• 15 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

"זה קניון שגדלתי בו, וזו סגירת מעגל עבורי".

שחר טביב, מנכ"ל קניון עזריאלי הנגב מספר על הילדות בבאר שבע, על מתיחת הפנים שעבר הקניון ועל הצוות המנצח שעוטף אותו

הצוות המנצח של קניון עזריאלי הנגב (צילום: עידן אסלן)


הדרך להצלחה היא צוות מנצח שמפגין מוטיבציה, עומד ביעדים ותמיד חושב מה לחדש. מי שמנצח על כך הוא שחר טביב, מנכ"ל קניון עזריאלי הנגב המוצלח, שהביא איתו "שחר של יום חדש", וגרם לכך שהקניון נבחר למקום הראשון מבין כל הקניונים בארץ בגידול במכירות. שחר מספר על הילדות בעיר באר שבע, על הדרך שבה הוא מגדיר יעדים ומשיג אותם, ועל איך זה להיות מנכ"ל, אב ובעל מסור בעת ובעונה אחת.

שחר טביב בן 39, בנם של אתי וזלמן, ולו שלושה אחים שי, שירי, שגיא, כששחר הוא הילד השני מבין אחיו, והמשותף לכולם היא האות ש' בתחילת השם. שחר גדל ברמב"ם שכונה שממוקמת צמוד לקניון הנגב, ולמד במצדה ולאחר מכן במקיף ח'.

"בקניון העברתי את כל הילדות שלי מספר שחר, הכל קרה שם, פעם ראשונה שהלכתי לסרט עם חברים ועם בחורה, שם רכשנו בגדים לבר מצווה של אחי, וקניון הנגב זה סגירת מעגל בשבילי"

לפני כעשר שנים עזב את באר שבע לעיר רמת גן, ואת הדרך לבאר שבע בכל יום הוא עושה ברכבת, ומספר כי הרכבת היא הפתרון האידיאלי עבורו לנסיעה מוצלחת מחוץ לעיר.

שחר טביב נכנס לתפקידו כמנכ"ל קניון עזריאלי הנגב בשנת 2015, והוביל אותו להצלחה גדולה ולגידול במכירות. הקניון שהוקם בשנת 1990, משמש כבית שני לתושבי באר שבע והנגב, ולאחרונה עבר מתיחת פנים גדולה שמשכה אליו אלפי לקוחות נוספים.


העברתי את כל הילדות שלי בקניון הנגב, צילום: עידן אסלן


שחר, מה הוביל אותך לתפקיד?

"הגעתי מרקע של ניהול ומנכ"לות בתחום האופנה, ברשתות כמו עונות וג'אמפ, לנהל זה תמיד היה משהו שאהבתי ועשיתי, וניהול נדל"ן וקניונים זה הכי עניין אותי. בעבר הייתי שוכר שטחים בקניונים, וספציפית מאוד עניין אותי לחזור לבאר שבע כי זה קניון שגדלתי בו, כך שזו סגירת מעגל עבורי".

ספר לנו על מתיחת הפנים שעבר הקניון לאחרונה?

"הקניון עבר מתיחת פנים מאוד רצינית שכללה חידוש של שוכרים ושטחים ציבורים, הכנסנו עסקים חדשים, וחדר כושר במחיר מוזל, זה ממש קניון אחר לחלוטין ממה שהיה. אנחנו גם היחידים באזור הדרום שיש לנו מתקן לילדים שהוא חינם, והוא נקרא "עזריאלי קיד". מדובר על מרחב בן ארבע קומות שבו מגרש כדורגל, טרמפולינות ועוד. בחגים יש פה אפילו קייטנה שמפעילה את הילדים ומאפשרת להורים להשאיר את הילדים וללכת לקניות, אנו מציעים לילדים פסטיבלים, מופעים, פרסים ומשלבים מבצעי מכירות אטרקטיביים. כל יום מגיעים למתחם הילדים בין 400 ל-1000 ילדים. זה היה הרעיון שלנו למען הלקוחות, שיוכלו לעשות את הקניות שלהם בראש שקט, ושהקניון יהווה עבורם לבית שני".

