• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מעבר צה''ל לנגב: אוניברסיטת בן גוריון תקבל 55 מיליון שקל

בעקבות מעבר צה"ל לנגב יושקעו 55 מיליון שקל בתכנון בינוי 15,000 מ"ר בשטח אוניברסיטת בן גוריון, לצורך קליטת אנשי סגל ולהכשרת סטודנטים למקצועות ההי-טק

חיילי יח' המודיעין של צה''ל (צילום: דובר צה''ל)

55 מיליון שקל לשדרוג התשתיות ולקליטת סגל אקדמי וסטודנטים באונ' בן גוריון לקראת מעבר בסיסי צה"ל לנגב
 
לאור העלייה הצפויה לביקושים ללימודים אקדמאיים באוניברסיטת בן-גוריון על-ידי עשרות אלפי החיילים והקצינים שיעברו לשרת בבסיסי צה"ל הממוקמים בנגב, החליט הצוות הבינמשרדי של משרדי הביטחון, רוה"מ, האוצר, והות"ת במל"ג על השקעה של 55 מיליון שקל לטובת שדרוג התשתיות הפיסיות, לקליטת אנשי סגל אקדמי, לקליטת סטודנטים והכשרתם למקצועות ההי-טק באונ' בן גוריון לקראת מעבר צה"ל לנגב.
 
על פי התחזיות, צפוי גידול משמעותי בביקושים ללימודי ההנדסה והמדעים המדויקים בשנים הקרובות בעקבות הקמת עיר הבה"דים, קריית התקשוב וקריית המודיעין וזאת על פי נתוני הביקוש ללימודים הקיימים בצבא. בהמשך לעבודת צוות ההיגוי שבחנה את הנתונים נמצא כי תנאי הקבלה למקצועות ההנדסה והמדעים המדויקים יהיו גבוהים מהרגיל, עקב המחסור בכיתות לימוד ותקני סגל אקדמי, ולכן סוכם על להקצאת תקציב עבור תכנון בינוי בהיקף 15,000 מ"ר של בניינים שישמשו לקליטת הסגל ולהכשרת סטודנטים למקצועות ההי טק במסגרת המעבר.
 
הערכת משרד הביטחון, בשיתוף עם אוניברסיטת בן-גוריון, כי על פי נתוני הביקוש ללימודים הקיימים בצבא, בעיקר במסלול תוך כדי שירות שאותו הצבא מעודד כדרך לשמר כוח אדם איכותי, נראה כי 70% מתוך 1,000 הלומדים תוך כדי שירות + בני/בנות זוג אשר ישרתו בקרית המודיעין, קרית התקשוב ועיר הבה"דים יבקשו להתקבל לתארים ראשון, שני ודוקטורט. אוניברסיטת בן-גוריון היא חלק מהותי באקוסיסטם בבאר שבע שבמרכזו פארק ההי-טק האוניברסיטאי הצמוד לקמפוס. 
 
ראש מנהל המעבר דרומה, במשרד הביטחון , תא"ל (במיל') איציק כהן: "מנהל מעבר דרומה במשרד הביטחון פועל להכנת התשתיות המתאימות לקראת הגעתם של עשרות אלפי חיילי צה"ל לשירות בנגב בשנים הקרובות. שיתוף הפעולה עם אונ' בן גוריון הגיעה בהמשך לעבודת מטה שקבעה כי הגידול בביקוש ללימודים אקדמיים, אותם הצבא מעודד כדרך לשמר כוח אדם איכותי, יחזק את האקוסיסטם בין מערכת הביטחון, האקדמיה והאוכלוסייה בנגב". 
 
עיקרי החלטת צוות ההיגוי לאיגום משאבים: הקצאת תקציב  עבור תכנון בינוי בהיקף 15,000 מ"ר של בניינים שישמו לקליטת הסגל, לקליטת סטודנטים ולהכשרתם למקצועות ההי טק במסגרת המעבר.
במקביל ובהתאם למתווה והצורך קליטה מדורגת  של 12 אנשי סגל בכיר ושל סטודנטים בשנים תשע"ז-תשע"ט.
מכסות נוספות על ידי ות"ת בהתאם לקצב גידול הסטודנטים שייקלטו לתוכניות לימודים מתחומי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת מערכות מידע, הנדסת תוכנה, הנדסת מחשבים, מתמטיקה ומדעי המחשב ותתאפשר קליטה של עד 7% לכל היותר מתחומים אחרים. היה ומספר הסטודנטים אשר יופנו על ידי מערכת הביטחון לתחומים אלה יהיה נמוך מהיעדים שנקבעו, תוכל האוניברסיטה לקלוט סטודנטים מהאוכלוסייה הכללית.

תגובות

End of content

No more pages to load