• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שביתה של הסגל הזוטר בבן גוריון, חשש לפתיחת שנת הלימודים

חילוקי דיעות בנושא השכר והביטחון התעסוקתי הובילו את ארגון הסגל האקדמי הזוטר בבן גוריון להכריז על שביתה ללא הגבלת זמן

כיתה ריקה בבן גוריון. לקראת שביתה? (צילום: פייסבוק וועד הסגל הזוטר)

חשש לפתיחת שנת הלימודים האקדמית  באוניברסיטת בן גוריון. ארגון הסגל האקדמי הזוטר הודיע הבוקר, ראשון,  על פתיחה בשביתה שלא תוגבל בזמן, זאת במחאה על היעדר התקדמות ממשית במו"מ לחידוש ההסכמים הקיבוציים עמם, לטענתם.

הוועד דורש כי ביטחונם התעסוקתי של עובדי הסגל הזוטר, המהווים את רוב הסגל האקדמי באוניבסיטאות, יעוגן בהסכם. הוועד דורש עוד כי תהיה העלאה משמעותית של שכר המסטרנטים, שהוא כיום לדבריהם נמוך משכר המינימום וכי הפער בינו לבין שכר הדוקטורנטים יצומצם.

לטענתם, ארגוני הסגל הזוטר באוניברסיטאות סבלו במשך שנים מתנאי העסקה ירודים, משכר נמוך ומהיעדר ביטחון תעסוקתי. אנשי ההוראה המהווים לרוב חלק ניכר מסגלי ההוראה באוניברסיטאות ולדברי הוועד, מפוטרים בתום הסמסטרים, בלי לדעת אם יועסקו שוב בסמסטר הבא. 

יו״ר ארגון הסגל, עמית שמרת, אמר היום: ״השביתה שאנו יוצאים אליה מחר היא לא על צ׳ופרים או מותרות, אלא על ביטחון תעסוקתי ושכר הוגן. איפה נשמע הדבר שעובד במוסד אקדמי המבקש להיות בחזית המחשבה החופשית והנאורות, לא ייזכה לימי מחלה ואבל, או יפוטר ללא הליך שימוע הוגן? זה לא רק שערורייתי אלא בלתי חוקי. אנו ערים למשמעות השביתה עבור אלפי הסטודנטים, אך נשבות ככל שיידרש בדיוק כדי שנוכל להבטיח שייהנו מהוראה איכותית ומרצים שמתפרנסים בכבוד״.

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר בתגובה: ''אוניברסיטת בן-גוריון בנגב רואה את עצמה מחוייבת להסכם הארצי שנחתם עם הממונה על השכר באוצר ועם הועדה לתכנון ותקצוב (ות״ת) של המועצה להשכלה גבוהה. ויחד עם זאת היא מקיימת  בימים אלה, מפגשים עם ועד הסגל הזוטר במטרה להגיע להסכמות לטובת כל הצדדים''.


תגובות

End of content

No more pages to load