• 22 ינואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

7.5 שנות מאסר לאחד ממתכנני הפיגוע בסניף קינג סטור בב''ש

מוחמד מסרי, אזרח ישראלי מטירה, חבר לפיראס אלעומרי, עבדאללה אבו עייש ולמחמוד לוויסי, כולם עובדי הסופר מרקט "קינג סטור אלמשהדאווי', כדי להוציא לפועל פיגוע בדרום, על רקע הוצאת התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק

הסופרמרקט בו עבדו הנאשמים (צילום: דוברות המשטרה)

ביהמ"ש המחוזי בבאר שבע (הרכב כב' השופט זלוצ'ובר) השית היום עונש של 7.5 שנות מאסר ומאסר על תנאי על מוחמד מסרי, אזרח ישראלי מטירה, אחד ממתכנני הפיגוע בסניף "קינג סטור משהאדאווי" בבאר שבע. 

כזכור, בנובמבר 2015 הכריז שר הביטחון על "התנועה האיסאלמית" כהתאחדות בלתי מותרת. כתבי האישום, שהגישה פרקליטות מחוז דרום (פלילי) נגד הנאשם, אשר היה מזוהה עם התנועה האיסלאמית ונגד שלושה נאשמים נוספים, מתארים כיצד הנאשם חבר לפיראס אלעומרי ולמחמוד לוויסי,  פעילי התנועה האיסלאמית אף הם, ולנאשם נוסף בשם עבדאללה אבו עייש, במטרה להוציא לפועל פיגוע טרור במדינת ישראל באזור הדרום, על רקע הוצאת התנועה האיסלאמית אל מחוץ לחוק וכאות תמיכה בתנועה האיסלאמית. 

מכתבי האישום עלה כי הנאשם, וכן הנאשמים מחמוד לוויסי ועבדאללה אבו עייש הועסקו כולם ברשת הסופר מרקט "קינג סטור אלמשהדאווי", ומכאן היכרותם. 

הנשק שנמצא אצל חברי החוליה (צילום: דוברות השב''כ)

בעקבות מורת רוחם של הנאשמים מההחלטה להוציא את התנועה האסלאמית אל מחוץ לחוק, הגיעו השלושה לכלל החלטה לבצע פיגוע טרור בישראל אשר כוון נגד חיילי צה"ל. בהמשך, עידכן הנאשם את אבו עייש על הכוונה לביצוע פיגוע כאמור, אך אבו עייש לא עשה דבר בנדון. המתווה המתוכנן לפיגוע הטרור היה פיגוע בתחנת אוטובוס או בסיס צבאי באמצעות ירי על החיילים, דריסה, דקירה וכיו"ב. 

בכתבי האישום מתוארים הצעדים שנקטו הנאשמים והאחרים במטרה להוציא את תכניתם אל הפועל.
 
הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות נגד בטחן המדינה שעניינן קשירת קשר לסיוע לאויב במלחמה והחזקת נשק, והצדדים טענו במשותף לעונש מוסכם של 7.5 שנות מאסר.
בית המשפט המחוזי אימץ את סדר הטיעון והטיל על הנאשם את העונש המוסכם של 7.5 שנות מאסר ומאסר על תנאי. 

תזכורת - פקד חיים דמרי, קצין חקירות במשטרת ישראל, על תפיסת החוליה (צילום: דוברות המשטרה)

 
ב-8 ביולי, 2018,  גזר ביהמ"ש את דינו של הנאשם פיראוס אלעומרי ל-8 שנות מאסר בפועל, מאסר מותנה וקנס בסך 10,000 ₪, ובמסגרת גזר הדין קבע כי הוא היה "הרוח החיה" בביצוע העבירות. הנאשם אבו עיאש, אשר חלקו בפרשה היה שולי יותר, הורשע בעבירה של חיפוי ונדון ל-30 חודשי מאסר בפועל.  התיק בעניינו של מחמוד לוויסי טרם הסתיים.  התיק מנוהל ע"י עו"ד מסעד מסעד מפרקליטות מחוז דרום (פלילי). 

תגובות

End of content

No more pages to load