• 28 מאי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: שוטר מבקש לעצור אופנוען בב''ש, הצעיר פשוט מתניע ובורח

בארצות הברית זה היה נגמר אחרת: שוטר מבקש לעצור רוכב אופנוע ללא לוחיות זיהוי והבחור, צעיר מבאר שבע, פשוט מתניע ובורח. בהמשך הדרך המתינו לו שוטרים

השוטר מנסה לבצע מעצר, האופנוען פשוט מתניע והולך (צילום מצלמת אבטחה)

בארצות הברית זה היה נגמר אחרת: בפעילות משטרתית שנערכה אמש בבאר שבע הבחין שוטר ברוכב אופנוע אשר רכבו ללא לוחית רישוי, בתחנת הדלק בצומת הקנטרי דרך אילן רמון. השוטר ביקש  לבדוק את פרטיו של הרוכב, צעיר באר שבעי, וזה ענה לו שאין לו מסמכים.

וידאו: האופנוען מתעמת עם השוטר, מתניע ונוסע (צילום מצלמת אבטחה)

השוטר חשד כי רוכב האופנוע ביצע עבירות תנועה מסכנות חיים קודמות בעיר באר שבע. הוא הודיע לבחור שהוא מעוכב לחקירה תוך שהוא יוצר קשר בטלפון הסלולארי עם מוקד 100 לקבלת סיוע משטרתי. הבחור פשוט התניע ונסע מהמקום. במשטרה אומרים כי על פי החשד, משהבין האופנוען כי השוטר נחוש לבצע את תפקידו באכיפת חשד לעבירות תנועה ובירור זהותו, פתח במאבק בסופו נמלט. תוך זמן קצר אותר רוכב האופנוע, בן 23 תושב באר שבע, נעצר והבוקר יובא לבית המשפט.

לו המקרה היה מתרחש בארצות הברית, הסיפור היה נגמר בצורה אחרת לגמרי: שם, כך מייעצים עורכי הדין וגם ארגוני זכויות האדם, לא מומלץ להתנגד לבדיקה או מעצר, לציית להוראות השוטר ובעיקר, לדאוג שהידיים יהיו במקום בולט. התנגדות למעצר או בידוק, בארצות הברית, יכולה להסתיים בחשוד ירוי וגם - במאסר של שנה על עבירת ההתנגדות בלבד. בישראל, במקרה הזה, הבחור ככל הנראה צריך להגיד תודה.
​​​​​​​
''משטרת ישראל פועלת כל העת באכיפת חוקי התעבורה ולמען בטחון משתמשי הדרך. כל חשד להכשלת שוטר במילוי תפקידו יאכף בנחישות'', אומרים במשטרה. 

תגובות

End of content

No more pages to load