• 15 אפריל 2021

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סגנית המזכירה של בית המשפט המחוזי יוצאת לגמלאות

דרורה בנני יצאה לגמלאות, הפרישה עבורה הייתה שמחה מהולה בעצב, משום שכעת היא תוכל אומנם ליהנות מהחיים ולהקדיש יותר זמן לנכדים האהובים, אך התקשתה לעזוב את המקום שעבורה הוא בית

דרורה בנני וארבעת ילדיה במסיבת הפרישה

בריאיון גלוי לב, היא מדברת על החוויות מהשנים בבית המשפט, ומספרת על הפרידה מבן זוגה האהוב שנפטר במפתיע. היא מתכוננת ליהנות מהחיים עם בן זוגה הנוכחי , ולהמשיך בפעילויות ההתנדבותיות שלה שהיא כל כך אוהבת. אך היא בעיקר מדברת על השאיפות המחודשות אחרי הפרישה, ומעניקה השראה רבה לכל הסובבים אותה. 

"אהבתי את עבודתי מכל הלב, מצהירה דרורה בנני, סגנית מזכירה ראשית בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, אשר בחרה לפרוש לגמלאות קצת לפני גיל הפרישה המקובל, אך לאחר 41 שנות עבודה בבית המשפט. "חשבתי שזה נכון לצאת כעת לגמלאות כל עוד כוחי במותני,  למרות שהעבודה הייתה חלק נכבד בחיי. הרגשתי שמיציתי וכעת הגיע הזמן לפרוש בשיא, לעשות חיים ולהתמקד בעשייה שונה ביחד עם בן זוגי החדש  בשלושת השנים האחרונות.

את  הרומן שלה עם בתי המשפט,החלה בבית הדין האזורי לעבודה בשנת 1979 , ולאחר 21 שנים עברה לאותו התפקיד בבית המשפט המחוזי.

" הספקתי לעבוד תחת ידם של ארבעה מזכירים ראשיים,  שהאחרונה מביניהם היא הגברת רונית פרטוש שהגיעה מאשקלון, ושימשה כמזכירה ראשית בבית המשפט והייתה הממונה הישירה שלי. הייתה ביננו מערכת יחסים מדהימה , רונית ניחנה בלדעת להכיל אותי כפי שאני.רונית פרטוש, היא מנהלת בכל רמ"ח אבריה, תמיד אמרתי  זה תפקיד שפשוט קטן עלייה,  ולדעתי זה מנוף לתפקיד ניהולי בכיר יותר בהנהלת בתי המשפט ולא אגזים אפילו באם תשב בכיסא כמנהלת בתי המשפט. עם הראיה המרחבית, אומץ ניהולי כשלה  ודרך ניהולה, ודאי תדע להוביל את המערכת  לתוצאות ולגבהים ותדע להוביל את המערכת למקומות בלתי רגילים. כמובן אחרי המנהל הקיים שמחולל שינויים משמעותיים מאד במערכת ומצעיד אותה בדרך שלא הייתה קיימת עד היום.

מהו התפקיד סגנית מזכירה ראשית?

"זה תפקיד ניהולי שבמסגרתו נחשפתי לפעולות שונות ומגוונות, לכל פעולה באתי מלאת אנרגיות ומוטיבציה, יצקתי את אמונתי, יושרי ותפיסת עולמי, מצאתי הזדמנות להכיר את הארגון לעומק וכל פעם בזווית אחרת. נחשפתי ואף טיפלתי בתיקים מסווגים כשבשבע השנים האחרונות טיפלתי בתיקי אירועים פליליים ובעוד משימות רבות ושהוטלו עליי והכי חשוב זה לטפל מכל הלב והנשמה".

ציינת שאהבת את עבודתך

"מאוד! הייתי מגיעה בכל יום כבר בשבע בבוקר ופותחת את היום עם חיוך ואהבה ענקית.  הבוקר נפתח עם הקפה ובדיחה למילוי מצברים לכל היום, כמובן ביחד עם העובדים."

מי שמכיר את דרורה מקרוב יודע שלמרות היותה אישה מעוררת השראה, ובעלת אנרגיות חיוביות מאחוריה סיפור חיים שאפשר רק ללמוד ממנו. אחרי 17 שנות נישואים וארבעה ילדים משותפים, דרורה התגרשה מאב ילדיה.

