• 28 ינואר 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מקומם: נהגי מוניות בב''ש סרבו להסיע צעיר הנעזר בכיסא גלגלים

איתי אברבנאל מתקשה למצוא נהגים שיסיעו אותו מהתחנה המרכזית בבאר שבע. הסיבה: הוא נעזר בכיסא גלגלים. עמותת נגישות ישראל: ''זה מנוגד לחוק, משרד התחבורה מטפל לחומרה במקרים כאלה''

התחנה המרכזית בבאר שבע (צילום: גוגל מפות)

מקומם: איתי אברבנאל, צעיר באר שבעי הנעזר בכיסא גלגלים, מבקש לנסוע במונית מאיזור התחנה המרכזית. "כשאני מגיע לאזור, אני יודע שיהיו לי בעיות להשיג מונית. נהגים מעבירים אותי מאחד לשני, זה תפוס, לשני כואב הגב, השלישי מספר שעבר ניתוח ולא יכול להרים משקל כבד וככה אני עובר נהג אחרי נהג, עד שנמצא מישהו שמסכים לקחת אותי. לא ייתכן שככה יעשו. זה חוזר על עצמו פעם אחר פעם". איתי אינו הראשון שחווה את החוויה. תיאורים דומים שמענו גם ממי שנעזרים בכלבי נחיה ואפילו הליכונים. "אני מבקש לשים סוף לתופעה המכוערת הזו", אומר איתי. 

פנינו ליובל וגנר, מנכ''ל עמותת נגישות ישראל: "מדובר במעשה המנוגד לחוק. נהג מונית מחוייב להסיע אדם הנעזר בכיסא גלגלים ואין שום תירוץ או טענה לסרב לו. משרד התחבורה מטפל בחומרה במקרים כאלה, במקרה ומוגשת תלונה. לא זו בלבד, אלא שהסעת אדם הנעזר בכסא גלגלים, היא במחיר הרגיל. אין לגבות תוספת מחיר. נגישות ישראל מקדמת הקמת מדריך טלפונים של תחניות בהן מוניות נגישות, למי שמבקש זאת. בכל מקרה, מי שנתקל בסירוב להסיע אותו, משום שנעזר בכיסא גלגלים, חייב להגיש תלונה".

הנגשת תחבורה, שרותי חירום, מקומות בילוי, נקבעה בחוק. אם התרחש מקרה של אפליית נוסע על רקע מוגבלותו, ניתן לדווח לנציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות אל היחידה המשפטית לפניות הציבור - באתר הזה. בפניה יש לציין פרטים על האירוע.
מומלץ גם לפנות בדרך הזו הגשת תלונה נגד מפעילי תחבורה ציבורית (אוטובוסים ומוניות).  

תגובות

End of content

No more pages to load