• 29 ינואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כבישים נחסמו בדרום בשל ''פעילות ביטחונית'', אזעקות צבע אדום במרחב

אירוע בטחוני, האסור בפרסום, ברחבי הדרום: צירי תנועה הקרובים לרצועה נחסמו על ידי צה''ל לצורך ''פעילות בטחונית'', בינתיים לא יצאה הוראה לשנות את שיגרת התושבים

צילום ארכיון: דובר צה''ל

בעקבות פעילות המוגדרת ''בטחונית'' בעוטף עזה, נסגרו כבישים באיזור. תושבים בעוטף דיווחו כי כבר בשעות הבוקר ניידות משטרה חסמו את הגישה בעיקר לכבישים הקרובים לגדר הגבול. עם זאת, בדוברות אשכול מתעקשים שהכל כרגיל: ''בהמשך לפרסומים בכלי תקשורת, אין חסימות צירי תנועה במרחב מועצה אזורית אשכול. פעילות חקלאית בכל שטחי המועצה מתבצעת כרגיל''. מעט אחרי השעה 10:00 הושמעה אזעקת צבע אדום ביישובי המרחב.

תושבים בנתיבות מדווחים, כי ראו לדבריהם מיירט של מערכת כיפת ברזל ושמעו קולות נפץ. האזעקה הושמעה ביישובים רבים, בהם העיר נתיבות. 

בשבועות האחרונים חלה החמרה בהיקף התקריות בגדר הגבול, כאשר מדי לילה מתרחשות תקריות אלימות על גדר הגבול בהשתתפות ''פלוגות הלילה'' של החמאס, הכוללות בקבוקי תבערה, מטעני נפץ ורימונים. מזה כארבעה חודשים, כמעט על בסיס יומי, מופרחים בלוני תבערה ולאחרונה, גם בלוני נפץ, לתוך שטחי העוטף. חלק מהבלונים גם מצליחים להגיע למקומות רחוקים יותר. עד כה נגרם נזק לעשרות אלפי דונמים של חורש, שטחים חקלאיים ורכוש פרטי. במערכות הביטחון מדברים על אפשרות הולכת וקרבה של מערכת צבאית גדולה, בשל איבוד כוח ההרתעה של צה''ל. 

תגובות

End of content

No more pages to load