• 15 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האיש שגורם ללקוחותיו להגיע לטפל ברכב ולצאת עם חיוך ענקי

רן נגר, מבעלי המוסך 'פארק הרכב גבי' , הוא אישיות נדירה, כי בזכותו כל הלקוחות שנכנסים לטיפול ברכב יוצאים מרוצים. למרות עומס העבודה בפארק הוא סיים שני תארים ורץ למרחקים ארוכים.

"למדתי את מהות העבודה מלמטה, כולל פחחות וצבע, לבוש סרבל כאחרון העובדים" (צילום: אייל מנקיטה)

רן נגר נולד ב'סורוקה' ב-21 ביולי 1979, וחוגג בימים אלה 40. תושב להבים, נשוי למיטל, בעלת תפקיד ניהולי בבנק הפועלים, אב לסתיו בת השבע ועמית בן השנתיים. אביו גבי בן 64 הקים את המוסך הראשון לפני 44 שנים, עוד בטרם רן נולד, בצוותא עם אם המשפחה האהובה והמסורה, אבלין, אשת חינוך בבית ספר 'מולדת' בגמלאות.

רן הוא הבן הבכור במשפחה, אח לזיו, עורך-דין בן 35, שלמד משפטים במרכז הבין-תחומי בהרצליה ושירת בצבא כלוחם ביחידת עילית של חיל האוויר; גל בת 25, בוגרת ניהול ובקרה תעשייתית ועוז בן 24, סטודנט לניהול עם התמחות בהתנהגות ארגונית באב"ג.

זיכרון הילדות הראשון של רן מהמוסך הוא שטיפת המכוניות: "תיקנתי גגות שנפגעו מהברד, הראשון שירד בבירת הנגב זה עשרות שנים, אם בכלל.

"הלקוחות לא שוכחים לאבא גבי, שהיה מתקן את כלי הרכב וגגותיהם במקום להחליפם, וכך בעצם שמר על ערך הרכב ועל המוניטין שלו כאחד. מובן שהתיקון חסך כסף ללקוחות ולחברות הביטוח.

"אפרופו זיכרון ילדות, אני חש חובה שהיא זכות להזכיר את דודי האהוב יוסי כהן מצד אבא, שהיה לי כאח גדול. למגינת לבנו, נפטר בגיל צעיר ממחלה קשה".

ורן ממשיך: "גבי החל את דרכו בייסוד אחד המוסכים הראשונים והבודדים בבאר שבע בשנות  ה-70, ליד דרך חברון, ומשם עבר למוסך באותו רחוב. כל השנים היה הבעלים, בנה את המוסכים במו ידיו, מן המסד ועד הטפחות. אמא, אבלין, עמדה מאחוריו כל השנים.

"פארק הרכב נפתח לפני 22 שנים, כאשר גבי מציין 44 שנות ותק וניסיון בתחום. הוא קנה חלקת אדמה בשטח שלושה דונמים (!) ברחוב הסדנא 6. המוסך הענק, לימים 'הפארק', הוקם בזיעת אפיהם של אמא ואבא, שהתחילו מאפס, הקימו אותו בשתי ידיים, ללא בקשת סיוע וגם לא בעזרת דמי ירושה".

רן גדל בבאר-שבע ובכיתה ד' עבר לעומר ולמד בתיכון אשל הנשיא. "כילד מכרתי פרחים וקומפוסט מבית לבית בעומר. הוספתי לקוחות והגדלתי את מחזור המכירות. חונכתי למוסר עבודה (קשה), בשונה ממה שניתן לראות כיום, בעיקר בקרב בני הנוער של היום, הצמודים לטלפונים סלולריים ומחשבים ניידים, שחלקם נולדו עם כפית של זהב בפה.

"בצבא התגייסתי לסיירת יעל בהנדסה קרבית, לאחר מכן עברתי לגדוד לוחמים, עברתי קורס חבלה (פלס 7) וקורס מ'כים מזורז ובין השאר לחמתי בלבנון".

כוח נשי הוא חלק בלתי נפרד מפארק הרכב גבי (צילום: אייל מניקטה)


"למדתי את מהות העבודה מלמטה, כולל פחחות וצבע, לבוש סרבל כאחרון העובדים"

ניכר על רן שהוא מאוהב בעבודתו ובלקוחותיו. כך למשל: "זאב מילר, מנהל כפר הנוער אשל הנשיא, הגיע יום אחד לפארק אחרי תאונה, והוקסם מכך שסיימתי שני תארים אקדמיים.

למדתי תואר ראשון בכלכלה וניהול והמשכתי לתואר שני במינהל עסקים במסלול הרב-תחומי, שניהם באב'ג. הרבה בזכות הוריי הנדירים, שהיו לי למודל".

