• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח''כ אוחנה: ''מערכה צבאית תביא יותר קולות לימין''

לדעת ח''כ אוחנה, המועד למערכה צבאית ברצועה הולך ומתקרב, בשל שחיקת ההרתעה. מערכה צבאית שתפרוץ בשנת בחירות תחזק את מחנה הימין, לדבריו, קולות השמאל הקוראים לפיוס יישמעו פחות: ''במלחמות אנשים זזים ימינה''

ח''כ אמיר אוחנה (צילום: עיריית ב''ש)

ח''כ אמיר אוחנה מהליכוד, יליד באר שבע, יו"ר ועדת המשנה לכוח אדם בצה"ל בועדת החוץ והביטחון, יו"ר השדולה לעיצוב מדיניות נשיאת כלי ירייה בישראל ויושב ראש קבוצת "גאווה בליכוד" המרכזת את חברי ותומכי המחנה הלאומי הומואים, לסביות, בי וטראנס, התארח בשבתרבות בבאר שבע.

בין היתר, הוא נשאל על המצב הבטחוני המדרדר בדרום, אשר מזה כמה חודשים נתון לטרור השריפות, שכילה עשרות אלפי דונמים וגרם לפגיעה בתיירות, בכלכלה ובחלקאות בעוטף עזה ולאחרונה, לבלוני נפץ ובלוני חבלה אליהם מוצמדים צעצועים, על מנת לגרום להרג ילדים בצד הישראלי.

התחושה בדרום היא, שצה''ל איבד את כוח ההתרעה שלו: מדי יום אלפי מפגינים פלסטינים צובאים על גדר המערכת, מיידים מטעני חבלה ובכמה מקרים, אף הצליחו לחדור לשטח ישראל ולהגיע למוצבים.

על אובדן ההרתעה אמר אוחנה: ''אמרו את זה בזמנו גם על המערכה של צוק איתן. אמרו שהמערכה הייתה רופסת, מגומגמת, הססנית וכו'. בוא נסתכל על העובדות, הראיות, התוצאה של צוק איתן בקיץ 2014 היא שהחמאס חטף את המכה הקשה ביותר מאז שהארגון הזה הוקם, וזה נתן לנו כמעט ארבע שנים של שקט, במובן הזה של אפס הרוגים, עד שנהרג לפני חודשיים או שלושה החייל שלנו אביב לוי ז''ל''. 

''אפס הרוגים זה מצב שהוא חסר תקדים מאז 1967, מאז מלחמת ששת הימים. זה המבחן, האם אנחנו מצליחים להביא שקט לאזרחים שלנו או לא. עכשיו נדמה שכוח ההרתעה שלנו נשחק, נכון, כוח ההתרעה זה משהו שצריך לרענן אותו מדי פעם, אני חושב שהזמן הזה מתקרב''.

על האפשרות להתפתחות מערכה צבאית דווקא בשנת בחירות ''מבצע כזה זה לא דבר שאנחנו רוצים, הוא לא דבר שאנחנו שואפים אליו, מהרגע שזה יפרוץ, אם יפרוץ, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שלא להגיב, חייבים להגיב בעוצמה, בכוח, בחוזקה, אז אנחנו כן ניגרר למערכה צבאית, אני לא יודעה מה זה יעשה למערכת הבחירות, אם מערכת הבחירות תפתח כבר, אבל אם אנחנו לומדים מההיסטוריה, כשיש מצב בטחוני קשה, אנשים בדרך כלל זזים ימינה, לא שמאלה. מערכת כזו תביא יותר קולות למחנה הימין. קולות השמאל, של פיוס, יישמעו פחות''. 

הראיון המלא - ח''כ אמיר אוחנה בשבתרבות (צילום: עיריית באר שבע)

תגובות

End of content

No more pages to load