• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו: ראש עיריית ב''ש רוביק דנילוביץ' מציג את האגם החדש

קורם עור וגידים: ראש עיריית ב''ש מציג את התקדמות העבודות באגם המלאכותי הגדול בישראל, חלק מהפארק האקולוגי שישנה את פני באר שבע

העבודות באגם מתקדמות בקצב מהיר (צילום מסך)

הולך והמתממש: האגם המלאכותי הגדול ביותר בישראל, שגודל גוף המים שלו כ-90 דונם  והוא משתרע על שטח ענק של כ-360 דונם הכוללים מדשאות, מרכז צפרות בינלאומי, מתחמי פיקניק, סירות פדלים, מסעדה ובתי קפה, מזח וגשרים, מתקדם בקצב מהיר. ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', חשף בפני התושבים את העשייה הנמרצת בעבודות על הפארק בסרטון שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו. הפארק והאגם במרכזו אמורים להפוך את באר שבע למוקד תיירות, בנוסף לעוגנים הקיימים כבר בעיר, כמו שדרת האוכל בעיר העתיקה, באר אברהם, מוזיאון הנגב, באר אברהם, משכן אמנויות הבמה ועוד.

ראש עיריית באר שבע מציג את התקדמות העבודות באגם (וידאו: מתוך הדף הרשמי)
​​​​​​​


הפתיחה המשוערת אמורה להיות בחודשים הקרובים. הקמת האגם, עם המכלול התיירותי שבו , הינו שלב נוסף בשיקומו של האיזור, תהליך שנמשך שנים רבות.

הפארק שמסביב לאגם מציע מרחבי דשא ירוקים, חורשות של עצי נוי, שבילים להולכי רגל ולרוכבי אופניים.  בפארק משולבים אתרים היסטוריים, גשרים מעוצבים, מתחם ספורט, גן בוטני עם דגש על צמחייה מדברית ופינות ישיבה לאורך הטיילת. 1000 דונמים בפארק נטועים בעצים מגוונים ולאורך הנחל בולטת צמחיית גדות וצמחייה מדברית. 

אגם המים המלאכותי הגדול מסוגו, שיוזן במי קולחין מטוהרים של העיר.בקרבת פארק הנחל נבנית שכונה חדשה, בה מוקמות למעלה מ-4,000  יחידות דיור.  השכונה משתרעת על פני שטח של כ-1,150 דונם. היא תכלול בתים בבנייה רוויה בתמהיל מגוון: החל מבניינים של 8 קומות, בתים בני 5 קומות ובתים צמודי קרקע, בהם בתים במסגרת "מחיר למשתכן". 

תגובות

End of content

No more pages to load