ואכן, זה נדיר שבעל מוסך למכוניות יוצא ללימודים אקדמיים...

"אבי גבי, מלך העולם, הגיב בטבעיות ללימודיי באוניברסיטה, ואף דחף אותי בעדינות לחינוך העל-תיכוני. הוא נתן לי את כל הכלים לממש את כל חלומותיי.

"כשבאתי לפארק, עבדתי כמוסכניק מן השורה. למדתי מאפס את התורה כולו, עד שהגעתי לנהל אותו ביד רמה, עם המון תעוזה, כוח רצון וחוצפה חיובית. אולם גם בימי האוניברסיטה עבדתי ולמדתי על בשרי את ניהול הפארק, למען ימים שיגיעו...

"בין הלימודים לחזרה לעבודה בפארק, עבדתי כשנה בחברת   U&T  המתמחה במיחזור מי תעשייה. הם נהנו מיכולותיי כמוכר מערכות מים לתעשייה הכבדה.

הוריי רצו להחזיר אותי לפארק, הפעם כאיש מקצוע בעל השכלה אקדמית וניסיון אדיר במכירות. הייתי ילד, לא יכולתי לסרב לו ולאמא...

"אני מכבד את הרב יורם הכהן מבאר שבע, שנותן לי מדי פעם את ברכתו ועצתו. אני מאמין, שכל מה שאמור לקרות קורה והכל בידי שמיים. מה שלא נעשה, הכל כתוב מלמעלה".

"צריך לראות כדי להאמין!"

האם חבריך לספסל הלימודים לא הרימו גבה, שמוסכניק מן היישוב בא ללמוד לשני תארים אקדמיים כה קשים ומפרכים? מנין התעוזה?

"תמיד מישהו מתקנא במי שמצליח בחיים. רוב חבריי הסטודנטים אהבו אותי ואיחלו לי הצלחה. אגב, אני עדיין לומד וגם אלמד קדימה במהלך חיי. לאחר התואר השני, חזרתי לפארק ולמדתי את מהות העבודה מלמטה, כולל פחחות וצבע, לבוש סרבל כאחרון העובדים. עשיתי זאת מתוך אהבה גדולה וגם מתוך שאיפה לקבל את הרישיונות המורשים לנהל את המוסך לבדי בעתיד. למדתי זאת מאבי גבי (מובן שאנו מחזיקים בכל התעודות הרשמיות האפשריות לניהול מוסך לכל סוגי הרכב) כדוגמא אישית, מייסד, בעלים ומנהל הפארק הלובש חולצה ועליה הלוגו של הפארק כפועל פשוט. קודם כל ומעל הכל – הוא איש עבודה! צריך לראות כדי להאמין".

רן הוא בעל המוסך היחידי בארץ שמחזיק בשני תארים (צילום: אייל מנקיטה)


אז בוא תנפץ עבור הקוראים והלקוחות את הסטריאוטיפ של אישה נהגת המגיעה למוסך וחשה שכל עולמה חרב עליה...

"זוהי שאלה מצוינת! התופעה של הגעת נהגות לפארק הולכת ומתרחבת בשנים האחרונות. 17 שנים אני חווה על בשר לקוחותיי תאונות דרכים. החוכמה היא לשמור על קור רוח ורוגע. כל נהג שעבר תאונה מרגיש בדרך כלל מועקה, לחץ, עומס נפשי וזוכר את האירוע כנוראי עד סוף ימיו.  

אני משמש ללקוחות כמעין פסיכולוג. הם מביאים את הרכב שלהם לטיפול קליני. אני מברך על כך שנהגות מגיעות בכוחות עצמן ולא תלויות בבעל העמוס בעבודה הכועס והמריר. למשל, מגיעה לקוחה אם לתינוקות, ואנו מעבירים עבורה בזריזות האפשרית את הכיסאות לרכב החליפי. כל אישה שמגיעה אלינו לפארק – מקבלת יחס של מלכה. לא פחות. והאמן לי, כולן יוצאות עם חיוך מאוזן לאוזן. הן יודעות ומרגישות שהן בידיים טובות".

כותב שורות אלה לא יכול היה שלא להתאהב ברן כבר בלחיצת היד הראשונה. אישיות מדהימה, מסבירת פנים, נדיבה, ומצליח לשמור על חוש הומור נדיר, על אף שבכל דקה הוא קוטע את הראיון ועונה לטלפונים של הלקוחות, 'שהרי עם כל הכבוד לך העיתונאי, הם הכי חשובים בעולם!', ומעל הכל – צנוע ועניו.