"לאחר גירושי הייתי צריכה להתמודד  לבד עם גידול ארבעת ילדיי ובהכנסה זעומה, שכר המטפלת באותה התקופה היה גבוה מהשתכרותי מאחר ובאותה תקופה עבדתי חצי משרה, אך למרות הכל נשבעתי שלא אחסיר דבר מילדיי. לכן, נאלצתי לעבוד בכל עבודה מזדמנת, אפילו בניקוי מדרגות בתים בגאווה גדולה ובלבד להתפרנס בכבוד וכמובן להקנות ערכים טובים לילדי."

ארבע שנים אחרי שהתגרשה, היא מצאה פינה חדשה של שקט בדמות בן זוג חדש שהסב לה אושר רב במשך 21 שנים. אך לפני ארבע שנים חוותה טראומה לא פשוטה, כאשר בין זוגה האהוב איסתר בקימר ז"ל נפטר במפתיע מדום לב והשאיר אותה כואבת והמומה, אך למרות הכאב העצום והחור הענקי שהותיר דרורה נשארה חזקה.

"לאבד גבר אהוב ובן זוג ככה פתאום באמצע החיים, זו התמודדות לא פשוטה. אך למרות האבל הכבד החלטתי שאני ממשיכה הלאה בתקווה למצוא בן זוג אחר שימלא את החלל שנוצר בחיי.  אני יודעת שזה מה שאיסתר היה רוצה בשבילי"

ואכן רצה הגורל והפגיש אותה עם בן זוגה הנוכחי שבאותה תקופה בדיוק נפרד מחברתו בעשור האחרון. "חברה טובה אמרה לי משפט המחץ  "שהמוכנות פוגשת את ההזדמנות" ,  מספרת דרורה. ואכן הייתה מוכנות וגם הזדמנות וזה קרה. חברה טובה הכירה ביניהם ומאז נרקמה מערכת יחסים מדהימה. השניים התחברו זה לזה וכעת פניהם אפילו למגורים משותפים.

"אחרי שאיסתר נפטר, הבנתי שהחיים קצרים ושצריך לנצל כל רגע, ולבלות וליהנות כמה שאפשר מאחר וגם שמואל, בן זוגי פנסיונר, היה נראה לי הכי נכון להקדיש את הזמן לזוגיות ולבילויים וכמובן למשפחתנו הנהדרת.".

דרורה בנני ובן זוגה שמוליק
בנוסף לעבודתך התובענית את פעילה התנדבותית וחברתית

"התנדבתי בתיאטרון הקהילתי בבאר שבע כ-10 שנים. התנדבתי בפרויקט קריאה בהנאה 3 שנים, והיום אני מתנדבת כחברת מועצת נעמת בבאר שבע. בנוסף אני מתנדבת בעמותה של ידידי המרכז לבריאות הנפש בבאר שבע, במסגרת התנדבותי  הייתי שותפה פעילה מאוד בהקמת גינה טיפולית  לתפארת, מה שאומר זה שהחולים היום עודרים, שותלים  ואף שותים תה עם נענע מהגינה, חובה לבקר שם ולראות בשטח מה קורה שם".

"היום אני חושבת להצטרף בהתנדבות לשי"ל-שרות יעוץ לאזרח, שם אוכל לתרום בהתנדבות מהידע שלי בכל הקשור בהגשת בקשות שונות ומגוונות לכל דורש למשרדי הממשלה ובפרט לבית המשפט, מה שאומר שזו סגירת מעגל עבורי שהשופטים יקבלו בקשות שאני מכינה לטובת הפונים וזה יהיה מדהים באם יתקשר אליי באחד מהימים והשופט פשוט יזהה את הבקשה שאני הכנתי."

דרורה מעידה על עצמה שהיא אוהבת את החיים ומתלהבת עדיין כמו ילדה, מדברים משמחים, מעשים טובים ואנרגיות טובות שאותם היא שואבת מהסובבים אותה ובעיקר ממשפחתה .

