• 05 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בחירות 2018 / באר שבע: שמעון טובול ירוץ בראש רשימת גשר

טובול, אשר בקדנציה הקודמת היה חבר מועצה מטעם ש''ס, מבקש לחזק את זהותה היהודית של העיר באר שבע. ''רוביק צריך אותנו במיקרו, בחיזוק זהותה היהודית של ב''ש''

שמעון טובול, ראש רשימת גשר (צילום: יח''צ)

שמעון טובול, אשר היה בקדנציה האחרונה חבר מועצת העיר ב''ש מטעם סיעת ש''ס, ירוץ בראש רשימת גשר. ''אני מבקש לחזק את זהותה היהודית של באר שבע. אני מדגיש: יהודית ולא דתית. אני לא בא להתעמת פה עם אף אחד, אלא בא לחזק את המסורת, אשר לטעמי חסרה כיום בעיר'', אומר טובול. 

''רוביק הוא ראש העיר הטוב ביותר שהיה לבאר שבע בשנים האחרונות. הוא מעולה במאקרו, בהבאת הסייבר לעיר, בבניה המואצת. אין על כך עוררין. אני מדבר על המיקרו, על המסורת, על הערכים היהודיים. בשנים האחרונות עיריית באר שבע לא בנתה לא בית כנסת או מקווה אחד. יש בניה ואנשים מתסכלים על דברים כמו תחבורה או חינוך, אבל לא מסתכלים על יהדות. אני מבקש לטפל בבעיית ההתבוללות בשכונות באר שבע. אני מבקש לקרב את כולם לערכים, שכל ילד יידע מהי מסורת ישראל''.

טובול הוא בן 36, נשוי ואב לארבעה: ''למדתי בישיבות באר יצחק, אלעד וחברון. בגיל 19 עברתי לישיבת ההסדר בראשון לציון והתגייסתי לחטיבה 7, שירתתי כלוחם ומפקד. כיום עושה שירות מילואים פעיל כאשר בשנה האחרונה עשיתי כבר למעלה מ-35 ימי מילואים. יש לי תואר ראשון ביהדות ותואר שני בניהול מערכות חינוך.  אני משמש כמנכל מוסדות בית יוסף 14 שנה וחבר מועצת העיר 5 שנים''. 

מלבד הקמת מפלגת גשר, העשייה הציבורית שלו כוללת בין היתר את הקמת פרויקט סליחות באצטדיון, המתקיים זו השנה ה-13, הוא זוכה  פרס החינוך של משרד החינוך לשנת תשע''ב,  זוכה פרס החינוך לפרויקט קידום נוער חרדי לשנת תשע''ח, הוא ממקימי פרויקט איחוד הצלה בבאר שבע.

טובול סבור שקהל מצביעיו הוא דווקא אנשים שומרי מסורת ופחות מבין הקהל החרדי. ''באר שבע זו עיר מסורתית, יש בה קהל מסורתי גדול וקהל שצמא למסורת ישראל. אני רוצה לראות יותר אירועים שמשלבים בין כל הקהלים בבאר שבע. בבאר שבע חסרים חוגים בנושאי יהדות ויש פערים בין זרמי החינוך בעיר, ואלה חלק מהנושאים אותם אני מבקש לשפר''.

תגובות

End of content

No more pages to load