• 05 אפריל 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפגנה: הורים מב''ש דורשים להתקין מצלמות בגנים הפרטיים

למנוע את האסון הבא: הורים מבאר שבע יערכו ביום שלישי, בשעה 17:00, הפגנה בדרישה לחייב את הגנים הפרטיים בעיר להתקין מצלמות אבטחה

ילדים במסגרת. להגביר הפיקוח (צילום הדמיה: Eboni Reams / CC0)

''לא ייתכן שכל מי שרוצה יפתח גן ילדים או פעוטון, בלי אישורים, בלי בדיקות. אנחנו דורשים: יש לחייב הצבת מצלמות שיתעדו את מה שקורה בגן בשעות הפעילות ושלהורים תהיה גישה אליהן. נערוך הפגנה בנושא ביום שלישי, בשעה 17:00, ברחבת העירייה'', אומרים לברנז'ה NEWS עדן טויבנשלק , עדן יעקב וג'וליאנה קושניר, מארגנות ההפגנה. 

ההפגנה התארגנה בעקבות מקרים בהם ילדים נפגעו או זכו ביחס לא הולם בגני ילדים ובמיוחד, אחרי המקרה בפתח תקווה, בו נפטרה פעוטה. על פי החשד, במקרה שעדיין נבדק על ידי המשטרה, הגננה, תושבת ארעית מאוקראינה, הטיחה את הפעוטה על מזרן ונשכבה עליה, תוך כדי שהיא צופה בסלולרי. הפעוטה נחנקה ונפטרה.

''חייבים להנהיג נהלים קפדניים, לבדוק לעומק כל מי שמועסק בגנים פרטיים ולהסדיר את העניין. חייבים להתקין מצלמות, שיאפשרו להורים לראות מה קורה בגן בכל רגע נתון. מי מפקח כיום? כי נותן תשובות להורים? היום הורים חייבים לצאת לעבודה על מנת לפרנס את הבית ומסגרת לפעוטות זה ממש חובה עבורנו'', אומרות המארגנות. 

''אנחנו דורשות פיקוח על כל גני הילדים באשר הם. לא יתכן ש23% מהגנים היום נמצאים בפיקוח בעוד ש-77% אינם! לא יתכן שכל אחד יכול להתעורר בבוקר ולפתוח גן. אנחנו דורשות מצלמות במעגל סגור, במקרה ועולה חשד הגורמים הרלוונטים יוכלו לאשש או לדחות את החשד, בנוסף זה יהווה גורם מרתיע. הגורם המפקח ידרוש אחת לתקופה את צילומי הגן לצורך הסתכלות. -החמרת הענישה למתעללים. לא ייתכן שאדם שנשפט והוכח כי פגע בחסר ישע ישפט לזמן כה קצר; לא יתכן שבריאות בין אם פיזית או נפשית של ילדינו שווה כל כך מעט. החמרת הענישה תוסיף לגורם ההרתעה.  הסמכה ומבחני התאמה למטפלות וגננות: האם יתכן שכל אחת תטפל בילדינו? אנחנו דורשים ידע , הסמכה: אנחנו דורשים בדיקה שתוכיח שאין תיקים פליליים. אנחנו דורשים אבחון פסיכולוגי שיבחן האם האדם שהולך לטפל בדבר החשוב לנו מכל מתאים לכך, האם הוא מסוגל לכך?'', מסבירות המארגנות. 

תגובות

End of content

No more pages to load