• 24 יולי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עשייה מבורכת: עמותת ''יחדיו'' זכתה בשלשה פרסי מצוינות

העמותה מפעילה ברחבי הדרום תוכניות מחוללות שינוי שזיכו אותה בפרסים: בקרב נערות בנושא הפרעות אכילה, על יוזמת תוכנית לימודים אקדמיים לאנשים עם מוגבלות ועל קידום שכנות טובה

מקבלים את פרס קרן שלם (צילום: מלאכי הכט)

עמותת יחדיו באר שבע והדרום קיבלה בחודש האחרון לא פחות משלושה פרסי מצוינות על תכניות מחוללות שינוי שהיא מפעילה במרחב הדרום. הפרס הראשון ניתן על כנס "נערות משנות עולם" שהופק בשיתוף אוניברסיטת בן גוריון, הפרס השני גם הוא בשותפות עם האוניברסיטה על התכנית ללימודים אקדמיים לאנשים עם מוגבלויות "בשביל הדעת" והפרס השלישי ניתן על שכנות טובה למשפחה המתגוררת בסמוך לדיור מוגן באופקים.

הפרס הראשון הינו על יזמות וחדשנות מקצועיים מטעם איגוד העובדים הסוציאליים הארצי שניתן לעמותה ולאוניברסיטת בן גוריון בכנס השנתי של האיגוד. את הפרס קיבלו מנהלת בתים חמים עו"ס עדי לברון עטיה ודוקטורנטית לעבודה סוציאלית באונ' בן גוריון, עו"ס נור שמעי. הפרס ניתן על כנס "נערות משנות עולם" שהיה כנס שהופק על ידי נערות הבתים החמים שבחרו את הנושא המרכזי שלו- דימוי גוף והפרעות אכילה - סוגיית המשקל והסטיגמה לנערות ונשים. הכנס היה אירוע שיא בתכנית מחוללת השינוי שמפעילה עמותת יחדיו בבתים החמים, "נערות משנות עולם".

הפרס השני שקיבלה העמותה גם הוא על תכנית משותפת לה ולאוניברסיטת בן גוריון – פרס מצוינות על תכנית הלימודים האקדמית "בשביל הדעת", המתקיימת זו השנה הרביעית באוניברסיטה. מדובר על תכנית ייחודית ללימודים אקדמיים שמיועדת לאנשים עם מוגבלויות ומטרתה מתן השכלה כללית לעולמות התוכן באוניברסיטה, ביניהם מבוא לרפואה, מבוא לניהול ומבוא לכלכלה ולגיאוגרפיה. הפרס ניתן בטקס של המינהל למוגבלויות במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים שהתקיים בירושלים בשבוע שעבר במעמד מנכ"ל משרד הרווחה.

את הפרס השלישי חלקה העמותה עם משפחת יחיא מאופקים שניתן מטעם קרן שלם על שכנות טובה ומיטיבה לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית המתגוררים בקהילה ועל קבלת האדם המיוחד באופן המהווה דוגמא והשראה ליצירת אחווה, רעות ושילוב קהילתי. צביה ומשה יחיא מתגוררים בשכנות לדיור מוגן שמופעל על ידי עמותת יחדיו, הם פותחים את ביתם בשבתות, חגים ומועדים לשכניהם המיוחדים שאינם יכולים לצאת למשפחותיהם.

אל"מ (מיל.) יאיר באר, מנכ"ל עמותת יחדיו: "עמותת יחדיו שמה לעצמה למטרה לקדם את השירותים החברתיים בפריפריה הדרומית. ככזו, העמותה מובילה תכניות ייחודיות ומחוללות שינוי של משרד הרווחה. העמותה נבחרה להוביל פיילוטים שונים של המשרד וגאה להיות עמותה פורצת דרך בתחומה. העמותה חרטה על דגלה לקדם מצוינות בתחומי פעילותה ותמשיך לפעול למתן שירותים רווחתיים מתקדמים ברחבי הדרום".

תגובות

End of content

No more pages to load