מה מייחד את הקניון משאר מרכזי הקניות בבאר שבע?

"מה שמייחד את הקניון זו תחושת הביתיות, תוך כמה דקות כל לקוח מרגיש בבית. המבנה של הקניון מאוד נוח, המעבר מהחנייה לחניות ולאזור האוכל המהיר, המיקום שלו הוא מאוד מרכזי והוא בנוי מאוד נכון כקניון. בנוסף הגודל של הקניון גם הוא פרמטר , אנחנו בדיוק בגודל מתאים, לא גדולים מדי ולא קטנים, הגישה והסיור בקניון נוחים, לא מתיש פה הכול מול העיניים".

מה הסדר יום שלך?

"אני קם בשעה 5:00, כדי להגיע לרכבת שתביא אותי לבאר שבע, לפני הבלגן של הבוקר, בעיקר בימי ראשון וחמישי. ברכבת עוברות עליי השעות הכי כיפיות, כי בשעות שאני נוסע הלוך חזור הרכבת לא מלאה ואני יכול לעבוד במחשב בניחותא. אני נהנה מהדרך, ואני מדמה לעצמי שאני באירופה. במהלך היום אני בפגישות, ישיבות וחוזר הביתה בין שמונה לעשר בלילה".

מה למדת  במשך השנים בתפקיד שהביא להצלחת הקניון?

"שהצלחת השוכר היא הצלחתי. אני מאמין שכל עסק יכול להצליח בתנאי שהוא מתנהל נכון ומקבל סיוע מתאים כשצריך. בקניון היו שוכרים רבים שנקלעו לקשים ואנחנו, מנהל השיווק אסי אביב, הסמנכ"ל אילן כהן, ואני לקחנו אותם יד ביד ועזרנו להם להתגבר עליהם. סוחרים מסוימים שהגיעו לתחתית התרוממו עד כדי הצלחה מסחררת. יצרנו קבוצת וואטסאפ לצורכי מעקב אחרי מה שקורה עם השוכרים, ואנחנו מעניקים יחס אישי ותמיכה לכל אחד מהם".

כמה עסקים יש בקניון הנגב, עזריאלי, בב"ש?

"300 עסקים, כולל המגדל והדוכנים. כשהגעתי היו הרבה פחות עסקים, ואנחנו צירפנו והגדלנו עסקים רבים כמו: פול אנד בר, רולדין, רי-בר, מינו סו ועוד. כמו כן, פתחנו חדר כושר במחיר עממי של 99 ₪ לחודש וכבר יש לנו מעל 2000 מנויים. פתחנו הרבה עסקים חדשים כמו חנות של קינוחים שנקראת "מוגזמת", ואנחנו בדרך לפתוח עוד. בקרוב אף ייפתח בקניון גם סניף של מסעדה מפורסמת בארץ, והמסעדה עומדת להיות משהו מדהים. אנחנו היחידים שנמצאים בגידול בשלוש השנים האחרונות. כמו כן, בשנה באה יפתח בית קולנוע ייחודי והמתקדם ביותר בעולם".

שחר טביב וחלק מצוות העובדים צילום: עידן אסלן

איך מצליחים לשמר את לקוחות הקניון, בעיקר בעידן האינטרנט כשיש אפשרות להזמין באתרי המכירות למיניהם?

"ראשית אנו חושבים שעניין האינטרנט זו הזדמנות , ולכן רשת עזריאלי הקימה את עזריאלי קום, ובין שני הדרים נוצרה הצלחה גדולה יותר ואין ספק שהעניין הוא מאתגר. וכן, לא כולם מזמינים עדיין יש מקום לקונים שרוצים לראות את הסחורה, למשש ולמדוד אותה, במו עיניהם. חוץ מזה, אנחנו עושים שילוב מנצח בין הקניון לאתרים. מי שקונה באינטרנט יכול לאסוף את הדברים בקניון, בסניף הדואר החדש שפתחנו, ובדרך מן הסתם, יקנה אצלנו עוד דברים. בסיכומו של ענין, אני רוצה ללמד את התושבים הרגלי צריכה בעזרת שירות טוב, דואר, מותגים, מבצעים, ספורט ופעילויות לילדים".