"יש לי ארבעה ילדים מהממים ו-14 נכדים, עכשיו כשאני בפנסיה, ומקווה להשקיע יותר בנכדים. הן בבילוים משפחתיים משותפים והן במטלות שאוכל ויהיה לי זמן להשקיע"


השתתפת בתחרות מלכת היופי של בנות 40 פלוס

" כן, ואף נבחרתי למלכה. הלכתי לזה בעידודה של הגברת  אסתריקה נגיד שארגנה את התחרות במסגרת ערב התרמה לטובת חיילי צה"ל וזה מה שהיה חשוב בעיני כי עשיתי זאת בשביל המטרה והתרומה  של איסוף כספים לחיילים שהייתה חשובה בעיניי, במיוחד שבאותה העת כל ילדיי היו בצבא".

אפילו נבחרת לאם השנה

"בשנת 2010 נבחרתי לאם השנה  במסגרת  תחרות שעיריית באר שבע נוהגת לעשות מדי שנה במימונה, הייתה ועדה שישבה וכל אחת הייתה צריכה להציג את העשייה שלה,  ולבסוף חברי הועדה החליטה להעניק לי את הפרס על המצב בו הייתי באותה התקופה עם כל הקשיים שאיני רוצה לפרט. הצלחתי לגדל כגרושה 4 ילדים לתפארת מדינת ישראל. כמובן זה מאוד החמיא לי לראות ולדעת שמישהו רואה מהצד את שאת עושה דרך משקפיים אחרים את מה שבד"כ רואים כמובן מאליו."

את דרורה ניתן לכנות בקלות גברת אנרג'ייזר, כולה אש וגופרית: לא נחה לרגע עד שהיא מסיימת משימותיה ומכניסה עצמה ללחצים שבסופו של דבר קצת מתסכלים אותה. "הייתי רוצה למצוא נוסחת קסם שתגרום לי לא להיות פחות פרפקציוניסטית ותאפשר לי לעשות דברים בלי לחץ. אני טיפוס של כאן ועכשיו  והכי טוב שאני יכולה, וזה קצת מתיש."

"הילדים שלי במסיבת הפרידה הנפלאה שערכו לי בבית המשפט, קנו לי בין היתר בהומור פומפה,כדי לשחרר הלחץ."  אגב, למסיבה שאליה הוזמנו כל מקורביה, הגיע כל סגל השופטים וכן כלל העובדים ובראשם נשיאת בית המשפט ששיבחה את דרורה ואת עבודתה המסורה.

לא תתגעגעי לעבודה?

"אני בוודאי אתגעגע למסגרת ולכל העובדים, אך כרגע זה מאוד בכיף שלי ליהנות מהחופש שניתן לי. במשך  לפחות שלושה חודשים בא לי רק על מנוחת בטן גב וקפה עם בן הזוג במרפסת היפה שלי, אחר כך יש לי תוכניות לנסוע לחו"ל, לבלות, ללכת למכון כושר ולהצטרף לחוג תיאטרון למבוגרים שזו תמיד משאת חיי. אני אוהבת לשחק ולוקחת ברצינות את אמרתו של שיקספיר שבסך הכול כולנו שחקנים והעולם הוא במה אחת גדולה. אני גם נמנית עם חוג ידידי תיאטרון ב"ש וכן ידידי תאטרון הפרינג',  וכן לא מפספסת כל הצגה של בית הספר לתאטרון גודמן שנותן רפרטואר מדהים בכל שנה שווה ביותר ".

לכבוד יציאתה לגמלאות, נערכה עבור דרורה מסיבת פרידה מרגשת עם בן זוגה , ילדיה וכל מקורביה, ובה דרורה נאמה והודתה לכל הסובבים אותה וסיכמה את פסיפס חייה של 40 שנות קריירה מוצלחות.

" תם ונשלם המסע שלי בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, היה זה פרק חשוב ביותר בחיי. היום אני מפנה את מקומי לבא או הבאה אחרי באהבה. אני הולכת לדרכי עם סיפוק, מיצוי, אהבה בלב ובגעגוע גדול. וזהו, אז אני יוצאת לשתות את הקפה של הבוקר שלי, עם העיתון ללא הדפסת כרטיס נוכחות... אחשוב עליכם תמיד באהבה ואתם תמשיכו בעשייתכם המבורכת"

מכאן המקום להודות לכל המערכת עמה נמנתה דרורה במשך 40 שנות קריירה.תגובות

End of content

No more pages to load