• 03 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דנילוביץ' מודה: מעבר צה''ל לנגב מתעכב - על רקע משבר התעסוקה

ראש עיריית באר שבע נאם הבוקר בוועידת דה מארקר שנערכה באוניברסיטה וחשף את מה שהיה ידוע מזמן: למרות הדיבורים היפים, צה''ל לא מתלהב לרדת דרומה

דנילוביץ' בוועידת דה-מארקר (צילום: אילן אסייג)

בעוד שבדרום הולך ומתפתח משבר חמור בתחום התעסוקה, עם גלי פיטורים גדולים בתעשייה הכימית ואיום על המשך פעילותם של מפעלים ותיקים (האחרון בהם פניציה, המעסיק 250 עובדים), בדרום מודים את שהיה ידוע מזמן ופורסם לא אחת בתקשורת: צה''ל אינו מתלהב לעבור דרומה וחל עיכוב ניכר במעבר יחידות שהיו אמורות להיות עוגנים כלכלים לבאר שבע. 

בבאר שבע תלו תקוות גדולות במעבר צה''ל דרומה, כמנוף לפיתוח העיר: התקווה הייתה שאלפי משפחות וחיילים ממרכז הארץ, המשרתים בקריית ההדרכה, יבואו להתגורר בעיר ולבלות בה את שעות הפנאי שלהם. עם הזמן התחוור כי רק משפחות מעטות רכשו בתים בבאר שבע, מכל מיני סיבות: אין בעיר תעסקה לבני-בנות הזוג, אין חינוך ברמה נאותה, אין שירותי בריאות איכותיים והיצע תרבותי וגם קיים פער מנטלי. בוועידת The Marker לכלכלה וחברה באוניברסיטת בן גוריון קרא ראש עיריית באר שבע לממשלה להאיץ את מעבר יחידות המודיעין לדרום. "מנהיגות תפקידה לפעמים לדפוק על השולחן ולהניע את התהליך קדימה", הוסיף. 

בברנז'ה NEWS חשפנו כי סקר פנימי, שנערך במערכת הביטחון, כי למעלה ממחצית אנשי אגף המודיעין לא יהיו מוכנים לשרת או לגור בדרום.
 
ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ, מתח היום (רביעי) ביקורת על העיכוב במעבר יחידות המודיעין של צה"ל לנגב. "זה לא מתקבל על הדעת, שמישהו יגיד לי למה לא זזים כבר קדימה?", אמר דנילוביץ בוועידת The Marker לכלכלה וחברה באוניברסיטת בן גוריון בנגב.
 
"מנהיגות תפקידה לפעמים לדפוק על השולחן ולהניע את התהליך קדימה", הוסיף דנילוביץ. "בזבזנו זמן יקר. "אם באר שבע והנגב טובים ל-IBM, דל, דויטשה טלקום, לוקהיד מרטין - אז באר שבע והנגב ראויים גם ש-8200 שיגיע לכאן. זו מהות הציונות, בטח בכ"ט בנובמבר. אני מקווה שהסאגה תסתיים בימים הקרובים ויתפרסם המכרז להקמת קריית המודיעין. זה ייצור שינוי דרמטי, יוסיף משרות וישנה את כל הנגב".
 
"את נגב קרמיקה צריך להחליף הידע בנגב. הדבר החשוב ביותר בעידן הזה הוא הידע ההון האנושי. אם כל הגורמים השותפים, כל הגופים, הארגונים והמוסדות, גם שלנו, יבינו שככל שהם יבואו מהר ויצטרפו להיות חלק מאיתנו, אנחנו נייצר פה עוגן בין לאומי, מדעי, טכנולוגי, חדשני, שישנה את העולם כולו".

אלא שהעוגן המדעי לא יקום, כל עוד יימשכו הפערים בחינוך בין אלה שיש להם ויכולים לצממן לילדים שלהם חינוך פרטי, לבין מי שאין להם, כפי שנחשף הבוקר בנתוני המיצ''ב של משרד החינוך. 

תגובות

End of content

No more pages to load