• 01 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חמאס הסביר: ''ברק פגע במשגר, הירי בטעות'' וישראל מיהרה לתת הקלות

הזוי: לדברי חמאס, ברק פגע במשגרים שהיו מכוונים לישראל וגרם לירי הטיל שהחריב את בית משפחת אמנו, שניצלה בנס. מיום ראשון יינתנו הקלות לתושבי עזה, לרבות הכנסת סולר. עם זאת, מערכה גדולה קרובה

הברק והירי. ישראל מאמינה להסבר התמוה (צילום: טוויר, וואצאפ)

ממשלת ישראל מיהרה לזחור לשיגרה: יממה בלבד אחרי שטיל מסוג J80, בעל יכולות משופרות החריב את בית משפחת אמנו, שחייה ניצלו בנס, מיהרו לסביר בחמאס כי ברק שפגע במשגרים שהיו מכוונים לעבר ישראל, הוא זה שגרם לירי. סרטון ובו נראים הברקים והירי הועלה לרשת הטוויטר, והתקבל במידה לא מבוטלת של גיחוך. בסרטון, שאורכו כעשרים שניות, נראית היציאה של שני טילים, האחד שפגע בבית משפחת אמנו בבאר שבע והשני, שנפל בים, מול עיר גדולה במרכז הארץ. 

הברקים והירי מיד לאחר מכן. ישראל קיבלה את התירוץ התמוה של החמאס (צילום מטוויטר)
​​​​​​​


אתמול בוטלו הלימודים בבאר שבע. במקומות עבודה רבים, הורים נאלצו לקחת היו חופשה על חשבונם, כי הילדים נשארו בבית. לא הייתה התרעה על האפשרות לירי. במרכז בכלל לא הופעלה אזעקה. הירי תפס את ישראל בהפתעה גמורה. התחושה, עד לשעות המוקדמות של הבוקר, היא שהקבינט הבטחוני יחליט על מצבע רחב היקף, תקיף ומכאיב, שיביא לשקט לתקופה של לפחות כמה חודשים. גם בעזה רבים נשארו ערים, מתוך מחשבה שצה''ל יתקיף במהלך הלילה תקיפה נרחבת. אלא שגם הפעם ישראל החליטה להבליג, כפי שעשתה בחצי השנה האחרונה בה שדות בנגב עולים באש. סביר שאם אלה היו פארקים במרכז הארץ או אם טיל היה נוחת על בית ברמת אביב, התגובה הייתה אחרת.

מחר, שישי, כך מצהיר החמאס, יתחדשו ההפגנות על גבול הרצועה. זאת, כאשר צה''ל ערוך בהיערכות שיא על הגבול. בהודעה חריגה, אמר היו דובר רשות התעופה, בתשובה לשאלות עיתונאים, כי ''בעקבות המצב הביטחוני התבנית התפעולית בנתב"ג היא בנחיתות מצפון על מסלול 21 ועל מסלול 26 מזרחה.  התבנית לא פוגעת בלוח הטיסות''.

ההערכה היא, כי צה''ל עלול להגיב תגובה חריפה לתקריות על הגבול מחר, בין אם אלה ניסיונות חדירה או בלוני תבערה. עם זאת, איסמעיל הנייה התייחס בביטול להיערכות צה''ל. מה שייקרה מחר על הגדר והתגובה של צה''ל, יקבעו לאן פני הדברים

 

תגובות

End of content

No more pages to load