• 28 ינואר 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ההרס בזירת הנפילה בבאר שבע מוכיח שלחמאס יכולות חדשות

הנפילה, בוקר, בשכונה בבאר שבע הייתה הרסנית במיוחד: בדיקת הזירה מעלה כי חמאס עבר להשתמש בטילי J80, בעלי יכולות משופרות, המשנים מקצה לקצה את המצב באיזור

טיל J80, הסוג שנורה הבוקר על באר שבע (צילום שפרסמה הזרוע הצבאית של החמאס)

ההרס הרב בזירת נפילת טיל ה-J80, בשכונת וילות באר שבעית, מוכיחה שלחאמס יכולות חדשות ומשופרות. בחודשים האחרונים חמאס ביצע ניסיונות ירי לעבר הים, שבישראל ייחסו להם חשיבות פחותה. כעת מתברר, כי חמאס למעשה הכניס לשימוש מבצעי טילים חדשים, מסוג J80 (ע''ש חאמד ג'עברי) שמשנים לגמרי את חוקי המשחק. 

מדובר בטילים מייצור עצמי של חמאס, בעלי יכלות משופרות לעומת הגראדים שנחתו על באר שבע עד עכשיו. הטילים נושאים מטען נפץ במשקל 20 ק''ג. ההרס בזירת הנפילה מוכיח כי לא מדובר בגראד רגיל. הוילה שבחצר שלה נפל הגראד, נהרסה ורק העמודים התומכים נותרו. הבלוקים עפו למרחקים וזרעו הרס בבתים שכנים. טיל ה-J80 מסוגל להגיע למהירויות גדולות וטווחים של 80 קילומטרים ולפגוע גם בגוש דן.

בצה''ל בודקים מדוע כיפת ברזל לא יירטה את הטיל. ממדיע המצוי ברשת, עולה כי לטילי ה-J80 אופי תנועה המשבש את מערכת כיפת ברזל ומקשה על היירוט. הבוקר גם מדברים על כך שבידי מערכת הביטחון לא הייתה התרעה, לא על הירי על באר שבע וגם לא על הירי לעבר עיר גדולה במרכז הארץ, שלחופיה הייתה נפילה. 

הכניסה לממ''ד של דיירת הבית וילדיה וכן של שכנים באיזור, הצילה את חייהם. אבל לרובם של תושבי השכונות הישנות והעניות אין ממ''ד. הם עומדים בחדרי המדרגות, רועדים מפחד ומתפללים שזה לא ייפול עליהם. לדיירי הבתים המתפוררים בקושי יש איפה לגור ומיגון זה לוקסוס. 

חמאס, גם אם לא הודה בירי הבוקר, הוא זה העומד מאחוריו: הוא מייצר את הרקטות ולא מחלק אותן במתנה לכל מבקש. נשק ותחמושת בעזה הם משאב יקר ומדוד היטב. חמאס מדבר הבוקר על ''ניסיון לא אחראי'', בעיקר כדי לא להתעמת עם המשלחת המצרית.

בממשלה הישראלית, מצדה, יודעים שכל כניסה למערכה גדולה תעלה בהורגים ופצועים רבים בצד הישראלי ונתניהו נוהג באחריות ובזהירות.

תגובות

End of content

No more pages to load