• 28 ינואר 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תחרות הסרט הקצר של ב''ש ננעלה אתמול: והזוכה הוא...

פסטיבל הסרט הקצר של באר שבע ע''ש לאון אדרי נערך השבוע בעיר העתיקה. 10 סרטים התמודדו בקטגוריות השונות. מי הזוכה הגדול?

קהל צופה בסרט ''ק''מ 147'' (צילום: דיאגו מיטלברג)

אמש, חמישי, הוכרזו שני הזוכים במקומות הראשונים ובפרס חביב הקהל במסגרת תחרות הסרט הקצר בבאר שבע: "שבע דקות" של הבמאי אסף מכנס שעוסק בהוויה הצבאית, של 7 דק מטכ"ליות, זכה בפרס הראשון. 
בפרס השני זכה הסרט "קילומטר 147", של הבמאי הצעיר והמוערך בעז פרנקל, סרט הומוריסטי,  בכיכובם של מנשה נוי ורותם קינן, שעוסק בהוויה המדברית ובוויכוח בין יישובי על פינוי גופת גמל.

ובפרס חביב הקהל זכה הסרט ו"לתפארת מדינת ישראל" של הבמאי יניב סגלוביץ', בכיכובה של שני קליין,  ומגולל בזווית הומוריסטית את דמותו של הישראלי הממוצע.

את התחרות היוקרתית שפטו שלושה יוצרי קולנוע מובילים: לינה צ'פלין, אורית אזולאי ואיתן ענר.

לאון אדרי ז''ל ובתו לירון אדרי (צילום: באדיבות המשפחה)

פסטיבל הסרט הקצר באר שבע ע"ש לאון אדרי, נחתם הלילה (ה') באירוע חגיגי בהנחיית אורי גוטליב, ובהכרזת הזוכים בתחרות הסרט הקצר, בה השתתפו 10 סרטים ישראליים שנבחרו על ידי ועדת לקטורים חיצונית. את המקום הראשון והשני, בחרו שלושה מיוצרי הקולנוע המובילים בארץ; הבמאית ויוצרת הקולנוע הוותיקה זוכת הפרסים לינה צ'פלין, המלהקת הבכירה זוכת פרס אופיר אורית אזולאי והבמאי והתסריטאי המוערך איתן ענר. במהלך הפסטיבל, סרטי התחרות הוקרנו תחת כיפת השמיים, במתחם אזניות מיוחד. מאות אנשים שצפו בסרטים השונים, הצביעו ודירגו את הסרט האהוב עליהם – שזכה בפרס חביב הקהל.

בפרס הראשון על סך 15 אלף שקלים בחסות סינמה סיטי, שתרם יזם הקולנוע לאון אדרי ז"ל, זכה הסרט "שבע דקות" של הבמאי הצעיר אסף מכנס. סרטו של מכנס עוסק בהוויה הצבאית, של 7 דק' מטכ"ליות, שבע דקות שהן כל מה שמפריד בין שני טירונים טריים ליציאה המיוחלת הביתה. האם ערך החברות יגבור על הצורך ל"לצאת שבת"?

טריילר הסרט ''7 דקות''

מנימוקי השופטים: "הישגיו של הסרט הם בכך שהבמאי הצליח ליצור קונפליקט יצרי ואנושי ולספר סיפור באמצעות מצלמה שמשקפת את המתח האינטנסיבי של הדמויות תוך שימוש מיומן, מדויק וצנוע בכל האמצעים הקולנועיים". טריילר שבע דקות 
את הפרס הראשון העניקה לירון אדרי, בתו של לאון, שלצד הקרנת סרט לזכרו התייחסה לשינוי שמו של הפסטיבל על שם אביה, "אנו שמחים על כך שגם בלכתו, מסורת פיתוח הקולנוע בנגב ממשיכה ושמו ישמר לדורות ויעורר השראה ליוצרי קולנוע חדשים. אבי האמין שהקולנוע זה המקום לכל אחד לחלום את החלומות הכי גדולים שלו, אז בואו ניתן לנגב עוד מקום לחלומות גדולים". 

בפרס השני על סך 6 אלף שקלים בחסות הרשות לפיתוח הנגב, זכה הסרט "קילומטר 147" של הבמאי הצעיר והמוערך בעז פרנקל. סרט הומוריסטי, בכיכובם של מנשה נוי ורותם קינן, 
שמתאר מצוקה מוכרת של תושבי הנגב והערבה - תאונות גמלים. סרט מציג את הנושא באופן אבסורדי והומוריסטי דרך וויכוח בין יישובי שנוצר סביב פינוי גופת גמל מהכביש. מנימוקי השופטים: "קומדיה מקברית שנונה ופרועה שהופכת סיטואציה בירוקרטית למערבון ישראלי מקורי שמבוים בתחכום, בחן ובדיוק".


הסרט שזכה לאהדת הקהל ובפרס חביב הקהל על סך 4 אלף שקלים בחסות חברת כיוונים - החברה העירונית לתרבות הפנאי בבאר שבע, הוא "ולתפארת מדינת ישראל" של הבמאי יניב סגלוביץ', בכיכובה של שני קליין. פרודיה מהנה על דמותו של הגבר הישראלי הממוצע – העונה לשם הנפוץ אבי כהן. טריילר ולתפארת מדינת ישראל.

טריילר הסרט ''לתפארת מדינת ישראל''

פסטיבל הסרט הקצר באר שבע ע"ש לאון אדרי, נפתח ב 19-21 ביוני. למשך שלושה ערבים, אתרי הבילוי השוקקים בעיר העתיקה, הוסבו לבתי קולנוע אינטימיים וקסומים, ואפשרו לבאי הפסטיבל חווית צפייה ייחודית ללא תשלום. במסגרת הפסטיבל הוקרנו עשרות סרטים ישראלים קצרים מז'אנרים שונים, שנבחרו בקפידה במטרה ליצור שיח, להעלות סוגיות בוערות, ולקדם דיאלוג מפרה עם יוצרי הסרטים.

תגובות

End of content

No more pages to load