• 22 ינואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

למרות שהטרור נמשך, ישראל פתחה הבוקר את המעברים לעזה

אחרי עוד ערב של בלוני תבערה ועשרות מטעני נפץ על הגדר, החליט שר הביטחון לפתוח את המעברים להכנסת סחורות לרצועה

בלון חבלה באשכול, מתפרעים על הגדר, חוליית מפריחי בלונים (צילומים: דובר צה''ל, פהאדי תאבאת, ערוץ אל קודס בטוויטר)

אחרי שבוע בו טיל שנורה על באר שבע החריב עד יסוד את בית משפחת אמנו בבאר שבע, שחייה נצלו בזכו תושיית האם, ויממה של התפערויות על הגדר הכוללות זריקת עשרות מטעני נפץ לעבר כוחות צה''ל, כשברקע נמשך טרור הבלונים, החליט שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לאחר התייעצות עם גורמי הביטחון (צה"ל, שב"כ ומתפ"ש), לפתוח מהבוקר, ראשון את מעבר כרם שלום ואת מעבר ארז.

השר המסביר את ההחלטה: ''בעקבות הירידה באירועים האלימים ברצועת עזה בסוף השבוע ומאמצי הריסון שהפעיל חמאס בשטח. החלטה בנושא המשך אספקת הדלק הקטארי נדחתה לפי שעה ותיבחן בעוד מספר ימים בהתאם לאירועים'', אמר ליברמן. 

פתיחת המעברים באה במקביל ליפצוץ שני בלוני נפץ סמוך קיבוץ גבים ואחרי שלפנות בוקר נחת בלון חבלה באורך 5 מטרים ביישוב בתחומי המוgצה המקומית אשכול. 

בלון חבלה בגובה 5 מטרים נחת אתמול באשכול (צילום: ביטחון אשכול)

גדי ירקוני, ראש מועצה אזורית אשכול על בלון הנפץ והרימון אמש במועצה האזורית אשכול: "המציאות בה נשלחים רימונים מטעני חבלה ונפץ לישובינו אינה ׳שגרה׳. זהו אירוע חמור שמהווה עלית מדרגה נוספת בטרור שאנו מתמודדים מולו בחצי השנה האחרונה. הכתובת על הקיר ואנו מצפים לפעולה נחושה שתשים סוף לטרור על יישובינו. אנו משוכנעים שלצה״ל יש את הכלים והאמצעים לכך. לתושבי אשכול הזכות כמו לשאר אזרחי ישראל להנות משגרה אמיתית של שקט ושהבלונים יהיו רק לשמחה ולא סכנה''.

אופנוע שנורה מהאוויר על ידי כלי טיס ישראלי, בעזה (צילום: ערוץ אל-קודס בטוויטר)​​​​​​​

בתוך מערכת הביטחון ישנה ביקורת על ההחלטה לפתוח את המעברים ולמהר להקל על ממשלת חמאס. גורם ביטחוני בכיר אמר אתמול כי: "לא יודעים על מה דובר צה''ל מדבר, אין שום ירידה בטרור מעזה. ראינו אמש (שישי) את כל ההתפרעויות על הגדר. לא מכירים שום ירידה. הפרות הסדר אותם הפרות סדר, המטענים אותם מטענים, הרימונים אותם רימונים, החבלות בגדר אותם חבלות, העשן מהצמיגים אותו עשן והבלונים אותם בלונים ושריפות. אין שום ירידה בהתפרעויות מעזה".

[removed][removed][removed][removed][removed][removed]

תגובות

End of content

No more pages to load