• 15 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מהילדות בב"ש, עד למשרד מוביל בת"א, עו"ד יניב חזן מקשר בין אנשים

מאז שהיה נער, עורך דין יניב חזן האמין שהדרך להצלחה עוברת דרך חיבורים נכונים בין אנשים ובעיקר – דרך כנות: ''תאמר את האמת, גם אם היא קשה, כי רק היא תנצח''.

יניב חזן מאמין בחיבור בין אנשים צילום:דני בלר

את דרכו הציבורית החל במועצת הנוער העירונית של באר שבע והיום, הוא עומד בראש משרד המספק שירותים מ-א' עד ת' ליזמים בתחום הבנייה ולמרות שבילה כמה שנים בתל אביב, הוא סבור שאין כמו באר שבע

''מאז שהייתי נער, אנשים קראו לי 'יניב חזן – קונקטינג פיפל', כמו הסיסמא של חברת ההסלולר. אני אוהב לחבר בין אנשים. שיתוף פעולה הוא דרך חיים ומביא לתוצאות הכי טובות'', אומר עו''ד יניב חזן, בן 37, יליד באר שבע, נשוי לסיוון ואב לשלוש בנות. לפני כשנה הוא הקים את בית הנדל''ן, בו שוכן משרד עורכי הדין שלו (כהן את חזן) ומשרדיהם של נותני שירותים בתחומי היזמות והנדל''ן. כך יוצא, שיזמים מוצאים את כל אנשי המקצוע במקום אחד ואנשי המקצוע גם יוצרים סינרגיה ביניהם.

את ילדותו בילה יניב בשכונת נווה נוי ואת בית הספר היסודי בו למד, ''מענית'', זוכר בגעגועים רבים. ''לימים התגלגלתי לטכני של חיל האוויר בבאר שבע והייתי יו''ר מועצת התלמידים, סגן יו''ר ודובר מועצת הנוער העירונית וגם התנדבתי בנוער אגודת אל-סם, בה שימשתי גם כדובר. אני חושב שחיידק העשייה הציבורית היה חלק ממני כבר אז. הייתי יוצר קשרים עם אנשים, עובד מול התקשורת המקומית, יוזם ומוביל בני נוער''.

אחרי שסיים את שירותו הצבאי, פנה ללמוד באוניברסיטת בן גוריון תואר בניהול ושיווק: ''גם בתקופת הלימודים באוניברסיטה הייתי חבר באגודת הסטודנטים וניהלתי את נושאי המדיה והתרבות. אחרי שסיימתי את התואר, החלטתי כמו כולם לנסות את מזלי בעיר הגדולה. גרתי שנתיים בתל אביב, הייתי מנהל תקציבים ותיקי לקוחות בחברת מקאן-אריקסון, אבל כאשר נישאתי, אשתי ואני החלטנו שאת הילדים שלנו אנחנו רוצים לגדל בנגב''.

יניב עובד בבאר שבע ומתגורר במיתר, בה שימש כחבר מועצת היישוב בקדנציה האחרונה. חשובה לו לא רק העבודה, אלא גם התרומה לקהילה בה הוא חי.

במרכז יש יותר אפשרויות להתקדם. למה החלטת לחזור דרומה?

''למרות שבמרכז יש יותר אפשרויות בתחום הניהול והשיווק בחרתי להיות כאן, בנגב. גם פה יש אפשרויות ועבדתי כמנהל צוות בחברת בזק און ליין, בה התקדמתי לתפקידים שונים. עברתי לקוקה קולה, בה שימשתי כמנהל מכירות באחד המרחבים הגדולים. בהתחלה לא חשבתי בכלל לעסוק בעריכת דין, אך הייתה חשובה לי ההשכלה המשפטית לצורך תפקידי ותוך כדי עבודה, הלכתי ללמוד משפטים בקריה האקדמית אונו''.

ואז פנית לתחום המסעדנות...

''בזמן הלימודים, החלטתי שאני פותח משהו שממש היה חסר בבאר שבע והוא קולינריה ברמה טובה ופתחתי את מסעדת ''כרמים'', שנחלה הצלחה והביאה באמת בשורה קולינרית לעיר, אך לפני שלוש שנים החלטתי למכור את חלקי, כאשר התחלתי את דרכי בעולם המשפט, בתחום המקרקעין והחברות. הבנתי את הקשיים בהם נתקלים יזמים כשרוצים לבצע עסקאות מקרקעין והחלטתי להקים את בית הנדל''ן, ביחד עם מספר שותפים, בהם יועצי בניה, משכנתאות ועוד, המספקים מעטפת של 360 מעלות. המשרד נותן שירות למי שבונה בית או אפילו רוכש בית להשקעה או שעוסק בתחום יזמות הנדל''ן. אנחנו יודעים ללוות את הלקוח החל מהשלב הרעיוני, דרך בדיקת ההיתכנות הפיננסית ועד לקיום עסקה, תוך התאמה לצרכים שלו''.

אחת הבעיות בתחום הנדל''ן, היזמות, בין אם של פרוייקטים קטנים או גדולים, היא הערכה לא נכונה של העלויות. כבר קרה שיזמים הבטיחו הרים וגבעות ופרויקטים נתקלו בקשיים ואף חמור מכך.

''חשוב לי מאוד שהלקוחות יידעו בפני מה הם עומדים, חשוב להיות הוגן וכנה ולומר ללקוח את האמת. להתריע בפניו אם אין התכנות לעסקה או אם עלולים להיות מכשולים בדרך. לקוח חייב לקבל תמונת מצב אמיתית. רק איתה הוא יוכל להיערך נכון. זה המפתח להצלחה''.

