• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ציפי החליטה להתנדב בבסיס בו שירת בנה המנוח

לאחר מות בנה, שהיה אחראי מטבח בגדוד הובלה במשמר הנגב, שקעה ציפי פיטוסי בדיכאון עמוק. דרכה להתמודד הייתה להתנדב בבסיס בו שירת בנה. בשבעו שעבר היא זכתה להוקרה מנשיא המדינה

ציפי פיטוסי (צילום: דובר צה''ל)

ציפי פיטוסי, בת 61, תושבת באר שבע. נשואה ואמא לארבעה, אשר אחד מהם נפטר לפני כעשר שנים. מתן בנה, חלה בסרטן בזמן שירותו כאחראי מטבח בגדוד הובלה של משמר הנגב. לאחר שנתיים וארבעה חודשים של שירות מסור, החל בהיאבקות במחלה וכעבור מספר חודשים, נפטר. ציפי לא יצאה מביתה במשך שנה וחצי לאחר שבנה נפטר ושקעה בדיכאון עמוק. בחלוף הזמן, הכריח אותה מנהלה בעבודה לחזור, בשביל הנפש שלה וילדיה הנוספים.

ציפי החליטה לחזור לעבוד. לאחר זמן, נציגת משרד הביטחון שהייתה עמה בקשר מאז מות בנה, התקשרה אליה והציעה לה להתנדב, תחילה בביה"ח, אך ציפי מספרת שלא הייתה מסוגלת להיכנס לאחד, שוב.

עם המון חששות, הציעה ציפי רעיון אחר, להתנדב בצה״ל. נציגת משרד הביטחון השיבה שתבדוק את העניין. כעבור זמן מה, שובצה ציפי להתנדבות בבסיס גדוד ההובלה במשמר הנגב. כששמעה ציפי את השיבוץ, רעד ליבה, שהרי זה הבסיס בו שירת בנה.

כשמפקד הגדוד נודע על כך, פינה יום שלם בלו״ז על מנת להקדיש את הזמן ולהראות לציפי את המקום. לספר מה עשה מתן בשירות ואיפה צבר חוויות. "זו הייתה פגישה מאוד מרגשת", סיפרה עם דמעות בעיניה.

מאז, מתנדבת ציפי בבסיס מזה תשע שנים. "בחודשים הראשונים היה לי קשה נפשית אבל עם הזמן חיכיתי לימי רביעי. חיכיתי להגיע לבסיס, הרגשתי שזה היום שלי בשבוע בו אני נפגשת עם מתן". ממשיכה ציפי ואומרת, "הם נתנו לי ועדיין נותנים לי כוחות שאי אפשר לתאר. הם הצילו אותי ואת הנפש אלי. הם מתייחסים אליי כל כך יפה וקשה לי להסביר במילים כמה אני אוהבת להיות שם. אני מרגישה כמו האימא השנייה של החיילים. אני עוזרת להם כשקשה להם ומרגישה שאני עושה להם טוב- ובשבילי, זה הכול". 

טקס ההוקרה (צילום: דובר צה''ל)​​​​​​​

הוקרה מנשיא המדינה

בשבוע שעבר התקיים טקס הוקרה למערך המתנדבים בצה"ל בסימן 70 שנים לעצמאות ישראל. הטקס נערך בראשות נשיא המדינה, ראובן ריבלין, ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף איציק תורג׳מן, קצין הלוגיסטיקה הראשי, תא״ל יוסי אילוק, יו״ר עמותת שר-אל, תא״ל במיל׳ צבי שור, ומפקדת המתנדבים בצה״ל, סא״ל מלי אברונל. באירוע המרגש הצדיע צה"ל לאלפי המתנדבים המשרתים תחת שורותיו ולראשונה חולקה סיכת המתנדב החדשה למשרתים במערך. 

מערך המתנדבים בצה״ל הוקם בחיל הלוגיסטיקה בשנת 1973. עם השנים הרחיב את פעילותו וכיום מורכב ממתנדבים ישראלים (בעלי צרכים מיוחדים, מבוגרים, בני משפחות שכולות, בני נוער, עולים חדשים, ניצולי שואה, גמלאים ועוד) ומתנדבים ממדינות זרות. אלו, משרתים במגוון יחידות צה"ל. את כלל המתנדבים מלוות מדריכות שר-אל ומש״קי המתנדבים אשר הוכשרו לתפקידם.

תגובות

End of content

No more pages to load