוב שלי מרגש אותי, פנימיות של ילדים של מתחלפים וגדלו בהם דורות, וגם להגיע לבית של משפחה שלא היה להם חיבור לבית עם בעיות פנימיות שנפתרו עקב השיפוץ זה מרגש. מכל הדברים שעשיתי בטלוויזיה בא לחדש לכם זה הכי נהנתי לעשות, כי זה לא תוכנית שמישהו כתב עם התחלה אמצע וסוף, אני משנה לאנשים חיים".

אני מזמן לעצמי זוגיות טובה, גבר פשוט וטוב צילום: רון מילר

"אין דבר יותר אגואיסטי מלעשות טוב לאחרים ולעזור לזולת, זה ממלא באנרגיה ממכרת. למדתי להיות בנאדם יותר טוב דרך האהבה שקיבלתי"

איך נראה הבית של מושיק גלאמין?

"מדהים! יש לי את הבית מהיפים שהיו לי אבל האמת שהוא לא שלי , אני גר בסאבלט בגלל פרויקט השיפוצים המיוחד שאני הולך לעשות. עזבתי לפני שלושה חודשים את דירת החלומות שלי, אני תמיד בשכירות חוץ מהבית שאני עומד להיכנס אליו. אני תמיד הופך בתים למשהו שהוא מתאים לסגנון האישי שלי, אני אוהב דיטלס, אנשים חושבים שאני מודרני נקי ולבן, לא ממש לא! אני חצי שוק הפשפשים, מאוד נקי, מסודר, וצבעוני. אני אגרן קשה לי לזרוק, כשאני צריך לזרוק דברים אני קורא לחברים. אבל בהרבה מובנים הסנדלר הולך יחף אני מת על הבית, ואני גם אוהב בתים של אחרים אני מרגיש תמיד בנוח ומבחינתי זה גם הבית שלי".

אתה נכנס לחברים הביתה ומשנה להם דברים?

"ממש לא! גם כשעשיתי סטיילינג ואופנה אני לא מסתכל על אנשים ובודק מה אני יכול לשנות ולסדר. כשאני בעבודה אני בעבודה, כשאני לא שם אני נהנה. מה שאני מרגיש שאני נכנס לבית זה אנרגיה, אם היא נעימה לי אני אשאר שם ואם לא אז לא , זה לא קשור לעיצוב זה קשור לתחושה".

ביקרת במעון ראש הממשלה, וזה נתן לך המון באז ברמה האישית, ספר לנו על החוויה?

"מכל הדברים שעשיתי בשמונה עשרה שנה האחרונות בא לחדש מאוד משמעותי. 170 פרקים על 6 שנים , שרה נתניהו זה סרטון של חמש דקות שעשה את אותה עבודה. זו הייתה חוויה נעימה וכייפית, יצא לי להכיר את ראש הממשלה ורעייתו, לא שיפצתי את הבית רק העברתי ביקורת על הנראות שלו, גם לא עניין אותי לעצב את הבית אני מסופק ברמה  העיצובית, אני יותר מסופק מלעצב מוצרים שיכנסו לבתים, ולא את הבתים עצמם".

מה אנחנו לא יודעים על מושיק גלאמין?

" אני מאוד אוהב טבע, רוגע ושלווה. אני מסוגל להיזרק באוהל כמה ימים, אני אוהב שקט. גם בהישרדות שהייתי בזומבי ולא דיברו איתי במשך שבועיים זה עשה לי טוב. אני אוהב את הים, ועובר לידו כל יום אני אומנם מחובר לטלפון כמו אינפוזיה, אבל אם יקחו לי אותו יהיה לי שקט וטוב. במקביל אני גם אוהב לייף סטייל, אופנועים, וגאדג'טים והכל במידה הנכונה".

"אני הכי אוהב אנשים, אני משתדל להקיף את עצמי בחברים טובים. אני אוהב לפגוש אנשים ברחוב, ביום יום,  זה עושה לי טוב". 

מה עם זוגיות?

"את הזוגיות האחרונה שלי הכרתי אחרי הרבה שנים לבד, התאהבות מאוד גדולה. גרנו יחד אבל זו הייתה מערכת יחסים שהיו בה צדדים לא יפים., אני חשבתי שזה בסדר ושאפשר לתקן, אבל אחרי הרבה פרידות וחזרות הבנו שאנחנו צריכים להתנתק, וזו הייתה התנתקות לא יפה כי חווינו בה דברים לא טובים. הוא עבד איתנו בעסק המשפחתי, והפרידה הייתה מכוערת כי הוא רצה המון דברים שלא הגיעו לו. זה לא נעים בכלל כי זה לערבב מערכת יחסים אישית עם החיים המקצועיים שלי".

"עכשיו זה זמן טוב לאהבה חדשה, אני מזמן לי משהו טוב, גבר טוב עם חוש הומור. אני מחפש איש פשוט וטוב"

"הרבה אנשים חושבים שאם מישהו יוצא איתי זה אומר שהוא באור הזרקורים. הבן זוג שלי גם יכול להיות מישהו שלא רוצה להיחשף, אבל הוא צריך להבין שיש הבדל בין מה שחושבים שזה אור זרקורים לבין מה שזה באמת. אם נודה על העובדות אין דבר כזה אור זרקורים אנחנו חיים במדינת ישראל, בת"א כולם סלבריטאים אבל בסופו של יום אני בנאדם שבמקביל לכל מה שהוא עושה עובד גם בטלוויזיה ובתקשורת, וזה חלק מאוד שולי בכל מה שאני עושה".

"הצלחה מבחינתי זה להיות מקורי ומיוחד, ולעשות דברים בדרך שלי כמו שלא עשו אותם".   

מה הסוד להצלחה?

"אני חושב שהצלחה היא משהו אינדיבידואלי, מה שאתה מכוון להצלחה זו ההצלחה! יש כאלה שמבחינתם לעשות את מה שאוהבים גם אם זה ללמד נגינה זו הצלחה, ויש כאלה שיש לה מיליונים ומבחינתם הם לא הצליחו בחיים כי הצלחה זה מיליארדים".

איפה אתה רואה את עצמך בעוד כמה שנים?

"אני מקווה להתרחב עם אינסטבלוק, ולגדול לפחות למאה סניפים ברחבי העולם, אני רוצה שזה יהיה מותג בינלאומי. אני רוצה עוד כמה שנים להיות עם כיוון למי זאת השותפה שלי לפרויקט הכי חשוב בחיים והוא להביא ילד לעולם. אני רוצה להיות כבר בבית שלי שאני ארצה לגור בו גם בעוד עשר שנים קדימה, ואני רוצה להמשיך לעשות דברים שעושים לי שמח וטוב"

תגובות

End of content

No more pages to load