• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פיינבלום עתר נגד דנילוביץ': ''עושה שימוש בעירייה כאמצעי תעמולה''

ראש רשימת כוח באחדות, פימה פיינבלום, המועמד לראש העירייה, עתר נגד ראש עיריית ב''ש רוביק דנילוביץ', על כי עושה לטענתו שימוש בנכסים עירוניים לתעמולה בחירות. דרך חדשה: ''פניה קנטרנית, עתירה חסרת בסיס''

פיינבלום (מימין) ואחת המודעות שבמחלוקת (צילומים: דני בלר, צילום מסך)

פימה פיינבלום, המועמד לראשות עיריית באר שבע הגיש הערב עתירה בפני וועדת הבחירות המרכזית בירושלים נגד ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', בו הוא מבקש מוועדת הבחירות המרכזית  להורות על מתן צו עשה להסרת תעמולה אסורה אשר פורסמה על ידי דנילוביץ' בשלטי חוצות הפזורים ברחבי העיר באר שבע ולחלופין להורות על הסרת שמו של דנילוביץ' ממודעות אלו לאלתר.

לטענת פיינבלום, דנילוביץ' עושה במודעותיו ''שימוש  ברור ועיקרי בפעילותה של הרשות כאמצעי תעמולה לקראת הבחירות הקרבות לרשויות המקומיות''. 

פיינבלום מתייחס לפרסומים בהן נראה ראש עיריית באר שבע, על רקע פרועקטים עירוניים כגון מוזיאון האנז''ק, פסטיבל סמילנסקי, פארק קרסו למדע ועוד, הססמא ''באר שבע לא עוצרת'', תמונתו ושם רשימתו. 

''פרסום זה אשר בוצע על ידי המשיב מהווה הפרה ברורה ובוטה של הנחיות היועמ"ש אשר פורסמו לקראת הבחירות הקרבות לרשויות המקומיות ומשתמש באופן גס ביתרונו של המשיב הנעוץ בעובדת היותו ראש עיר מכהן על פני מתמודדים אחרים ובכך יוצר
התמודדות בלתי שוויונית במהותה. הפרסום האמור אינו שומר על ההפרדה הנדרשת בין הרשות המקומית ופועלה לנבחרי הציבור בייחוסם את פועלה של הרשות למשיב עצמו ובכריכת שמו בפעולות אלו באופן ישיר'', כותב פיינבלום בעתירתו.

פיינבלום מזכיר את הנאמר לדבריו בקובץ ההנחיות לבחירות המקומיות: "מאחר שבתקופה של ערב בחירות עלול כל פרסום מטעם רשות מקומית המזכיר את שמו או תוארו של נבחר ציבור, או שכולל את תמונת נבחר הציבור, להיתפס כתעמולת בחירות אסורה, מנחה משרד הפנים לקראת הבחירות הקרבות, כי במהלך ששת החודשים שקודמים למועד הבחירות, לא יפורסם, ככלל, על ידי הרשות המקומית, פרסום בשמו או בתוארו של נבחר הציבור, או שכולל את תמונתו"

ממטה הבחירות דרך חדשה נמסר: ״מעבר להיותה של העתירה חסרת בסיס ומעבר לפגמים המהותיים וחוסר תום הלב שבהגשתה, מדובר בפניה קנטרנית שכל מטרתה להסיט את סדר היום הציבורי של מערכת הבחירות מדיון בנושאים חשובים וענייניים לעתיד העיר ב"ש לניסיון לגרוף לייקים ברשתות החברתיות. באורח לא מפתיע ולא רציני העתירה לא הועברה אלינו אלא רק לאמצעי התקשורת. לכשנקבלה נעביר התייחסותנו.״

תגובות

End of content

No more pages to load