• 28 מאי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גראד נפל בחצר בית בב''ש, אם וארבעת ילדיה לקו בחרדה, לימודים בוטלו

דיווחים: רקטה נפלה בשכונה בעיר באר שבע, סמוך לשעה 3:43. לא יודע לעת עתה על נפגעים. אימא וארבעה ילדים נפגעו מחרדה. צה''ל בודק מדוע לא הופעלה מערכת כיפת ברזל. בעקבות הירי, לא יתקיימו לימודים בב''ש

הנזק לחצר הבית (צילום סלולרי)


תיעוד זירת הנפילה בבאר שבע (צילום: ישי אלבז, חדשות השואגים לימין)


​​​​​​​הנפילה בבאר שבע (תיעוד שפורסם ברשתות ערביות. מקור: טוויטר)

דיווח ראשוני: רקטה נפלה בחצר בית בבאר שבע, זמן קצר אחרי השמעת אזעקה בשעה 3:43 לפנות בוקר, בבאר שבע וביישובים הבדואים. בינתיים לא דווח על נפילות, נזק. לעת עתה לא ייצאו הודעות לא מפיקוד העורף או עיריית באר שבע. בצה''ל אומרים כי זוהה שיגור אחד לשטח ישראל, אל תוך העיר באר שבע. נבדק מדוע הרקטה לא יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. צה''ל עד כה לא ההתייחס לדבר. על פי מקורות שונים, רקטה נוספת שוגרה לאיזור המרכז, מבלי שתופעל אזעקה.

עיריית ב''ש הודיעה כי בעקבות פגיעה ישירה של טיל בבית בבאר שבע ולאחר שקיימנו הערכת מצב, לא יתקיימו הלימודים במוסדות החינוך היום, יום רביעי ה-17/10/18, כולל גני ילדים והחינוך המיוחד.

מיד עם נפילת טיל הגראד יצאו אל המקום כוחות משטרה והצלה. האיזור בו נפל הטיל נסגר לתנועה. כוחות הצלה ערכו חיפוש אחר נפגעים. מספר תושבים נפגעו בחרדה ומטופלים במקום. 

הירי על באר שבע מתחרש  יממה אחרי ביקור של שר הביטחון אביגדור ליברמן באוגדת עזה. במשטרה אומרים כי שוטרים הוזעקו לאירוע של פגיעת רקטת בבית בעיר באר. דיירי הבית חולצו בידי הכוחות שהגיעו למקום. בעלת הבית, כבת 39 ושלושת ילדיה בגילאי 9-10-12 ושני דיירים שמתגוררים בסמוך, לקו בחרדה והובהלו לבית החולים סורוקה. לבית נגרם נזק כבד. בעלת הדירה והדיירים שמעו את האזעקה ורצו לממ''דים, מה שהציל אותם מפציעה חמורה. כוחות סורקים את האיזור בחיפוש אחרי שאריות הטיל ובודקים אם בתים אחרים לא נפגעו. ראש העיר רוביק דנילוביץ' הגיע לזירת האירוע. 

משירותי כיבוי והצלה נמסר כי לוחמי האש מתחנת באר שבע פועלים לניתוק מקורות אנרגיה וסריקות בבית, לאחר פגיעת טיל. 
דיירי הבית חולצו מהממ"ד ע"י המשטרה וכרגע מטופלים ע"י צוות רפואי.

מסורוקה נמסר כי 6 נפגעים פונו לביה״ח בעקבות הנפילה בבאר שבע. 3 מהם סובלים מחבלות קלות ושלושה נפגעי חרדה. מטופלים במלר״ד.

ההערכה היא כי מי שעומד מאחורי הירי הוא ארגון החמאס, המחזיק ברקטות המסוגלות להגיע לטווחים שמעבר ל-40 הקילומטרים. אתמול דיווחנו בברנז'ה NEWS אודות החשש כי כבר בימים הקרובים תיפתח מערכה צבאית רחבת היקף, אשר עלולה להשפיע גם על הבחירות המקומיות.  

גולשים מדווחים כי אתר יוטיוב בישראל קרס ואין גישה אליו. הדבר קרה דקות אחדות אחרי נפילת הטיל.האתר שב לפעול כעבור שעה. מדובר בתקלה ברמה העולמית ולא קשורה לאירוע בבאר שבע. 


חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבית חולים סורוקה אשה כבת 50 וגבר כבן 40 במצב קל לאחר שנחבלו במהלך ריצה למרחב מוגן ובנוסף נפגעת חרדה צעירה כבת 20.

בנוסף מטופלים דיירי הבית, אשה כבת 39 ושלושת ילדה בגילאי תשע, עשר ושתים עשרה שלקו בהתקף חרדה ושני דיירים נוספים שמתגוררים בסמוך. 

סה"כ מטופלים ע"י צוותי מד"א, 9 נפגעים אשה עם חבלה ו- 6 נפגעי חרדה. 

מנהל מרחב נגב במד"א איציק אלפסי סיפר: "מיד עם השמע האזעקה צוותי מד"א הערוכים בכוננות בעיר התמגנו ועלו על האמבולנסים, קיבלנו במוקד 101 של מד"א דיווח על פגיעה ישירה בבית ויצאנו במהירות למקום עם כונני מד"א רכובים על אופנועים, אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ. כשהגענו הבחנו בהרס בחלק מבית פרטי וביצענו סריקות לוודא שאין נפגעים".

חובש בכיר במד"א ירון בראל הוסיף וסיפר: "לבית של השכנים הגיעו אשה כבת 39 ושלושת ילדה כני , תשע עשר ושתים עשרה שהיו בהכרה מלאה ועם סימני התקף חרדה, הם סיפרו שהם נכנסו לממ"ד ומיד לאחר שנעלו את הדלת נשמע פיצוץ עז והכל רעד, הענקנו להם טיפול ראשוני במקום".

חובש בכיר במד"א ירון פרץ שהגיע גם הוא בין הראשונים: "דיווחו לנו על אשה שנמצאת בבית סמוך שנחבלה בראשה בזמן ריצה למרחב מוגן, רצנו לשם וראינו אשה כבת 50 בהכרה מלאה עם חבלה קלה בראש, הענקנו לה עזרה ראשונה ופינינו אותה לבית חולים להמשך בדיקות כשמצבה קל".

מכתובת אחרת בבאר שבע צוותי מד"א פינו גבר כבן 40 שנפל ונחבל במהלך ריצה למרחב מוגן.  צוותי מד"א ממשיכים להיות בכוננות וערוכים.זירת הבית (צילום: וואצאפ)​​​​​​​​​​​​​​


הנזק לחצר הבית  (צילום סלולרי)​​​​​​​
הנזק לבית (צילום סלולרי)​​​​​​​

[removed][removed][removed][removed][removed][removed]

תגובות

End of content

No more pages to load