"דוגל באהבת הלקוחות והעובדים מדם לבי"

תוך מספר דקות שיחה, נותרתי המום ממפעל החיים האדיר של "רן" – אושר, שמחה, גיל, חיוך -הוא כמובן לא מסכים להעיד על עצמו, אך מוכן רק להסגיר שמעבר לניהול הפארק, הוא עוסק בנדל"ן ומשקיע בחברות סטארט-אפ. "והכל מתוך קארמה טובה ואנרגיות חיוביות. אני מאמין בחיוך, שמחה, אהבה וקסם אישי, ההצלחה בחיים נובעת מכוח רצון ואמונה. דוגל באהבת הלקוחות והעובדים מדם לבי. חיבור אנושי עם אדם אחר, לא משנה אם הוא בן משפחה, חבר או לקוח. חיבור נקי ויהי מה!  

אז מה בעצם פארק הרכב גבי מציע ללקוחותיו?

"אמינות, ותק, ניסיון, שקט נפשי, מחיר הוגן ללא תחרות, טיפול אישי לכל לקוח כאילו הוא בן משפחה הכי קרוב! אבי גבי השכיל ליצור קומפלקס הכולל את כל שירותי הרכב ללא יוצא מן הכלל: מכונאות, חשמל, פחחות, צבע, דיאגנוסטיקה, אספקת רכב חליפי עד תום התיקון, קניית מכוניות חדשות מהניילון, והשכרת כלי רכב.

"הסוד שלנו? תודעת שירות! אהבת אדם ועבודת צוות"

מי המציא את השם הכל כך קולע 'פארק' למוסך?

"אבא גבי! במשך שנים ארוכות התפרסמנו ברחבי באר שבע והנגב (ואל תתפלא שיש לנו גם לקוחות ממרכז ומצפון הארץ) תחת הסלוגן: 'כל מכונית אומרת 'גע-בי!'" (מחייך בערגה).

אז מהו סוד ההצלחה שלכם?

"תודעת שירות! אפשר להצליח במקום עבודה כדוגמת הפארק רק כצוות. לא היינו יכולים למנף את העסק לבד. כל עובד, מהבכיר והוותיק ביותר ועד שוטף המכוניות, הוא חלק מהפאזל היומיומי".

רן וצוות עובדי המוסך של פארק הרכב גבי (צילום: אייל מנקיטה)


האם התחרות בשוק המוסכים לא פוגעת בך?

"התחרות רק עוזרת לנו! היא זו שמצמיחה אותי מלמעלה.

מה אנשים לא יודעים עליך?

"אני שקוף לעולם! פי ולבי שווים. אדם פשוט וירא שמיים. אוהב אדם (ואדמת הפארק) עד הסוף!"

תחביבים עיקריים?       

"אוהב מאוד לעשות ספורט, לרוץ למרחקים ארוכים למען הנשמה, לא באופן תחרותי אלא חבר בקבוצת ריצה לפחות פעמיים בשבוע. אני גם שוחה מספר לא מבוטל של קילומטרים דרך קבע. אני תחרותי רק בחיים ותמיד שואף לשלמות, להיות מספר אחת בעולם, ולא בתחביבים, אלא בתודעת השירות ללקוחות.

אני גם מחבב סרטי קולנוע, הסרט האהוב עלי הינו 'לב אמיץ' בכיכובו של מל גיבסון. והוא זה שיגלם את הסרט על חיי, אם וכאשר נגיע לזה (מתלוצץ).

מה יהיה משפט הפתיחה בספר על חייו של רן נגר?

"אני אוהב את החיים ומעריך אותם".

מה אף אחד לא יודע עליכם?

"גבי הבעלים של הפארק הוא אלוף העולם בסיפור בדיחות. אני ממש גרוע בזה". (כאן המקום להפריך את הקביעה הזו, שכן במהלך הראיון  כותב שורות אלה לא הפסיק להתגלגל מצחוק מחוש ההומור הספונטני והמשובח של רן).

משאלת לב?

"לעזור כמה שיותר למי ומתי שרק אפשר!"

מה לגבי נתינה ואהבת חינם?

"עושה הרבה במקום לדבר. הקו המנחה אותי בחיים זה לתת מבלי לקבל תמורה, לא מבקש כלום מאף אחד. ברוך השם, אני בעל ובן למשפחה נהדרת ומנהל מספר עסקים מהמשגשגים בארץ, ולא רק בענף המוסכים".

האם הגשמת את החלום במלואו?

"כן, אני נשוי באושר למיטל, ויחד הבאנו לעולם בת ובן, ואני מפלל, מקווה ומאמין שהם ילכו בדרכנו"

תגובות

End of content

No more pages to load