• 27 ספטמבר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הספירה לאחור לבחירות החלה: עוד חודש בדיוק הולכים לקלפיות

חודש נטו - זה מה שנשאר למועמדים בנגב לשכנע את המצביעים לתת להם את קולם. הפעם, יום הבחירות יהיה שבתון - אך לא לכולם. האם זה ישפיע על אחוזי ההצבעה בב''ש?

עיריית באר שבע. מתכוננים ליום הבוחר (צילום: דני בלר)

חודש בדיוק מהיום - ב-30 לאוקטובר, ייערכו הבחירות לרשויות המקומיות, הראשונות בהן למדיה החברתית השפעה גדולה מאוד על הלכי הרוח. השבוע הוא גורלי לרשימות השונות, בכל הנוגע להרכבן ולאפשרות כי אחת מהן עלולה להיפסל. מחר, שלישי, ישנה חובה לפרסם בכלי התקשורת המקומיים הודעה בדבר מוגבלי ניידות. ביום חמישי,ה-4 באוקטובר,  יוצאת הודעה בדבר ליקויים ברשימות וגם המועד האחרון לערר על אי הכללתו של אדם בפנקס הבוחרים ולא בגלל מען שגוי. ביום שישי תוכל רשימה שנמנעה השתתפותה להגיש עתירה בעניינה. 

הספירה לאחור עד ליום הבחירות

​​​​​​​


​​​​​​​

בשבוע הבא אמורות להשלח ההודעות לבוחר. ביום רביעי הבא תצא הודעה רשמית לגבי ההרכב הסופי של הרשימות השונות. עד ליום הבוחר, יצטרכו המועמדים לעשות הכל להביא קולות, מי לראשות המועצה או העירייה ומי למועצת העיר. בבאר שבע מתמודדות למועצה לא פחות מ-12 רשימות ולתפקיד ראש הראשות - 3 אישים בלבד: ראש העיר המכהן רוביק דנילוביץ' מתמודד לקדנציה שלישית, כשמולו משה ינאי מסיעת אור ופימה פיינבלום. 

כולם נזהרים לא להתבשם מסקרים או משאלי אינטרנט
בידי חלק מהרשימות השונות סקרים ומשאלים, דומים פחות או יותר בתוצאות שלהם, אך כולם לוקחים בחשבון גם את האפשרות שדווקא בבאר שבע, מתוך תחושת שאננות, של דברים ברורים מאליהם, יהיה אחוז הצבעה נמוך. בשתי המערכות האחרונות אחוז המצביעים ירד באופן עקבי. אחוז הצבעה נמוך יכול לשנות את התוצאות במועצת העיר, לשמחתם של אחדים ולמגינת ליבם של אחרים. באר שבע, כעיר המחוז, משפיעה על הנעשה באיזור ותוצאת הבחירות בליל ה-30 באוקטובר עשויה לקבוע במדיה רבה מה ייקרה כאן בחמש השנים הבאות, שנים מאוד מאתגרות. להרכב המועצה הבאה תהיה השפעה רבה על עתידה של העיר - האם תמשיך לצעוד לעבר הפיכתה למטרופולין או להיותה עיר גדולה ושמרנית. ללא תעסוקה הולמת, מערכת חינוך מתאימה לבירת סייבר והקמת בית חולים איכותי שני, העיר תפספס את באי קריית מודיעין.

בפני המועצה הנבחרת הבאה יעמדו לא מעט אתגרים, הנוגעים לעיר באר שבע: נושא התעסוקה, כאשר השכר המשולם בבירת הנגב נמוך משמעותית מזה במרכז. נושא קריסת העסקים בעיר, שאי אפשר להתעלם ממנו. רואים אותו בשטח, בעיר, במרכזי קניות. כל עסק כזה מפרנס לפחות משפחה ולא אחת, משפחות רבות בעיר. קריסת עסק הינו אירוע טראומטי, שהשלכותיו כשורת אבני דומינו נופלות: הוא גורר אחריו פגיעה בספקים, נתוני שירותים ועוד. 

המועצה הבאה תצטרך להתמודד עם הפערים הבלתי נסבלים בין שכונות חדשות ומבוססות לבין שכונות עניות, כאשר הבעיות הן לא רק פיזיות, אלא אנושיות. בפני המועצה יוטל הנטל לקיים את כל ההבטחות להקמת פרויקטים גנרדיוזיים בבאר שבע. המדיות החברתיות יזכירו להם את מה שהבטיחו. 

בקדנציה הבאה גם תצטרך ליפול הכרעה בכמה עניינים המהווים נושאים למאבק בב''ש: הקמת מגדלי הגרנד, שנתקלו בביקורת ציבורית רבה. שיפור תחומים כמו תחבורה ואיכות חיים בחלקים של העיר באר שבע. החייאת העיר העתיקה. טיפול בשוק העירוני. 

יום שבתון, אבל לא לכולם
על מנת להגדיל את אחוז המצביעים בבחירות לרשויות המקומיות, הוחלט על יום שבתון, שיקיף חלק מהעובדים בעיר. יהיו מי שישלשלו פתק לקלפי וילכו הישר למנגל, אחרים יעבדו רגיל. בין העובדים שיצטרכו להתייצב כרגי לעבודה: עובדי שירותי תחבורה, שיפעלו כרגיל. עובדי חניונים ותחנות דלק, שיהיו פתוחים. מסעדות, בתי קפה וקיוסקים יעבדו רגיל. בתי מלון ופנסיונים יעבדו במתכונת מלאה. מפעלי חרושת וחקלאות שתהליכי הייצור בהם מתנהלים ברציפות יעבדו כביום רגיל. שירותי התקשורת השונים יפעלו במתכונת מלאה. מפעלי מים וחשמל יעבדו. שירותי אספקת דלק והעברתו יפעלו כסדרם. תאטראות, בתי קולנוע ובתי שעשועים אחרים יהיו פתוחים. עיתונות, רדיו וטלוויזיה יעבדו במתכונת מלאה.

הובלת לחם, פירות, ירקות ותוצרת חלב ביום הבחירות תהיה עד השעה 11:00 לפני הצהריים. חנויות לממכר מזון, יפעלו בין השעות 6:00 ל-12:00 (עד 6 שעות).

אפיית לחם וייצור מוצרי חלב יפעלו כסדרם. בתי החולים ושירותי בריאות אחרים הפועלים בימי שבת וחג במתכונת מיוחדת, יפעלו באותה מתכונת ביום הבחירות.

כוחות הביטחון ושירותי ההצלה למיניהם יעניקו שירותים כרגיל. שירותי הקבורה יעבדו. שירותים אחרים הפועלים בימי שבת וחג במתכונת מיוחדת, יפעלו באותה מתכונת ביום הבחירות.

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load