מה עם החניה? גם פה יש קושי למצוא חניה

"פתרנו את בעיית החנייה, והתקנו מערכות באלפי שקלים לנוחות הלקוחות. ולכן עשינו כמה מהלכים לטובת הצרכן כמו שעה ראשונה חינם, שעה שנייה חינם בקנייה של מינימום 50 ₪, ושעה שלישית חינם בקנייה מעל 299 ₪. בנוסף, מחמש אחר הצהריים החניה חינם וגם במוצאי שבת".

בזמנו הייתה בעיה עם המגזר הבדואי, במיוחד עם הצעירים

"היום אין שום בעיה, זה משהו שנפתר מזמן יש לנו לקוחות מהמגזר מצוינים והם צרכנים מעולים ואנחנו מקבלים אותם כמו את שאר התושבים בברכה".

איך אתה מצליח לשלב בין הקריירה שלך למשפחה?

"זה לא פשוט, אין ספק כי גם אשתי עובדת בתור מנהלת צוות הייטק וגם היא עסוקה. לא מכבר עברנו לבית חדש, והיא טיפלה בכל הדברים כשבמקביל היא מטפלת בשלושת ילדינו. אני מוריד בפנייה את הכובע, כל הכבוד – נשים באמת יכולות לעשות הכול".

מה הן התכונות אופי הכי בולטות אצלך?

"נתחיל עם זה שנולדתי בנובמבר שמשויך למזל עקרב, אני בן אדם אופטימי, חרוץ ללא תקנה, מאורגן ומשימתי. אני מגדיר יעדים ומשיג אותם, אך משתדל גם להיות אבא ובעל טוב. אחד הדברים היותר חכמים שלמדתי מהמנכ"ל הקודם כשעשיתי עמו חפיפה, היה לסגור מראש ביומן את החופשים שלי, וזה אכן מוכיח עצמו, היומן מפוצץ בפגישות, אך לא במועדים המסומנים כמועדי חופש שלי. כך שאת יום הנישואין ואת ימי ההולדת של אשתי וילדיי אני חוגג בזמן, וכן את החופשות שלי לרבות חופשות בחו"ל עם רעייתי. הייתי אומר על עצמי שאני בעל ואבא משתדל, אני משתדל לראות כל יום את ילדים לפני שהם הולכים לישון ואני רוצה ויותר".

אני אדם אופטימי, חרוץ ללא תקנה, מאורגן ומשימתי צילום: עידן אסלן

מה התחביבים שלך, ופעילויות שאתה עושה מחוץ לשעות העבודה?

"אני חולה על דגים. יש לי אקווריום ענק עם מים מלוחים ובו דגים מהממים. זה משהו יקר ואין אותו לרבים בארץ, אני אוהב מסאז'ים, עושה ספורט שלוש פעמים בשבוע בשעה חמש בבוקר כחלק מסדר יומי. אנחנו מבלים בחופשות הן בארץ והן בחו"ל, כשהמקום הכי יפה לנפוש בו הוא הבית שלי שנמצא על פרק הירקון. כל יום שבת אנחנו והילדים יורדים מהבית ומטיילים בסביבה ועד לנמל ת"א.  אנחנו גם מבלים עם חברים, הולכים לסרט ולא מפספסים דבר. אני ניחנתי בהמון אנרגיה, כך שאיני עייף ויש לי כוח לכל דבר ואני מנסה להוציא מקסימום מכל יום".".

מה אתה מאחל לעצמך?

"אני מאחל לעצמי להמשיך לגדול בקבוצת עזריאלי, אבל לפני כן אני רוצה להחזיר את קניון הנגב למה שהיה עד לפני כעשר שנים, כשהיית הולך בקניון, היה עמוס באנשים ואחד נגע בשני מרוב עומס "הייתי רוצה יותר ניסיון חיים ואני צובר אותו כל הזמן. אני יכול לומר בלב נקי שאכן, יחסית לגילי הצעיר, צברתי המון ניסיון בתחומים רבים".

תגובות

End of content

No more pages to load