• 17 מאי 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קבוצת ההוקי קרח של ב''ש: מביאים גאווה לעיר, אך אין להם מגרש ביתי

את הציוד הם רוכשים בעצמם, לפחות פעם בשבוע הם נוסעים להתאמן בשעות הקטנות של הלילה בחולון, אין להם ספונסר, אבל הם משחקים מהנשמה. תכירו את נבחרת ההוקי קרח של העיר שאין בה קרח

נבחרת הוקי קרח של באר שבע. אלופים בלי מגרש ביתי (צילום: פייסבוק)

הנבחרת המובילה את הליגה הלאומית של הוקי קרח בישראל היא... מבאר שבע. העיר עם מזג האוויר החם, היובש והכמעט מדבר, מצמיחה ספורטאים מצטיינים בתחום הכי לא צפוי. אין בבאר שבע משטח קרח. את האימונים עושים חברי הנבחרת, הבוגרים והצעירים, בחולון. פעם בשבוע הם נוסעים להתאמן ובדרך כלל, בשעות הלילה המאוד מאוחרות, כאשר היכל הקרח של חולון מפסיק לפעול כמקום בילוי לילדי העיר ומתפנה לאימונים. לפעמים – לרוב – התור של הנבחרת להתאמן הוא בשעה 1:00 לפנות בוקר. ולא: אין הסעות מאורגנות. כל אחד נוסע ברכב שלו ולפעמים, מהאימונים הישר לעבודה. למרות כל הקשיים, נבחרת ההוקי-קרח של באר שבע מבאה גאווה לעיר – וזאת ללא מימון, ללא חסויות וללא תומכים. יותר מסירות מזה – אי אפשר לקבל.

​​​​​​​
כך זה נראה: קובצת ההוקי קרח הבאר שבעית B7 בפעולה (צילום: B7)

''נכון, זאת הקרבה גדולה וזה בכלל לא קל, אבל ההנאה שלנו לעסוק בהוקי קרח גדולה מאוד", מספר לנו סרגיי לויטין, שחקן בנבחרת. "אנחנו מתאמנים אחת לשבוע, מה שאומר שאתה חייב לבוא מאוד מוכן לאימון, בכל המובנים. בבאר שבע אין חלופה לאימון. אין בבאר שבע משטח קרח. אי אפשר להתאמן על תחליף, זה בכלל לא אותו דבר", מספר סרגיי. "השחקנים הצעירים מתאמנים קצת עם גלגליות, אבל ההרגשה של משטח הקרח אחרת לגמרי. חייבים לנסוע ולהתאמן במשטח קרח".

הוקי קרח הוא משחק הדורש לא רק כושר גופני, ריכוז וידע: הוא משחק לא קל פיזית. שחקנים מתנגשים אלה באלה, לעיתים נופלים על הקרח – חוג באלט זה לא. "כמובן שאנחנו עוטים על עצמנו קסדות, מגני ברכיים, בגדים מרופדים. את הציוד אנחנו רוכשים בעצמנו. ציוד טוב, כמו בכל תחום אחר, עולה יקר. זה משהו שאנחנו עושים מאהבה גדולה".

הנבחרת הבאר שבעית הגיעה להישג מרשים והיא מובילה את הליגה הלאומית, שזה בהחלט בגדר נס, בהתחשב בעובדה שבבירת הנגב אין תשתיות אימונים. לקבוצה הבוגרת וקבוצת הילדים יש מאמן, מיכאל ניקולסקי. סרגיי מספר כי הוקי קרח מאוד פופולארי במדינות אירופה ומזרח אירופה, בהן לא חסר קרח, אבל אין מניעה לשחק הוקי קרח במדינות חמות. כל מה שצריך הוא משטח מתאים וכמובן, ציוד הולם.
סמל קבוצת ההוקי קרח הבאר שבעית
למי שלא מכיר, הוקי קרח הוא ענף ספורט קבוצתי קצבי ומהיר אותו משחקים תוך כדי החלקה על קרח, ובאמצעות מקלות ייעודיים בעלי להב מעוקל, המשמשים על מנת לחבוט דיסקית עשויה גומי מגופר אל תוך שער הקבוצה היריבה כדי להבקיע אותו. הקבוצה שהבקיעה יותר שערים מיריבתה היא המנצחת במשחק.

המשחק משוחק בזירת קרח מלבנית בעלת פינות מעוגלות, הסגורה סביבה בקירות נמוכים ועליהם לוחות עשויים זכוכית אקרילית שקופה, על מנת למנוע מהדיסקית או משחקנים שספגו תיקול להיזרק החוצה מזירת הקרח מצד אחד, ולאפשר לקהל צפייה במתרחש מצד שני. מבנה הזירה מאפשר המשך המשחק לאחר שהדיסקית פוגעת בקירות או בלוחות.

הקבוצה הבאר שבעית (במדים כחולים) במשחק. מובילים את הליגה (צילום: פייסבוק) ​​​​​​​

משחק באורך מלא, ללא הארכה, משוחק בשלושה שלישים בני 20 דקות כל אחד, וקבוצה בהרכב מלא על הקרח - אם אין שחקנים מורחקים בשל עבירות שביצעו - כוללת שוער וחמישה מחליקים (המקבילים ל"שחקני שדה" בענפים קבוצתיים אחרים). ליגת ההוקי קרח הישראלית מפוצלת, נכון לעונת 2013/14, לשתי ליגות - ליגת העל, הבכירה יותר, והליגה הלאומית, המשנית לה.

ליגת ההוקי קרח בישראל

ליגת העל מתקיימת במבנה של שני בתים - "בית צפון", שמשחקיו נערכים במרכז קנדה, ו"בית מרכז" שמשחקיו נערכים בזירת הקרח Ice Peaks שבפארק פרס בחולון. כיוון שהזירה בחולון קטנה מהגודל התקני, משחקי "בית מרכז" נערכים בהרכב מצומצם של שוער ו-4 מחליקים בלבד על הקרח. משחקי הפלייאוף נערכים עם סיום העונה הרגילה במרכז קנדה, למעט משחק הגמר של הליגה ב-2014 שנערך בחולון ושודר בשידור חי בערוץ 9 - הפעם הראשונה שמשחק ליגה ישראלית שודר בשידור חי בטלוויזיה.

נכון לעונת 2015/16 יש בליגת העל 10 קבוצות - 6 ב"בית מרכז" ו-4 ב"בית צפון". בליגה הלאומית יש 8 קבוצות, ומשחקיה נערכים בחולון. לרוב הקבוצות בשתי הליגות אין מספיק שחקנים כדי להציג סגל מלא, ולכן הן משחקות עם מספר קטן של קווי התקפה והגנה. אלופת ישראל הנוכחית (2016) היא קבוצת מועדון הוקי בת ים.

תגובות

End of content

No more pages to load