• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תאונה קטלנית בכביש 90: זוג הורים ובנם הפעוט נהרגו

שלושה הרוגים, זוג הורים בני כ-30 ו-20 ובנם הפעוט ו-13 פצועים, טופלו בזירה על ידי צוותים של מד''א וצה''ל. התאונה אירע ככל הנראה בשל תקר בגלגל האוטובוס, שהתנגש ברכב הפרטי

זירת התאונה (צילום: דן בונבידה)

תאונת דרכים קטלנית בין רכב פרטי לבין אוטובוס נוסעים, בכביש 90, סמוך לשפך זוהר. זוג הורים ובנם הפעוט נהרג, שלושה אחרים נפצעו. אל המקום הגיעו צוותי מד''א וכוח רפואה של צה''ל, שמטפלים בפצועים, בהם אחד אנוש.  נפתחה חקירה באשר לנסיבות התאונה. הכביש נסגר לתנועה עד סיום הטיפול באירוע. ציבור משתמשי הדרך מתבקש להשמע להנחיות השוטרים.

זירת התאונה (צילום וידאו: דן בונבידה)
​​​​​​​


ככל הנראה, על פי עדויות במקום, אירע תקר בגלגל האוטובוס, בו נסעו כ-50 איש שהתנגש ברכב הפרטי. כתוצאה מעוצמת המכה, הרכב עף מספר מטרים אל תוך תעלה. במכונית נסעו, על פי מידע מהשטח, זוג הורים ופעוט. 

חלקו הקדמי של האוטובוס (צילום: דן בונבידה)​​​​​​​

חובשים ופראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה של צה"ל קבעו את מותם של גבר בשנות ה-30 ואישה בשנות ה-20 והעניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה בפעוט כבן חצי שנה, שנפטר מפציעו כעבור זמן קצר. 31 מנוסעי האוטובוס מטופלים במקום, בהם אחד שמוטס לטיפול בסורוקה.
​​​​​​​
משירותי כיבוי והצלה נמסר כי לוחמי האש מתחנות נגב מזרחי פועלים בתאונה בין רכב פרטי לאוטובוס. במקום ישנו לכוד ברכב הפרטי, ללא רוח חיים. פצוע נוסף מחוץ לרכב ללא רוח חיים. ותינוקת במצב קשה שמטופלת על ידי צוות רפואי. צוותי הכיבוי וההצלה פועלים לחילוץ הלכוד מהרכב הפרטי. כמו כן ישנה נזילת דלק מהאוטובוס אשר מטופלת על ידי הצוותים. מפקד מרחב נגב מזרחי סגן טפסר גרשון כלימי בדרכו למקום.

​​​​​​​חובשת בכירה במד"א שרה ישראלי סיפרה: "כשהגענו למקום התאונה ראינו כ- 50 נוסעים מחוץ לאוטובוס, כולם היו בהכרה מלאה והתהלכו. ביצעתי סריקה באוטובוס והתחלנו למיין את הנוסעים שהתלוננו. 13 מהנוסעים סבלו מחבלות קלות וסימני חרדה. הענקנו להם טיפול רפואי ראשוני וסייענו להם. את הנהג, גבר כבן 50 העברנו למסוק מד"א שנחת בסמוך ואת שאר הנוסעים העלנו לאמבולנסים ופינינו אותם לבי"ח סורוקה, כולם במצב קל."

מפקד צוות כיבוי והצלה, רס״ר ניסים חיון, שהגיע ראשון לזירת האירוע: ''כאשר הגענו למקום זיהנו תאונה בין רכב פרטי לאוטובוס, כאשר הרכב הפרטי בשולי הכביש. צוות רפואי אשר נכח במקום, העניק טיפול רפואי לנוסע שהיה מחוץ לרכב ולפעוט. נוסע נוסף, היה לכוד ברכב בצורה קשה והחלנו בפעולות החילוץ בלכוד שלצערנו ללא רוח חיים. במקביל היה שפך של דלק שנאלצנו לטפל בו זמנית למניעת התפתחות האירוע''.

מסורוקה נמסר כי  למרכז הרפואי פונו עד כה שבעה פצועים מתאונת הדרכים בכביש 90. מתוכם פצוע אשר פונה במסוק היתר פונו באמבולסים. כולם במצב קל מטופלים בחדר המיון.


דובר אגד, רון רטנר מסר בתגובה כי מדובר בתאונה קשה ומצערת בה היה מעורב אוטובוס ונהג של קבלן משנה של "אגד היסעים", ולא מדובר באוטובוס של אגד או בקו של אגד. הנהג מסיע באופן קבוע את העובדים של בתי המלון בים המלח מדימונה. אגד ימתין לתוצאות בדיקת בוחני התאונה של משטרת ישראל בקשר לנסיבות התאונה הקשה. בוחני התנועה של אגד יסייעו למשטרה ואגד ישתף פעולה ככל שידרש.

מבלי לשבש את חקירת המשטרה ובזהירות המתבקשת ניתן לומר בשלב זה כי על פי המראה של האוטובוס, הגלגל השמאלי הקדמי שלו התפוצץ  בנסיבות שטרם הובררו וזאת כנראה הסיבה לסטייתו ולגרימת התאונה הקשה הזו. לבנו עם המשפחות של הנספים מהתאונה ומאחלים החלמה מהירה לפצועים".

[removed][removed][removed][removed][removed][removed]

תגובות

End of content

No more pages to load