• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פותחים את הלב: כך נעזור לילד פאר מורחיים, שלקה במחלה קשה

פאר מורחיים, בן 3, חלה בסרטן שפגע בכליותיו. הוא זקוק להשגחה צמודה ובשל כך, הוריו אבדו את מקור פרנסתם בשל היותם עצמאיים

פאר מורחיים, עם ציפורה חלפון, המסייעת למשפחה

תושבים בבאר שבע ובנגב נרתמים בימים אלה לסייע לילד פאר מורחיים, בן 3, שחלה בסרטן שפגע בכלייה שלו והוא נזקק לטיפולים רפואיים והשגחת הוריו על מנת לשרוד. 

פאר חלה בסרטן שפגע בכליה, עבר ניתוח קשה מאד להסרת גידול סרטני יחד עם הסרת כלייתו השמאלית במלואה. הוא נזקק לאחר הניתוח לתוכנית טיפולים ארוכת טווח הכוללת טיפולי כימותרפיה והקרנות בבתי  החולים השונים בארץ.

כיום פאר מנותק לחלוטין מכל מסגרת חברתית ולימודית בהמלצת רופאיו, מאחר ויש להותירו בבידוד לפרק זמן של בין 6 עד 8 חודשים עקב היחלשות משמעותית של המערכת החיסונית ותופעות הלוואי של הטיפולים. מצב זה, מחייב את הורים להשגחה  סיזיפית מלאה על פאר מסביב לשעון, כך שאמו נאלצה לוותר על עבודתה כמנהלת עסק עצמאי וזאת על מנת להשגיח ולטפל באופן  אינטנסיבי בצרכיו.

הנזק הישיר לכלכלת המשפחה הוא איבוד מחסור בהכנסה קבועה בכל  חודש שכרגע אין ביכולתם לחפות עלייה. נוצר קושי רב בבניית מסגרת יציבה שתספק לפאר תכנים המותאמים להתפתחות גילו תוך מענה רגשי נוכח הטיפולים הקשים 
אותם הוא נאלץ לעבור בשל מצבו.

ההורים מתגוררים בבאר שבע, ואין בעיר מסגרת המותאמת לילדים במצבו ובגילו. על פי החוק היבש, במדינת ישראל שני ההורים לא זכאים לימיי מחלה נצברים להם ולילדהם עקב היותם עצמאיים, אפילו אם מדובר במצב של מחלה ממארת וזאת למרות שהם משלמים ביטוח לאומי ומיסים על פי חוק.

התחושות הקשות של התסכול וחוסר אונים אשר מקורם בחוסר וודאות כלכלית ומבלי לדעת מה טומן להם העתיד בחובו.  כל יום מבחינת ההורים שונה מקודמו ונראה שהוא פשוט מצב של הישרדות קיומית ונתון להלך רוחו ומצבו של פאר, כאביו, תופעות הלוואי של  הטיפולים הכואבים רמת התסכול שלו ועוד.

הקהל יכול לסייע למשפחה בתרומות, על פי הפרטים באים:

בנק יהב 
סניף 124
חשבון 214584
דוד וחן מורחיים
בנק 04 
חשבון על שם מורחיים דודו וחן.

נעמה- 052-4854488
050-5102030 דודו
morhaimdavid@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load