• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נוכלת הפייסבוק פעלה שוב: הפעם גנבה שעון יוקרתי מתושב שכונה ב'

גל בן שושן, משכונה ב', בבאר שבע, נפל קורבן לנוכלת שביקשה לקנות ממנו שעון יוקרתי ועקצה אותו בדרך מתוחכמת. תלונה תוגש במשטרה

האם מדובר פה בנוכלת סדרתית? השיחה במסנג'ר (צילום מסך)

אין סוף למעשי הנוכלות בבאר שבע: הפעם גל בן שושן, תושב שכונה ב' בעיר, ביקש למכור את שעון היד שלו, של חברת RADO: ''הייתי צריך את הכסף על מנת לעבור את החג ופרסמתי את השעון למכירה, למרות שאהבתי אותו, אבל הוצאות החג היו כבדות עליי".  

כעבור זמן קצר, גל קיבל הודעת וואצאפ מתושבת באר שבע (שמה המלא שמור במערכת), אשר התעניינה בשעון. "אני חייבת את זה כמתנה לבעלי. אם אני לא קונה ממך אני קונה מחנות. תגיד לי את המחיר הסופי ואשלם לך בהעברה בנקאית", כתבה.

"היא נשמעה מאוד לחוצה ואמרה שאתנהל מול בנה. בנה יצר איתי קשר ואמר שיעשה העברה בנקאית על שמי. הוא שלח לי צילומי מסך של ההעברה ואמר שישלח שליח לאסוף את השעון", מספר גל. בעבור זמן קצר, התקשר השליח. "אמרתי לו שיגיע לרחוב בני אור, בו אני גר. הוא ענה לי שהוא לא מוצא ולא יודע איפה זה (בני אור הוא רחוב מוכר בבאר שבע, בליבה של שכונה ותיקה - ד.ב.), והסכים לפגוש אותי מרחק כמה רחובות. מסרתי לו את השעון והוא נסע".

"אבל אז אני רואה שעובר הזמן וההעברה לא מופיעה. הקשרתי לבחור שהתנהלתי מולו, שהציג עצמו כבנו של הקונה, ביקשתי ממנו מספר אסמכתא והוא אמר שאין לו, אחרי דקות ארוכות שלח לי צילום מסך של חשבון הבנק שלו כשמספר ההעברה מוסתר בכוכביות. הוא אמר לי שהוא גר בנווה נוי. נסעתי לשם, אבל גיליתי שהכתובת שהוא נתן בכלל נמצאת באיזור תעשייה. הוא לא עונה לטלפון, האישה איתה דיברתי (אימו כביכול), לא עונה לטלפון וגם השליח לא עונה לטלפון.

הבנתי שנפלתי קורבן לתרמית ואני מערב את המשטרה בנושא. בשעות הקרובות אגיש תלונה".
השעון של גל. נגנב ממנו במעשה נוכלות (צילום שנשלח לקונה)
לאחרונה פורסמו לא מעט מעשי נוכלות בבאר שבע: חבורת נוכלים שקונה פלאפונים בכסף מזוייף, ופועלת בדפוס דומה - פניה דרך מודעות שפורסמו ברשתות חברתיות או פרסום מודעה בה הם מבקשים לקנות מוצר, האימא נשמעת לחוצה ומתחננת, היא שולחת תמיד אדם שלישי והוא מגיע במונית שגם לא חונה ליד הבית או שהוא לא מצליח למצוא את הבית וחונה במקום מרוחק ואז מבקשים לקבל את המוצר (אייפון, שעון או דבר ערך אחר) במהירות ובלחץ.
האם זו גם נוכלת הפלאפונים? תמיד ממהרת, תמיד שולחת מישהו אחר (צילום מסך מהשיחה בפייסבוק)
ישנם עוקצים אחרים, הנעשים דרך מידע שהנוכלים דולים מתוך רשתות חברתיות, בהן נוכלות באמצעות עסקאות טלפוניות וכו'. הגשת תלונה במשטרה חשובה ביותר, על מנת לאתר את חבורת הנוכלים הפועלת בבאר שבע. 

לפני מספר דקות גל ניגש לתחנת משטרת באר שבע להגיש תלונה, בה נתבקש למסור את כל החומרים, תמלילי השיחות ועוד. "אני לא יודע אם אראה את השעון, אבל אני לא מוותר על הגשת התלונה, מתוך תקווה שהנוכלים ייתפסו", אומר גל. 

הקונה, שהציג את עצמו כבן, לא עונה לטלפון - השיחה האחרונה איתו (צילום מסך)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load