• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מסתמן: עיריית באר שבע תיאלץ לבצע קיצוץ נרחב בתקציב 2019

אחרי הבחירות יגיע עת הקיצוצים: עיריית באר שבע נדרשת לבצע קיצוץ רוחבי לא קל. ''לא ייפגעו השירותים לציבור, מדובר בהתייעלות'', אומרים בעירייה

עיריית באר שבע (צילום: דני בלר)

אחרי הימים היפים של לפני הבחירות, מגיע עת הקיצוצים והתאמות התקציב: עיריית באר שבע נדרשת לבצע קיצוץ רוחבי בתקציבה, אשר במהלך עשר השנים האחרונות גדל בקצב של 8 אחוזים בשנה. במהלך כהונתו של רוביק דנילוביץ', בשתי הקדנציות, גדל התקציב מכ-900 מיליון שקלים, לפני עשור, ל-1,75 מיליארד שקלים בתקציב 2018. במקביל, נעשו צעדים להגברת הגביה, של ארנונה וקנסות שונים. 

לאורך שתי הקדנציות האחרונות הקפידו בעיריית באר שבע ליצור תקציבים מאוזנים, זהירים, שזכו ללא מעט ביקורת: פחות מדי לשכונות, יותר מדי לפרויקטים גדולים, פה ניתן היה להפחית ושם ניתן היה להוסיף. בתקציבים עירוניים אף אחד לא מרוצה במאת האחוזים. ויש היבט נוסף, גידולה של העיר, תוספת השירותים לאזרח, מתן שירותים למתחמי עסקים ועוד. כבר כיום, על מנת לתת מענה לצרכי השכונות, לטיפול בתשתיות הישנות, לבעיות החברתיות השונות, לנושאים כמו שיפור התחבורה העירונית ותשתיות התחבורה בעיר, נושא בעייתי לכשעצמו, נדרשת תוספת תקציבית. קיצוץ בתקציב יבוא על חשבון משהו וסימן השאלה הגדול בבאר שבע הוא על חשבון מה.

הקיצוץ, לכשיוחלטו אופיו והיקפו סופית, יובא לאישור מועצה העיר החדשה, אחרי הבחירות. איש אינו יכול להתנבא מה יהיה הרכב המועצה ומה תהיינה דרישות החברות בקואליציה, במיוחד עם יהיה צורך לצרף עוד רשימות על מנת לשראש העיר הבא יהיה רוב במועצה. בהנחה שלא יהיו דרמות פוליטיות, מדובר בכל זאת בקיצוץ של עשרות מיליוני שקלים

בעיריית באר שבע אומרים בתגובה:  ''ראשית, אין מדובר בקיצוץ היקף השירותים הניתנים ע"י עיריית באר שבע, אלא בהתייעלות הנדרשת לצורך יצירת מקורות למתן שירותים נוספים לתושבים. יש לציין, עיריית באר שבע, המתנהלת בצורה אחראית ומקצועית, נערכת לקראת הכנת התקציב לשנת 2019 וכמדי שנה נדרשים אגפי העירייה להציג תוכנית התייעלות. כידוע, העירייה הציגה וביצעה במהלך השנים האחרונות, תקציב שמהווה תוספת ריאלית לשירותים הניתנים לתושבים. במהלך 10 השנים האחרונות גדל תקציב העירייה מ- 900 מיליון ₪ להיקף חסר תקדים העומד כיום על מליארד ושבע מאות חמשים מליון ₪.  מדובר בגידול ריאלי של כ-  8% בשנה''. 


תגובות

End of content

No more pages to load