• 29 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

האם המסע של נשים עושות שלום בב''ש יעבור להן בשלום?

''לא עוצרות עד הסכם מדיני'' - כך מצהירות אלפי נשים, כל רחבי הארץ, הצועדות זו השנה השניה למען הסכם מדיני עם הפלסטינים. האם על רקע האווירה הציבורית העוינת בב''ש, הביקור יעבור להן בשלום או שתתפתח סערה?

מדרופם ייפתח השלום: ממשתתפות הצעדה (צילום: פייסבוק האירוע)

קבוצה של אלפי נשים, מכל מגזרי האוכלוסיה, צועדות בימים אלה ברחבי הארץ. המסע החל הדרום ומחר הוא יעבור בבאר שבע, כאשר על סדר היום, ביקור בבאר אברהם וסיור ברחבי העיר. ''מסע השלום'' הושק אתמול בצאלים יעבור ברחבי הנגב, ביום המלח, בטבריה, תל אביב ויסתיים בירושלים. תנועת נשים עושות שלום, היא תנועת בלתי מפלגתית רחבה, הפועלת, לדבריה, על-מנת למנוע את המלחמה הבאה ולהוביל לפתרון לא אלים, מכבד ומוסכם של הסכסוך בין שני הצדדים, הישראלי והפלסטיני, בתוך ארבע שנים.

הצועדות הינן נשים פלסטיניות וישראליות מכל רחבי הארץ ומכל הקשת הפוליטית בישראל, בהן אימהות לחיילים, דתיות, מתנחלות, חילוניות, ערביות, נשים ממשפחות שכולות, סטודנטיות, תושבות עוטף עזה ואחרות.

האירוע הפתיחה, בצאלים, השתתפו אתמול כ-500 נשים מכל הקשת הפוליטית. בין היתר השתתפו באירוע  ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני), ח"כ יהודה גליק (הליכוד), ח"כ חיים ילין (יש עתיד), ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית בני שמעון סיגל מורן, ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר, הזמרות יעל דקלבאום ומרים טוקאן.

אירוע הפתיחה בצאליםאמרה ראש המועצה האזורית בני שמעון, סיגל מורן: "אני מבקשת מכן שלא תוותרו. אין לנו פריבילגיה לוותר על הסיכוי לחיות חיים נורמליים ולא להתכונן כל הזמן לסבב הבא. זהו אינטרס קיומי שלנו ששכננו , במרחק כמה ק"מ מפה,  יחיו ברווחה ואיכות חיים. גם אם את השלום ירוויחו רק ילדינו, אנחנו נתחיל בגרושים מוצלחים בהם כל צד חי בכבוד והכרה הדדית".

בבאר שבע, הנשים יצעדו מעבר לאיזור הנוחות שלהן, יישובים ואיזורי הבחירה של מחנה השלום, כמו תל אביב. די להיזכר באיזו תגובות נתקלו פעילויות דומות בעבר בבאר שבע, לרבות הניסיונות לארגן מפגשים עם ישראלים ופלסטינים. הפורום לדו קיום הפועל בבאר שבע, למשל, עומד מזה זמן רב תחת מתקפה מצד חברי מועצת העיר באר שבע, הדורשים לסגור אותו. גם אוניברסיטת בן גוריון, שארגנה מפגשי שיח בנושא השלום והדו קיום, זכתה למתקפה והנשיאה שלה זומנה למתן הסברים בפני וועדת תשאול שארגנו חברי כנסת מהימין, המבקשים להגביל את פעילות עמותות השלום בישראל.

רק לאחרונה פוטרה מורה, מאחד היישובים בנגב, אשת חינוך מצטיינת, שכישוריה לא עזרו לה, כשהורי תלמידים ביישוב מבוסס בנגב גילו שהיא מחזיקה בדיעות שמאלניות ותומכת במחנה השלום ולא שתקו עד שפוטרה ממקום עבודתה. בעבר, היו איומים על מקומות בילוי בבאר שבע שניסו לארגן שיח עם ארגונים המזוהים עם יוזמות השלום או מחנה השלום. 

בנשים עושות שלום שומרות על אופטימיות. אומרת לברנז'ה news ענת נגב, אחת הזיו: ''אנחנו קבצת נשים גדולה, המאמינה בכוונותיה. יש ביננו נשים מכל המפלגות - ימין, מרכז ושמאל, גם מתנחלות וגם פלסטיניות. אם כבר אנשי ונשות באר שבע יגיעו לאירוע, אנחנו קוראות לנשות באר שבע בפרט ולתושבי באר שבע בכלל,  להצטרף אלינו".

נשים עושות שלום - הקליפ הרשמי


תגובות

End of content

No more pages to load