• 04 יוני 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

גשם ראשון: שיטפונות בערבה, כביש 90 נסגר, טיסות לאילת וממנה בוטלו

גשמים עזים, מלווים בברד, ירדו בערבה ובאילת וגרמו לחסימת כביש 90 ולסגירת נמל התעופה באילת. הערכה: עד מחר בבוקר לא ניתן יהיה לטוס לעיר הדרומית

כביש 90 מוצף (צילום: דוברות המשטרה)

גשם ראשון בערבה - ועימו, גם הצפות. כביש 90 (בק"מ ה-119) בין צוקים לפארן נחסם לתנועה עקב הצפה. על-פי התחזית המטאורולוגית, צפויה להיכנס לאזור הדרום, מערכת מזג אוויר הכוללת שטפונות בזק בבקעת הירדן, בנחלי מדבר יהודה, ים המלח ובערבה. משטרת ישראל מבקשת מציבור המטיילים שלא להגיע לאזורים  אלה.

ציבור הנהגים מתבקש לנהוג בזהירות מרבית, שוטרי משטרת ישראל יהיו במקומות המועדים ויבצעו הזרמה והכוונה של התנועה. משטרת ישראל בסיוע יחידות החילוץ של המשטרה ערוכים למתן שירות וסיוע לציבור משתמשי הדרך ולחילוץ אזרחים ומטיילים. 

מסלולי ההמראה והנחיתה באילת נסגרו, בשל גשם וברד היורדים בעיר הדרומית. אי אפשר להיכנס או לצאת מאילת. 

השיטפונות בערבה (צילום: דוברות המשטרה)


מהמשטרה נמסר כי בשל השיטפונות, יש לנהוג משנה זהירות: מפאת סכנת החלקה בכביש , על הנהגים לנהוג בזהירות מירבית ולהימנע מלנסוע בצירים בהם ישנן הצפות/שיטפונות וסכנת החלקה וטביעה. יש להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי מזג האוויר ותנאי הדרך.  על הנהגים להקפיד בטרם הנסיעה ברכב על תקינות האורות וניקוי הפנסים , כמו כן להדליק אורות בזמן הנהיגה. אין לבצע עצירות פתע ויש לשמור מרחק מהרכב שמלפנים. תשומת לב מיוחדת יש לתת להולכי רגל, תוך מתן זכות קדימה.  יש להיות מרוכזים היטב בנהיגה ולהימנע מכל היסח דעת לרבות שימוש בטלפון נייד או שליחת הודעות , במקרה הצורך יש לעצור בצורה בטוחה בצד הדרך . חל איסור לעצור בשול הדרך ובמקום שאינו מיועד לכך , הדבר מהווה סכנה לרכבים החולפים . במקרה של תקלה ברכב, יש להדליק אורות מהבהבים, ללבוש אפוד זוהר, להציב משולש אזהרה, לעבור אל מעבר למעקה הבטיחות ולהתקשר למוקד 100. 

מוקד התנועה של משטרת ישראל יעדכן את מפות הwaze ואת הציבור בדבר מצב התנועה וצירים חסומים באמצעות כלי התקשורת.  הציבור מוזמן לפנות בכל שאלה או לקבלת  מידע במוקד 100 של משטרת ישראל.

מרשות שדות התעופה נמסר כי  בעקבות שבר ענן נוצרו שלוליות גדולות על המסלול בשדה התעופה באילת וקיים סחף על מסלול . המסלול איני כשיר לנחיתות והמראות. מטוס בואינג iz843 ומטוס אמברייר iz811 שהיו בדרכם לאילת  חזרה לנחיתות בבן גוריון ושדה דב.

מאגד נמסר כי הערב, שרותי אגד מאילת צפונה הופסקו עקב שטפונות והצפות בדרום כביש הערבה. האוטובוסים של שבע בערב מאילת צפונה לא יצאו במועדם עד הודעה חדשה של משטרת אילת.

​​​​​​​שרותי אגד לאילת ישנו את מסלולם לאחר דימונה, אלה יעברו למצפה רמון מכתש רמון כביש 12 לאילת. אנו נעדכן בעמוד האינטרנט של אגד כאשר יפתח שוב הכביש לתנועה. מומלץ להתעדכן ולעקוב אחר הודעות משטרת ישראל בכלי התקשורת לגבי מועד פתיחת כביש הערבה מחדש.

[removed][removed][removed][removed][removed][removed]

תגובות

End of content

No more pages to load