• 30 מאי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גרים בבאר שבע? סיכוי טוב שיגנבו לכם את הרכב

קמת בבוקר ומצאתם את הרכב שלכם בחניה? תגידו תודה. ב''ש מככבת בצמרת טבלת הערים בהן נגנבים כלי רכב - כך מנתוני איתוראן. על פי נתוני המשטרה, חלה עליה בהיקף הגניבות של ומתוך כלי רכב

רכב בחניון סורוקה, לפני כמה חודשים: מכת גניבות גלגלים (צילום ארכיון)

יש לכם רכב? סיכוי גדו שאם אתם בבאר שבע, ירושלים או תל אביב, לא תמצאו אותו בבוקר - כך עולה מנתונים שחברת איתוראן חושפת הבוקר. באר שבע ממקומת, על פי הנתונים, במקום השלישי, אחרי ירושלים ותל אביב. כשליש מכלי הרכב שנשנגים, הם כלי רכב פרטיים.

הגנבים אוהבים הכי הרבה ג'יפים (24 אחוזים מהגניבות), כלי רכב מסחריים (18 אחוזים), משאיות ואוטובוסים (18 אחוזים) ואופנועים (4 אחוזים). מנתוני איתוראן עולה, כי הגנבים מעדיפים לפעול בשעות הלילה. 

רכב טויוטה שנשאר בלי גלגלים. לפעמים פרוצים לכמה כלי רכב באותו רחוב (צילום: באר שבע ביחד)

על פי נתוני המשטרה, בשני הרבעונים הראשונים של השנה, נגנבו בבאר שבע 428 כלי רכב. כמו כן, אירעו 510 פריצות לכלי רכב. זוהי עליה תלולה מהנתונים בתקופה המקבילה אשתקד, אז נגנבו 345 כלי רכב וארעו 430 פריצות לכלי רכב. 

וידאו: הקלות בה גונבים כלי רכב וחלקיהם בבאר שבע (צילום רשתות)
​​​​​​​

בבאר שבע יש מכה של גניבות גלגלי רכב, עיקר הסובלים הם בעלי הטויוטה, אבל הגנבים לא בוחלים גם בכלי רכב אחרים, לרבות אופנועים, אופניים חשמליים, לעיתים נגרם נזק לכלי הרכב - ללא גניבה, אך גם נגנבים תיקים או פריטים פעוטי ערך. את החלקים  הגנובים או כלי הרכב בשלמותם מעבירים למשחטות או מבריחים לשטחים בדרכי עפר. חלפים גנובים נמכרים לעיתים בזול במוסכים פיראטיים.


תגובות

End of content

No more pages to load