''למרות שבמרכז יש יותר אפשרויות בתחום הניהול והשיווק בחרתי להיות כאן, בנגב​​​​​​​פרויקט בהיקף שני מיליארד שקלים

ראיה לאמון לו זוכה המשרד, הוא פרויקט חשוב, העשוי לקום בבאר שבע - אך ורק אם התנאים יהיו נכונים: ''בימים אלה אנחנו נמצאים בשלבים ראשוניים של בדיקת היתכנות לפרויקט התחדשות עירונית הגדול ביותר שיבוצע בבאר שבע, בשיתוף קבוצת NSA, בראשה עומד אל''מ (מיל.) נסים אסייג. זהו פרויקט בהיקף של כשני מיליארדי שקלים, שיחדש את אחת השכונות הוותיקות בבניה לגובה. השכונה תחודש, הדיירים יזכו בבית חדש ומרווח. בשלב זה, עורכים את הבדיקות, לראות את ההיתכנות ובסיומן, ייחשף הפרויקט לקהל הרחב. כל דבר נבדק לעומק, גם היחסים הנכונים בין מגורים, מסחר ושטחים ירוקים''.

אתם יושבים במשרדים שמשדרים פרקטיות: קווים נקיים, משרדים נגישים, הכל במקום אחד...

''אחד השיקולים בבחירת המיקום של המשרד, ברח' הנגרים 1, הוא החניה בשפע. לקוח שמגיע אלינו לא צריך להתחיל לחפש חניה. הוא מגיע ויכול להיות מרוכז בדברים החשובים.  הוא יכול לקבל את כלל השירותים במקום אחד. בין יתר תפקידיי אני משמש בסוכנות ''מעוף'', מערך השטח של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה, כעורך דין המלווה חברות בתחומי הבנייה, היזמות וההשקעות. תוך כדי העבודה הבנתי שיש הרבה נקודות תורפה בנושא ניהול החברות''.

''תחום הגביה הוא אחד מנקודות התורפה בניהול חברות. הוספנו את התחום הזה למשרד והורדנו נטל משמעותי מחברות שהיו בקשיים כלכליים. יש לנו מחלקה שעוסקת בגביה ובהבראת חברות. היו לנו מקרים, של חברות שעמדו לזכותן סכומים של כשני מיליון שקלים – והן התקשו לגבות אותם. חברה שמצליחה לגבות את כל החובות כלפיה, נמצאת במקום אחר לגמרי. אנחנו מעניקים שירות לחברות שהוא מאו אישי, כשהיתרון שלנו הוא שאנחנו באים מעולם העסקים עם ניסיון גדול''.

''בעבודה במשרד נוצרים המון קשרים. אני מאמין ביצירת סינרגיה בין כלל הלקוחות שלי. אם תרצה, זוהי חממת מדל''ן, בה למשל – אנשי תוכנה יכולים ליצור קשר עם יזמים, ספקים עם לקוחות, אני יכול לחבר בין אנשים בתחומים שונים''.

ואכן, תחום הגבייה יש בו כדי להרים או להפיל חברה: נתונים אשר מפורסמים אחת לתקופה, מצביעים על כך שתזרים מזומנים הינו אחת הבעיות המרכזיות של עסקים בנגב ובכלל. הבעיה נובעת מכך שהעסק מצליח לסגור עסקה, לספק את הסחורה, אך מתקשה לגבות את התמורה בגינה. כך יוצא, שעסק שרוי בקשיים, בעוד שיש לו מזומנים רבים ''בחוץ''. באותה מידה  שלהוציא עסקה אל הפועל דורש מומחיות וידע, כך גם גביית התמורה בגינה.

בעבודתו, יניב חזן מרבה להשתמש בשיטת החממה, אותה שיטה בה למשל נוקטים ב''מעוף'': ליווי צמוד, המבוסס על כנות מוחלטת ויצירת אמון אצל הלקוח, שהוא נחשף לתמונה המלאה והאמיתית. בניהול עסק חשוב להיות מודעים לסיכויים ולסיכונים ובלעדי תמונת מצב אמיתית, עסק יכול להיקלע לקשיים או אפילו להיכשל לגמרי.

ערך מוסף בעבודה של יניב, הוא הקשרים שהוא מצליח לרקום עם הלקוחות ובין הלקוחות. הוא רואה בכך יתרון המייחד את משרדו. זה דבר שהוא הביא משנים רבות של עשייה ציבורית, עוד מהיותו נער במועצות התלמידים.

שימשת גם כחבר מועצת מיתר בקדנציה הקודמת...

''כיהנתי בהתנדבות כחבר מועצה במועצת מיתר מטעם סיעת קהילה ושימשתי כיו"ר וועדות תרבות ואיכות הסביבה. מזה שנים אני מתנדב ופעיל בפעילויות חברתיות, וועדים ומייצג גופים פרו בונו (לטובת הציבור). אני מתגורר במיתר, יישוב בו נמצאת אוכלוסייה נפלאה שעמה בחרתי ועודי בוחר לקיים את ביתי וגדל את בנותיי. אני מאוד מאמין ביישוב הנגב ופיתוחו. בשנותיי כחבר מועצה פעלתי עם חברי הסיעה לקדם רצף חינוכי ואף פעלנו לבניית תיכון ובו מיטב המגמות המובילות בתחום החינוך, פיתחנו את מתקני החינוך הבלתי פורמלי ותנועות הנוער, הקמת מקורות הכנסה שיאפשרו למועצה להתנהל בחופשיות ועוד''.

תגובות

End of content

No more pages to load