• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לקראת עימות נרחב?: צה''ל מתגבר את כוחותיו בדרום

בתום הערכת מצב, הורה הרמטכ''ל ''לתגבר באופן ניכר'' את הכוחות בדרום, על רקע התגברות בלוני החבלה והעימותים הנרחבים על גבול הגדר

מדי יום: שריפות ובלוני חבלה בעוטף עזה (צילום: אושרי צימר - טוויטר)

הודעה חריגה: הרמטכ''ל הורה, בתום הערכת מצב שנערכה הבוקר, ''לתגבר באופן ניכר'' את הכוחות בגבול הרצועה. מדובר בהודעה חריגה, הנאמרת על רקע הדרדרות המצב ברצועה בשבועות האחרונים: מדי יום מתרחשות בעוטף מספר שריפות כתוצאה מבלוני תבערה, שאינן מדווחות על ידי הרשויות, ככל הנראה בהוראה מגבוה, על מנת לא ליצור לחץ. לאחרונה גברו ההפגנות על גבול הרצועה: תנועת החמאס מצליחה להוציא מדי ערב אלפי מפגינים, חלקם מנסה לחצות את הגבול ואחרים זורקים מטעני נפץ ותבערה על חיילי צה''ל.

המציאות בעוטף: גלגל תבערה נוחת באחד היישובים (צילום: 0404 - טוויטר)
​​​​​​​

על פי דיווחים של תושבים בעוטף, בנוסף לבלוני תבערה ונפץ, לאחרונה נחתו סמוך ליישובי העוטף בלוני חבלה, אשר הוצמדו להם צעצועים צבעוניים, ככל הנראה לפתות ילדים לגעת בהם. כתוצאה ישירה מהמצב בעוטף, השנה הייתה ירידה במכות התיירים המגיעים לאיזור, שחלקים גדולים ממנו עלו באש. אלפי דונמים של חורש טבעי בעוטף עזה נשרפו כליל וגם במקומות שלא נפגעו ישירות, ריח הפיח הופך את השהות ללא נעימה. תיירים רבים העדיפו לבקר במקומות אחרים. בעוטף אומרים, כי ברור שעימות רחב יגיע בזמן הקרוב, למרות שחמא''ס טוענת כל הזמן כי פניו לא למלחמה.

דובר צה"ל הודיע הבוקר כי במסגרת הערכת המצב שקיים הבוקר הרמטכ''ל, בהשתתפות בכירים בצה"ל ובשב"כ הוחלט על תגבור כוחות רחב בימים הקרובים במרחב פיקוד הדרום וכן, המשך המדיניות הנחושה לסיכול פעילות הטרור ומניעת חדירה לישראל במרחב גדר המערכת ברצועת עזה.

"צה״ל ערוך ומוכן למגוון תרחישים ורואה בארגון הטרור חמאס אחראי לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה".


תגובות

End of content

No more pages to load