• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תחלואה גבוהה יותר של סרטן - בקרב גברים בבאר שבע

גברים בבאר שבע חולים בסרטן בכ-4 אחוזים יותר מאשר הממוצע הארצי, כך עולה מנתונים שחושפים היום משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן

טיפול כימותרפי (צילום המחשה: KLBZ / CC0 / PIXABAY)

מקום לדאגה: גברים בבאר שבע חולים בסרטן בכ-4 אחוזים יותר מאשר בממוצע הארצי - כך עולה מנתונים שפרמסמים היום משרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן. 

בין הסיבות לעודף תחלואה בסרטן, נמצאים הרגלי חיים לקויים, בהם עישון, שתיית אלכוהול, היעדר פעילות גופנית וגורמי סביבה שונים. על פי המחקר, העישון אחראי ל-85% ממקרי סרטן הריאה בישראל בשנת 2015.

העישון אחראי גם ל-13% ממקרי סרטן הלבלב בישראל בשנת 2015, 18% ממקרי סרטן הקיבה,, 16% ממקרי סרטן הכליה ועוד. אחת הדרכים להתמודד עם המחלה, הינה אבחון מוקדם וכמובן, אימוץ הרגלי חיים בריאים, אלא שבקרב משפחות קשות יום, העישון, המזון, היעדר פעילות גופנית, כל אלה נותנים אותותיהם על המצב הבריאותי.

הנתון לגבי באר שבע אינו חדש: מדי שנה מתפרסם הדוח ומדי שנה בבאר שבע מתגלית תחלואה מעל הממוצע. מבחינת התחלואה בסרטן בישראל, היא עומדת בממוצע המערבי, באחוזים דומים למדינות כמו גרמניה ולוכסמבורג. בשנים האחרונות יש יותר גילוי מוקדם וכן, יותר אנשים הנרפאים בזכות איתורה של המחלה בשלביה המוקדמים. לכך יש גם צד שני: העלאת המודעות בקרב האולכוסיה להבדק, למנוע התנהגויות מסכנות חיים ובעיקר, פנייה לרופא בכל חשד- אם זה גוש חשוד, נגע בעור ועוד. בשל העובדה, כי בישראל תוחלת החיים היא מהגבוהות בעולם, כך גם העלייה במקרי הסרטן. אנשים חיים יותר, נבדקים יותר ויותר מקרים מאותרים בזמן. 


תגובות

End of content

No more pages to load